Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Atrakcje dla Dzieci i Młodzieży w Bieszczadach

Biuro Podróży PAWUK - Bieszczady

Jakie atrakcje można znaleść w Bieszczadach?

  • Góry
  • Bieszczady to przede wszystkim piękne góry, wysokie połoniny i wspaniała , dzika przyroda. Spacer z przewodnikiem po połoninach to zapierające dech w piersiach widoki i lekcja bezpieczeństwa i autoratownictwa w górach! Warto wiedzieć jak się przygotować przed samodzielnymi górskimi wycieczkami. Nasz przewodnik Was tego nauczy.

 

  • Przygoda
  • Jeśli lubicie nutkę współzawodnictwa i adrenaliny na pewno spodobają Wam się pomysły Gier terenowych czy zajęć integracyjnych i TeamBuilding! Dla najmłodszych mamy wycieczki fabularne, w których po całych Bieszczadach będziemy szukać skarbów i zbójników!

 

Natura
  • Bieszczady to królestwo dzikiej przyrody!  Z przyrodnikami wybierzemy się do lasu, ornitolog nauczy nas podstaw bidrwatchingu, Potrzymamy na ramieniu ptaki drapieżne. Nawet nocą mamy wiele do zaoferowania, ponieważ w Bieszczadach mamy najmniej zanieczyszczane światłem niebo w całej Polsce. Będzie widać tysiące gwiazd a profesjonalny astro przewodnik pokaże nam jak je oglądać.

 

Szalone sporty
 • Dowiecie się czym jest BumperBal, zagracie w ARROW TAG, polując na siebie łukiem i specjalnymi strzałami, będziemy cali kolorowi podczas bitwy kolorów, zorganizujemy turniej rycerski dna najmłodszych – zagramy w mega twister. Na równi ceniona będzie szybkości i spryt! Igrzyska czas zacząć!
Woda
 • Zielony Ponton – czyli spływ rzeką San – to najbezpieczniejsza forma spływów w Bieszczadach. Spływ pontonowy urozmaici każdą wycieczkę a bezpieczny i nowoczesny sprzęt a takze doświadczona kadra sprawia że na spływ pontonowy w Bieszczadach mogą się wybrać wszystkie grupy wiekowe!

 

Atrakcje dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach

Wybór Bieszczadów jako miejsca wycieczki szkolnej , obozu czy kolonii to doskonała decyzja! Mamy tutaj szereg atrakcji, które sprawia że wasz pobytu tutaj będzie niezapomniany! Od przygód w leśnej głuszy do zwariowanych zabaw na boisku, karkołomnych przepraw na zajęciach linowych i wielu innych. Przygotowaliśmy atrakcje dla szkół podstawowych, gimnazjum czy liceum! Każdy znajdzie coś dla siebie, coś co go zainteresuje i pozwoli połączyć przydatną wiedzę z wyśmienitą zabawą. Przygotowaliśmy dla Was ponad 20 unikalnych Atrakcji!

 

 

 

 

(kliknij na wybraną grupę wiekową aby wyświetlić atrakcję)

 • Dzieci - szkoła podstawowa
 • Dla Gimnazjalistów
 • Młodzież Licealna

TOP 6 atrakcji dla dzieci szkolnych


Zielony Ponton  legenda zbókników Zbójnicka Rekturacja

Gry terenowe Górskie wycieczki Animacja dla dzeci

 

Pozostałe atrakcje dla dzieci szkolnych.


rysowanie na piasku Birdwatching  ptak drapieżneTurniej rycerskiZielona szkołą

 

TOP 6 atrakcji dla Gimnazjalistów


Zielony Ponton   

Gry terenowe Górskie wycieczki

Pozostałe atrakcje dla Gimnazjalistów. 


Birdwatching Zielona szkołąZbójnicka RekturacjaZajęca LinoweObserwacje AstronomiczneNoc przetrwaniabitwa karaokeptak drapieżneTurniej rycerski

 

TOP 6 atrakcji dla Licealistów


Zielony Ponton   

Gry terenowe Górskie wycieczki

Pozostałe atrakcje dla <strongLicealistów.


Birdwatching Zielona szkołąZbójnicka RekturacjaZajęca LinoweObserwacje AstronomiczneNoc przetrwaniabitwa karaokeptak drapieżne

 


 

GOTOWE PLANY WYCIECZEK I ZIELONYCH SZKÓŁ

Planujecie wycieczki w Bieszczady, macie już wybrany obiekt noclegowy i swój własny autokar. Brak jeszcze interesującego planu, który mógłby wypełnić cały pobyt? Mamy dla Was gotowe pakiety planów wycieczek w Możecie wybrać w planach 3 i 5 dniowych, ale jeśli tylko chcecie przygotujemy dla Was oferty 2 i 4 dniowych wycieczek. To żaden problem 🙂 Wystarczy się z nami skontaktować. 

zielone szkoły3   zielone szkołyprzyroda  zielone szkoły skarby   zielone szkoły5   zielone szkołyprzyroda5   zielone szkoły5

SZCZEGÓŁOWA LISTA ATRAKCJI


 

Zielony Ponton

ZIELONY PONTON – czyli spływy pontonowe rzeką San

Dolina Sanu to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek! San na odcinkach spływów dla szkół jest spokojną i łagodną rzeką , której średnia głębokość do 30-40 cm. Pływamy jedynie w sprzyjających warunkach.  Każdy z uczestników ma obowiązkowo złażoną kamizelkę asekuracyjną. Płyniemy zawsze pod opieką instruktorów i ratownika WOPR. To nie tylko spływ, ale pouczająca wycieczka, która może mieć walor edukacyjny. Instruktor lub przewodnik opowiada o geografii terenu, wspaniałej polskiej przygodzie.

Przejdź do strony atrakcji

CENY 

już od 35 zł/osoba 

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania  od 1,5-3 godzin w zależności od trasy


 

Gry terenowe  – czyli szukanie skarbów z wykrywaczem metali i saperka w ręku

Doskonały sposób na poznanie Bieszczadów połączony z zabawą i rywalizacją? Mamy dla Was gry terenowe w Bieszczadach. Przygotowaliśmy naprawdę niełatwe zadanie, dla tych, którzy podejmą się rywalizacji. Kluczem do sukcesu będzie spryt i zaradność, by nie dać się przechytrzyć ani przeciwnikom ani zadaniom.Do Waszej dyspozycji jest niezbędny sprzęt: odbiorniki GPS, wykrywacz metalu, saperka oraz busola, po drodze zdobędziesz także wiele innych artefaktów. Każdy z nich będzie niezbędny do poskładania w całość zagadki i rozwiązania głównej zagadki. W grze liczy się inteligencja, spostrzegawczość, wiedza szybkość i pomysłowość. Najwyższe podium jest dla najlepszej drużyny.

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 25 zł/osoba 

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania  ok 2-3 godziny


 

Bumper Ball – czyli szalony mecz piłki oraz inne scanariusze

nowość w propozycjach aktywnego wypoczynku. Zabawa Bumper Ballami jest dostępna w kilku miejscach w Polsce, a teraz także w Bieszczadach. Bumper Balle to pochodna sferycznych kul zorbingowych. Są one jednak dużo mniejsze w porównaniu do kul ZORBINGOWYCH. Kule BB zakładamy na siebie niczym plecak, i wystają nam z nich jedynie nogi. Możemy sami się poruszać a nas otacza zderzak z gumy i powietrza. Czujemy się bezpieczni jak w kokonie. Sami wyobraźcie sobie jakie daje to możliwości zabawy!

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 450 zł/

ZA 2 GODZINY ZABAWY

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 2 godziny. 


 

ARROW Tag „Wyzwanie Łucznika” czyli  łuczniczy paintball

To nowa dyscyplina sportu w której zamieniamy się w wojowników łuczników i rozgrywamy łuczniczą bitwę, podczas której musimy wyeliminować drużynę przeciwną za pomocą specjalnie zaprojektowanych, bezpiecznych strzał. To połączenie paintball`a, gry w dwa ognie i konkursu strzeleckiego.  Gra jest przeznaczona dla uczestników w każdym wieku, równie świetnie będą bawić się dzieci szkolne, rodzice z dziećmi jak i pracownicy firmy na integracji.

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 20 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 2 godziny. 


 

 

Bitwa kolorów – czyli szalona zabawa z proszkami Holi

Podczas bitwy kolorów przy rytmach muzyki na sygnał rozpoczynamy bitwę .Każdy jest wyposażony w saszetkę z proszkami w jednym z 9 jaskrawych kolorów! W tabunach kolorowego pyłku twarz każdego wygląda jak malowidło impresjonistów ! Warto uświetnić taką chwilę, dlatego zawsze będzie Wam towarzyszył nasz fotograf a nawet , jeśli sobie tego życzycie kamerzysta! Takie kolorowe fotki są pamiątka na długie lata.

CENY

już od 15 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: ok 30 min 


 

Bieszczadzkie Połoniny – Górskie wycieczki z przewodnikiem

Jeśli jest się w Bieszczadach to spacer po Połoninach jest obowiązkowy! To najważniejszy skarb naszego regionu! Warto się tam wybrać z przewodnikiem, który zadba o Wasze bezpieczeństwo oraz opisze szczegółowo walory przyrodnicze i krajobrazowe. Obecność przewodnika na wycieczkach szkolnych w terenie górskim jest obowiązkowa i wymagana przez prawo! Nasza propozycja obejmuje zorganizowanie całodniowej wycieczki której trzonem jest górski spacer – ale zwiedzimy również najważniejsze zabytki i atrakcje regionu!

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 29 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: wycieczka całodniowa


Tropem legend Bieszczadzkich Zbójników – Całodniowa interaktywna wycieczka dla szkoł

Zapraszamy Was Drodzy Wędrowcy na wycieczkę w poszukiwaniu legend Bieszczadzkich Zbójników. Ludzie ci, których historie znamy z sądowych kart, ludowych pieśni oraz legend opowiadanych przez wędrownych dziadów, to postacie niezwykle barwne. Bywało, że ich prawdziwe losy potrafiły przyćmić legendę. Te postacie utożsamiane z ludowymi rycerzami walczącymi ze złymi panami, nie zawsze jednak były Robin Hoodami. Częściej rabowali po prostu dla siebie. Czasy, w których karty Regestru Złoczyńców Grodu Sanockiego wypełniły poczynania zbójnickich “grup swawolnych” sprzyjały temu procederowi. Ciągłe zagrożenie pójściem w rekruty na wojnę, która bieszczadzkich młodzieńców nie dotyczyła, czy nieustannie podnoszone podatki i zobowiązania względem panów sprawiły, że młodzi chłopcy uciekali w las i napadali na bogatych kupców. A lasów w Bieszczadach nie brakowało…

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 39 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: wycieczka całodniowa


Zbójnicka REKRUTACJA

czyli TeamBuilding i Integracja dla najmłodszych

Scenariusz jest prosty – mamy zbójnika który potrzebuje do swojej ekipy nowej krwi! Każdy zatem uczestnik będzie musiał się sprawdzić. Zabawa trwa około 3-4 godzin podczas któej zawodnicy zostaną podzieleni na grupy. Grupy rywalizują ze sobą w przeróżnych zbójnickich dyscyplinach, jednocześnie w ramach swojej własnej drużyny muszą ściśle współpracować! Na koniec tym, którzy sobie poradzą przyznane zostaną dyplomy przynajeżnosci do Bieszczadzkiej Zbójnickiej Grupy.

CENY

już od 39 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 3-4 godziny. 


Animacja dla najmłodszych

Dla najmłodszych przygotowaliśmy ciekawą niespodziankę, spotkanie z prawdziwymi piratami! Są bardzo wysocki, mają drewniane nogi – ale to mili piraci. Pobawią się z nami malując nam twarze, wspólnie stworzymy największe bańki mydlane, jakie tylko da się zrobić, a z długich baloników zrobimy miecze, pieska, kwiaty – co tylko będziecie chcieli!

CENY

już od 30 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 2-3 godziny. 


Turniej RYCERSKI – dla najmłodszych

Przygotowaliśmy dla Was naprawdę trudne zadanie. Waszym zadaniem będzie stać się rycerzami, a może nawet wygrać turniej rycerski. Zadanie nie jest łatwe! Na własnej skórze zobaczysz bowiem ile waży kolczuga, czy ciężki jest miecz lub co to znaczy mieć zakuty łeb😉 Sprawdzisz czy w rycerskim stroju da się skakać, biegać i walczyć. Sprawdzisz się także jako strateg i szpieg. Siła rycerza bowiem nie leży tylko w mięśniach i stali, ale także w strategii, taktyce i sprycie! Podejmij więc rękawice i stań w szranki!

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 25 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 3-4 godziny. 


Rysowanie na piasku – warsztaty

Czy widzieliście piękne piaskowe impresje tworzona na podświetlanym stole. Specjalny drobny pył, kilka instrukcji od artysty i można obrazy jak z filmików Kseni Simonovej.  Malowanie na pisaku pobudza wyobraźnie a każdy mały artysta będzie zachwycony obrazami jakie może sam stworzyć. Niemal zawsze dzieci swoją wyobraźnią zaskakują samych instruktorów! 

CENY

już od 15 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 2-3 godziny. 


 

Leśna szkoła – poznajemy tajemnice lasu

Las to kopalnia wiedzy, ale co jesli naszym przewodnikiem będzie zawodowy leśnik – który zna wszystkie jego tajemnice  i pokaże nam jak w królestwie rodzin i zwierząt poruszać się tak, aby nie być nieproszonym gościem. Do lasu wejdziemy także z GPS i busolami. Nauczymy się leśnej nawigacji, zapalimy ognisko i zaparzymy herbatę z leśnych ziół.

CENY

już od 29 zł/osoba

(minimalna liczba osób 20)

Czas trwania: 5-6 godziny. 


Birdwatching

„Birdwatching” czyli po polsku „obserwowanie ptaków” to coraz popularniejsza także w naszym kraju forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zapraszamy na nieforsowną wycieczkę przyrodniczą połączoną z nauką rozpoznawania pospolitych oraz rzadkich gatunków ptaków występujących w Bieszczadach. Uczestniczyć w niej może każdy – także osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lornetką i atlasem do oznaczania ptaków. Proponujemy kilkugodzinne wycieczki dla dorosłych i starszej młodzieży, połączone z nauką rozpoznawania ptaków na podstawie ubarwienia, sylwetki, sposobu lotu, zachowania oraz głosów. W trakcie jednej takiej wyprawy każdy może poznać od 20 do 50 gatunków!

Przejdź do strony atrakcji

CENY

już od 40 zł/osoba

(minimalna liczba osób 6 – max 15 osób)

Czas trwania: 5-6 godziny. 


Pokaz Ptaków Drapieżnych

Samo doświadczenie jak i miejsce jest wyjątkowe! Spotkamy się na szczycie góry najsłynniejszego w Bieszczadach szybowiska  i spotkamy się z hodowcą ptaków drapieżnych! Na naszym ramieniu usiądą prawdziwi podniebni łowcy. Podbniebny temat będziemy kontynuować w hangarach oglądając z bliska konstrukcje szybowców.

CENY

już od 16 zł/osoba

(minimalna liczba osób: 20)

Czas trwania: 1,5 godziny. 


 

Zajęcia linowe

DO naszej dyspozycji będzie dmuchana ściana wspinaczkowa o wysokości 8m. Dostępne są dwie trasy trudności. W ramach zajęć linowych dowiemy się o podstawach bezpiecznej wspinaczki, węzłach i spróbujemy swoich sił we wspinaczce. Mozliwe jest także rozłożenie SlackLina, zjazdów na tyrolce i innych atrakcji linowych. Wszystko pod opieką licencjonowanego instruktora.

CENY

już od 20 zł/osoba

(minimalna liczba osób: 20)

Czas trwania: 2-3 godziny. 


Noc przetrwania – SURVIVAL

Tuż przed zmrokiem spotkamy się z instruktorem survivalu. Wspólnie pójdziemy do lasu wyposażeni tylko w kilka latarek, mapę – GPS, krzesiwa i apteczki. Nauczymy się podstawowych zasad survivalu w trudnych nocnych warunkach.  kiedy podzielimy się na ekipy, każda z drużyn będzie musiała podołać zaaranżowanemu zadaniu, które sprawi , ze cała wycieczka zapewni sobie wszystkie potrzebne do przetrwania w trudnych warunkach elementy – ogień , wodę pitną i bezpieczeństwo.

CENY

już od 20 zł/osoba

(minimalna liczba osób: 20)

Czas trwania:od 21:00 do 00:00


 

Bitwa KARAOKE – drużynowa potyczka na głosy

Udostępnimy Wam projektor, duży głośnik, mikrofony i specjalny pogram do karaoke – z najnowszymi hitami, które wybierzecie – który liczy punkty! W skali od doskonale do „oddaj mikrofona” program oceni wasze wykonanie piosenki i przydzieli odpowiednią ilosć punktów. Wygrywa drużyna która zbierze największą ilość punktów!

CENY

już od 200 zł/

Całość GRUPY

Czas trwania: ok 1 godzina


 

Park Gwiezdnego Nieba – obserwacje astronomiczne

Udostępnimy Wam projektor, duży głośnik, mikrofony i specjalny pogram do karaoke – z najnowszymi hitami, które wybierzecie – który liczy punkty! W skali od doskonale do „oddaj mikrofona” program oceni wasze wykonanie piosenki i przydzieli odpowiednią ilosć punktów. Wygrywa drużyna która zbierze największą ilość punktów!

CENY

już od 600 zł/

Całość GRUPY

Czas trwania: ok 2 godziny