Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

 

Spływy ZIELONYM PONTONEM w Bieszczadach


Bieszczady przede wszystkim kojarzą się z górskimi wycieczkami, tymczasem nasz region daje możliwości skorzystania z różnorodnych atrakcji i wielu możliwości aktywnego wypoczynku.  Po zejściu z gór, zwiedzaniu zabytków Bieszczadzkich polecamy szczególnie jedną z form aktywnego wypoczynku, która łączy ze sobą niemal wszystkie możliwe krajobrazy Bieszczadów : pontonowy lub kajakowy spływ. Woda relaksuje, prąd równo niesie w dół, zmieniają się tylko kolejne szczyty i przesuwają na naszych oczach piękne cerkiewki i wąskie mostki. A dodatkowo nabierzemy opalenizny!

Dlaczego ponton?

1. Jest nieco wolniejszy, ale na pewno bezpieczniejszy niż kajak dzięki swojej stabilności. Pontonu nie da się przewrócić ani wypaść z niego przypadkowo.

2. Jest 5-osobowy – spokojnie wystarczy miejsca dla rodziny z dziećmi czy grupy przyjaciół, dzięki czemu oprócz widoków w trakcie spływu cieszyć się będziecie swoim towarzystwem.

3. Ma mniejsze zanurzenie niż kajak, co jest bardzo istotne podczas niskich stanów wody.

4. Spływy pontonowe są rekomendowane dla grup dzieci oraz osób starszych, gdyż są łatwiejsze w obsłudze i wygodniejsze.

5. Dla osób spragnionych wrażeń mamy wersję bardziej ekstremalną – jednak spragnionym raftingu polecamy zapisać się do naszego NEWSLETTERA, gdzie poinformujemy o korzystnych warunkach do spływów ekstremalnych.

FILMY ze spływów pontonowych.

 


Galeria spływów w Bieszczadach


Rzeka San, Solinka i Osława – raj na rodzinne wycieczki pontonem lub kajakiem

Spływy rekreacyjne

(spokojny i bezpieczny spływ dla rodzin z dziećmi czy zielonych szkół lub imprez integracyjnych)Spływ Bieszczady San  ponton

Spływy pontonowe/kajakowe w zależności od pory roku i od stanu wody odbywają się przede wszystkim na rzece San, ale także na Solince i Osławie. Najczęściej wybierana jest trasa szlakiem „błękitny San”. Można wybrać odcinki górskie (jeśli stan wód pozwala) oraz spokojne i bezpieczne odcinki rekreacyjne, doskonałe także dla osób, które chcą po raz pierwszy zmierzyć się z wodną przygodą. Rzeka San to jedna z najciekawszych rzek w Polsce, polecamy szczególnie odcinek od Sanoka do Ulucza, gdzie zbiegają się 3 szlaki tematyczne w otoczeniu dziewiczej przyrody Pogórza Przemyskiego. Polecany odcinek to 21 km rekreacyjny spływ, podczas którego zwiedzić można cerkwie Szlaku Ikon znajdujące się w pobliżu rzeki oraz bunkry Linii Mołotowa.  Można zorganizować spływy krótsze lub dłuższe, wszystko zależy od życzenia Klienta, pogody lub warunków oraz umiejętności. Zainteresowani tą formą wypoczynku mogą skorzystać z dwóch wariantów:

1. Wypożyczenie pontonu/kajaka w wypożyczalni i spływ z rodziną lub znajomymi

 

2. Zorganizowana całodniowa wycieczka z przewodnikiem i ogniskiem na trasie.

 

Opis wycieczki:

„Zapraszamy Was na spływ kajakowy tą malowniczą rzeką! 12 kilometrowy spokojny odcinek rzeki pokonujemy w bezpiecznych i nowoczesnych pontonach pod okiem doświadczonych instruktorów! To wycieczka, która zapada w pamięć na bardzo długo. Dodatkowo, odcinek Sanu, który pokonamy prowadzi przez niezwykle dziewicze tereny! Z poziomu wody zobaczymy między innymi cerkiew na skale, miejsca gniazdowania dzikich ptaków. Odcinek, który pokonamy już autokarem prowadzi Szlakiem Ikon Doliny Sanu w niewielkiej odległości od radzieckich bunkrów tzw. Linii Mołotowa. Niektóre z tych bunkrów zwiedzimy. Podczas tej wycieczki zobaczymy także jedną z najstarszych cerkwi drewnianych w Polsce!”Spływy ekstremalne 

mapa - sanok

W Bieszczadach jest także możliwość spływów ekstremalnych. Takie spływy organizowane są przede wszystkim wiosną, podczas roztopów. Najbardziej odpowiedni do takich spływów jest górny San, Osława oraz Solinka. Wykorzystujemy do tego stabilne pontony oraz pianki, które pozwalają utrzymać temperaturę ciała. Organizator zapewnia profesjonalną obsługę, bardzo fajny oraz bezpieczny sprzęt, ratownika WOPRu, transport i ciepłe napoje i przekąski na postojach.  Bieszczadzkie górskie rzeki przy podniesionym poziomie wody mają  1 stopnień trudności. W sam raz, aby zacząć przygodę z górskimi spływami pontonowymi/kajakowymi. Doskonały także na imprezy integracyjne – jednorazowo możemy obsłużyć nawet 50 osobową grupę.

Przy obfitych opadach w lipcu/sierpniu czasem są odpowiednie warunki do organizacji wspomnianych spływów. Osoby zainteresowane prosimy o dodanie naszego Funpaga na facebooku. Tam będziemy informować o możliwości lub terminach spływów.

ZAPRASZAMY

NA BEZPIECZNĄ I ATRAKCYJNĄ

PRZYGODĘ!!!

 Możliwości spływów pontonowych

LATO

W okresie letnim terminy spływów dla klientów indywidualnych są zamieszczone tutaj. 

Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób w każdym terminie.

POZA SEZONEM 

Dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) spływy organizowane są na zamówienie.

WYCIECZKI ZE SPŁYWAMI

  • Dla klientów indywidualnych oraz dla grup zorganizowanych mamy w ofercie całodniowe wycieczki – zwiedzania Bieszczadów połączonego ze spływem pontonowym rzeką San, podczas którego zwiedzamy cerkwie szlaku Ikon, bunkry Linii Mołotowa oraz palimy ognisko z regionalnymi kiełbaskami i proziakami – podkarpackimi podpłomykami.
  •   Szczegóły tutaj

 

 

WYPOŻYCZALNIE:


Biuro Podróży BTK PAWUK

ZAGÓRZ: PONTONY KAJAKI

tel: +48 721 215 453

biuro@pawuk.pl

wycieczki-bieszczady.pl/pontony

ZIELONY PONTON:

na wyposażeniu posiadamy 10 pontonów wysokiej jakości (rafty), 70 kamizelek asekuracyjnych, pagaje, worki wodoszczelneRL320 green

(bezpieczniejsze niż kajaki, idealne dla rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych i seniorów, możliwość obsłużenia nawet dużej grupy 50 osób)


POZOSTAŁE WYPOŻYCZALNIE:

TURIZMUSAN Jakub Szuryn

SANOK: KAJAKI i KANOE

tel: +48 509 539 947

http://www.turizmusan.pl/


Michał LORENC

SANOK:  KAJAKI

tel: +48 503 007 362

http://www.kajakisanok.qpr.pl/

 


KAJAKOWNIA

Wetlina

+48 508 090 809

kajakownia.pl

OPCJE SPŁYWÓW PONTONOWYCH:

(kliknij pożądaną opcję)
Spływ pontnowySpływ pontnoweydla gupSpływ pontnowe dla indy