Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

SPŁYWY PONTONOWE BIESZCZADY SAN

Spływy pontonowe dla szkół, dzieci i młodzieży

Spływ pontonowy w Bieszczadach uatrakcyjni każdą wycieczkę. Bieszczady oprócz wspaniałych widoków rozciągających się z połonin, dzikiej przyrody, górskich wędrówek mają jeszcze jeden wspaniały walor, który warto wykorzystać. Górskie rzeki! Spływy pontonowe, szczególnie Sanem to bezpieczna i  niezapomniana przygoda.

Dolina Sanu to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek, poznawanie dzikiej przyrody, a także kultury i historii Bieszczadów. Górska część Sanu położona jest w Bieszczadzkim Parku Narodowym, źródło rzeki znajduje się na przełęczy Użockiej, dalej San przepływa u stóp Pasma Otrytu przez tereny tzw. Parku Krajobrazowego Doliny Sanu. Wpada do Zalewu Solińskiego, następnie Myczkowskiego. Dalej San przepływa przez Pogórze Bieszczadzkie oraz u stóp Gór Słonnych. Poniżej zalewu zaczynają sie trasy, gdzie organizujemy nasze spływy. Tereny te są wprost wymarzone na pontonowe podróże. Wyobraźcie sobie, że niemal cały czas płyniemy otoczeni lasami, pod nami jaskrawo-seledynowe wodorosty i uciekające spod pontonu pstrągi, czasem skaczące nad powierzchnię wody. Eskortują nas dzikie ptaki. Jest cudownie! W ciepłe dni aż trudno oprzeć się pokusie schlapania się w czystej górskiej wodzie!

 


 

 

Plan spływu pontonowego w Bieszczadach


  • 1. Przejazd do miejsca spływu nad rzeką San.
  • 2. Spotkanie z instruktorem/ratownikiem, dobór sprzętu asekuracyjnego, pagajów i dobór załóg pontonów. Nasze pontony to świetnej klasy pontony raftingowe firmy NordBoat, ze wzmocnionym dnem oraz częścią rufową, które potrafią wytrzymać o wiele więcej niż spokojne rekreacyjne spływy na Sanie! Każdy ponton zrobiony jest z wielowarstwowego materiału odpornego na przetarcia. System 7 komór powietrznych gwarantuje niezawodność! Pontony są 5-osobowe w charakterystycznym zielonym kolorze! Jednorazowo mogą popłynąć grupy nawet do 50 osób (po wcześniejszym uzgodnieniu nawet większe)!
  • 3. Spływ pontonowy na wybranej trasie rzeką San – od 1,5 do 5 godzinne spływy! Spływ pontonowy w Bieszczadach na rzece San należy do rekreacyjnych. Spokojne odcinki rzeki są doskonałe dla odpoczynku grup, które w bezpieczny sposób chcą zaznać podróżowania z nurtem. Wspaniałe są natomiast widoki towarzyszące takiej podróży. Będziemy mijać zielone wzgórza, osuwiska, rzadkie okazy ptaków, a ponad wodę nieraz wyskoczy górski pstrąg. Trudno o bliższy i bardziej naturalny kontakt z naturą i dziką przyrodą!

 

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPŁYWÓW PONTONOWYCH W BIESZCZADACH

TRASY I CENNIK


TRASA KRÓTKA

DLA NAJMŁODSZYCH od 1,5-2 godzin

Dla najmłodszych proponujemy trasy krótkie – 4-5 kilometrowe, które pokonuje się w 90-120 minut. Są to trasy (przy odpowiednim stanie wody) Zwierzyń – Średnia Wieś, Lesko – Postołów, Sanok – Międzybrodzie. Każda z tych tras jest wspaniała pod względem widokowym i gwarantuje, że zobaczymy okazy dzikich ptaków, o których opowie instruktor spływu. Przy krótkich trasach dzieci będą okazywać ciągłe zainteresowanie.

CENA 35 zł/osoba

opiekunowie bezpłatnie


TRASA DŁUGA

 od 2,5-4  godzin

Dla nieco starszych grup proponujemy trasy mierzące od 10 do 17 km, których pokonanie zajmuje od 2,5 do 4 godzin. W okresie kwiecień – czerwiec możliwe trasy spływów to: Zwierzyń – Lesko, Lesko – Zagórz, Sanok – Mrzygłód. Taka wycieczka jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie pobytu w Bieszczadach. Szczególnie polecamy grupom, które chcą się w przyjemny i aktywny sposób zregenerować po górskich wycieczkach.  W trakcie spływu możemy zorganizować ognisko.

CENA 39 zł/osoba

opiekunowie bezpłatnie


Organizator w cenie spływu zapewnia : miejsce w 5-osobowym pontonie, kamizelkę asekuracyjną, pagaje, worek nieprzemakalny na każdy ponton, opiekę instruktora/instruktorów, opiekę ratownika, ubezpieczenie NNW.

Ognisko na brzegu: 15 zł/osoba

OGNISKODOKUMENTY DO POBRANIA:

1. ZGODA RODZICÓW – Każdy niepełnoletni uczestnik musi posiadać podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodę na uczestnictwo w spływie. Do pobrania tutaj.

2. REGULAMIN SPŁYWU – Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem spływów pontonowych. Do pobrania tutaj.

3. UMOWA ZGŁOSZENIA – Formularz/umowa zgłoszenia, która reguluje szczegóły zamówienia i zobowiązań pomiędzy stronami.

KONTAKT I REZERWACJA

Wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 13 306 78 88

 721 215 453

 697 075 795

lub napisz

biuro@pawuk.pl

ZOBACZ TAKŻE INNE OFERTY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

bumperArchery Tagbitwa kolorówGra terenowazielone szkoły2

INNE WAŻNE INFORMACJE 


Bezpieczeństwo:

Międzynarodowa skala trudności WW (White Water – Biała Woda) określa poziom trudności rzeki w sześciostopniowej skali, od umiarkowanie trudnej WW-I do skrajnie trudnej WW-VI. Trasy, które proponujemy grupom szkolnym mają jeszcze niższa skalę od WW-0 do WW-I, dlatego określamy je jako BARDZO ŁATWE –  pływały z nami 3 letnie dzieci pod opieką rodziców.

Rzeka San na proponowanych odcinkach jest płytką rzeką – średnia głębokość to 30-40 cm – świetnie pokazuje to film.

Jest to spływ rekreacyjny jednak trzymamy się bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa, zapewniając Wam komfort i świetną zabawę.

Obsługa i sprzęt:

Każdorazowo płynie z nami ratownik oraz instruktor, płyniemy w określonym szyku. Każdy z uczestników obowiązkowo zakłada kamizelkę asekuracyjną, dobraną do wagi.

Nasze pontony to sprzęt z wysokiej półki. Firma NordBoat dostarcza sprzęt także służbą ratowniczym.  Nie są to zwykłe ceratowe dmuchawce, ale bardzo wytrzymałe konstrukcje. Dość powiedzieć, że pojedynczy ponton waży ponad 50 kilogramów. Są niezatapialne z wytrzymałego kilkuwarstwowego tworzywa z siatką winylową w środku. Nie da się ich też wywrócić. Pod względem bezpieczeństwa pontony są lepsze niż kajaki. Na każdym z pontonów jest także worek wodoszczelny (10l).

Co ze sobą zabrać:

Odpowiednie buty – wybierając się na spływ pamiętajmy zawsze o odpowiednim obuwiu: najlepiej buty wodne lub sandały (ale nie klapki i japonki). Możemy płynąć oczywiście w trampkach lub innym obuwiu sportowym, ale musimy być przygotowani na ich zamoczenie. Woda i batonik energetyczny – pamiętajmy o zabraniu ze sobą wody mineralnej lub innego napoju, szczególnie w upalne dni. Przy dłuższych spływach przydatne będą kanapki lub batoniki energetyczne. Nakrycie głowy / krem do opalania – spływ pontonowy podczas upalnych dni to idealny sposób na zaznanie ochłody, pamiętajmy jednak o czapkach, kapeluszach czy chustach na głowę, które będą nas chronić przed mocnym słońcem. Zabierzmy ze sobą również kremy do opalania z filtrem UV.

Ubezpieczenie:

Każdy z uczestników jest ubezpieczony. Ubezpieczamy w AXA – od aktywności sportowych, dlatego przed spływem konieczne jest dostarczenie (najlepiej drogą mailową) listy uczestników. Dane potrzebne do ubezpieczenia to Imię i nazwisko | Data urodzenia | Adres zamieszkania. Lista musi zostać przesłana w formie elektronicznej. Formularz listy znajduje się w dziale DOKUMENTY DO POBRANIA. Dodatkowo posiadamy ubezpieczenie OC.

Pływamy jedynie przy sprzyjających warunkach pogodowych i przy odpowiednim stanie wody. Nie ryzykujemy!