Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Spływy pontonowe GRUP ZORGANIZOWANYCH

Imprezy integracyjne i firmowe podczas spływów pontonowych

Proponujemy Wam relaks doskonały, oderwanie od rzeczywistości, popłynięcie z prądem, dotknięcie natury, wspaniałą przygodę. Proponujemy Wam spływ Sanem – Zielonym Pontonem. To doskonała propozycja aktywnego wypoczynku w Bieszczadach. W bezpiecznych 5 osobowych pontonach będziemy pracować jak jedna osoba, ciesząc się własnym towarzystwem , integrując się.

Przyroda Doliny Sanu  zaskakuje. Całkowicie zmienia swój charakter i już nie przypomina tej górskiej Bieszczadzkiej Puszczy. Bardziej przypomina brzegi Amazonki. Towarzyszą nam wspaniałe okazy dzikich ptaków , kaczek odciągających od gniazd, skaczące ponad powierzchnie pstrągi.  Dzika przyroda jest z nami za pan brat, a my nie czujemy się jak nieproszeni goście. Tereny te są wprost wymarzone na pontonowe podróże. Wyobraźcie sobie, że niemal cały czas płyniemy otoczeni lasami, pod nami jaskrawo-seledynowe wodorosty i uciekające spod pontonu pstrągi, czasem skaczące nad powierzchnię wody. Eskortują nas dzikie ptaki. Jest cudownie! W ciepłe dni aż trudno oprzeć się pokusie schlapania się w czystej górskiej wodzie! W niektórych okresach (kwiecień -maj i po dużych deszczach) możliwe są spływy górnym odcinkiem Sanu. Tam możemy nawet spotkać stado żubrów przechodzące pod wodę. Zapraszamy Was na spływy różnej długości – od krótkich, rekreacyjnych do całodniowych wypraw!


TRASY Standardowe 

Trasy spływów pontonowych zależą przede wszystkim od stanu wody na bieszczadzkich rzekach. Pływamy przede wszystkim na Sanie. Zwyczajowo w miesiącach wiosennych stan wody jest odpowiedni niemal we wszystkich prezentowanych propozycjach. Stanardowo w miesiącach wiosennych i podczas roztopów (marzec-kwiecień-maj-czerwiec) dostępne są trasy:

 • 1. Zwierzyń-Lesko – ok 13 km – czas ok 3 – 3,5 godziny
 • 2. Lesko – Zagórz – ok 17 km.  – czas około 3,5-4 godziny
 • 3. Sanok – Mrzygłód – ok 12 km – czas ok 3 godziny

W miesiącach wakacyjnych (lipiec – sierpień – wrzesień) przy bardzo niskich stanach wody pływamy, jednak warunki w danym momencie mogą pozwalać na inne trasy spływów, bardzo prosimy o kontakt – doradzimy najlepsze trasy:

 • 1. Sanok – Mrzygłód- ok 13 km – czas ok 3 – 3,5 godziny.

  39 zł/osoba

Cena zawiera: wypożyczanie pontonu, wypożyczenie kamizelki asekuracyjnej, pagaj, worek wodoszczelny 10l. (1 na ponton), szkolenie z zasad bezpieczeństwa i sterowania pontonem, opiekę instruktora w trakcie spływu, opiekę ratownika podczas spływu, ubezpieczenie.

TRASY Krótkie (1-2h) 

Szczególnie polecamy grupom wycieczkowym, które mają napięty plan, a chcą zobaczyć i doświadczyć w Bieszczadach jak najwięcej. Krótkie spływy trwają do 2 godzin, a pozwalają na wspaniałe dopełnienie propozycji wycieczki np. po zwiedzaniu sanockiego skansenu lub podczas wizyty w Lesku lub Zwierzyniu na Cudownym Źródełku.

Trasy podobnie zależą od stanu wody  (marzec-kwiecień-maj-czerwiec):

 • 1. Zwierzyn-Średnia Wieś – ok 6 km – czas ok 1,5 h  (+ dojście 20 min)
 • 2. Lesko – Postołów – ok 6 km – czas około 1,5 h
 • 3. Postołów – Załuż  – ok 12 km – czas ok 3 h
 • 4. Sanok – Międzybrodzie -ok 5 km – 1,5 h

przy bardzo niskich stanach wody pływamy (zwykle w miesiącach: lipiec – sierpień – wrzesień)

 • 1. Sanok – Międzybrodzie- ok 5 km – czas ok 1,5 h,
 • 2. Zwierzyń – Średnia Wieś ok 5 km – czas ok 1,5 h

  35 zł/osoba

Cena zawiera: wypożyczanie pontonu, wypożyczenie kamizelki asekuracyjnej, pagaj, worek wodoszczelny 10l. (1 na ponton), szkolenie z zasad bezpieczeństwa i sterowania pontonem, opiekę instruktora w trakcie spływu, opiekę ratownika podczas spływu, ubezpieczenie

TRASY WYPRAWOWE i EKSTREMALNE

TO DOPIERO PRZYGODA!!! Najbardziej wymagające spływy w Bieszczadach, jednak bardzo zależne od stanu wody – taki spływ możliwy jest jedynie kilka razy w roku – szczególnie w miesiącach – marzec-kwiecień-maj. Płyniemy trasą ok 30 km zupełnie dzikimi brzegami górskiego Sanu. Nurt będzie szybki, kaskady, kamienie, dzikie zwierzęta. Zabieramy ze sobą prowiant, siekierkę, krzesiwo, nóż, GPS. Zaczynamy o wschodzie słońca – kończymy późnym popołudniem. Tereny spływu to odludne tereny. Często na trasie spływu można spotkać stada jeleni lub nawet żubrów przechodzące przez rzekę. W pewnym momencie zatrzymamy się, zbierzemy chrust i zapalimy wspaniałe ognisko – upieczemy kiełbaski i ugotujemy gulasz w żeliwnym kociołku. To IDEALNA WYPRAWA INTEGRACYJNA!

 • 1. Procisne – Rajskie ok 31 km.  – czas około 8 godzin
 • 2. SZCZAWNE – ZAGÓRZ – rzeka Osława (tylko roztopy)

od 150 zł/osoba  

Cena zawiera: wypożyczanie pontonu, wypożyczenie kamizelki asekuracyjnej, pagaj, worek wodoszczelny 10l. (1 na ponton), szkolenie z zasad bezpieczeństwa i sterowania pontonem, opiekę instruktora w trakcie spływu, opiekę ratownika podczas spływu, ubezpieczenie, prowiant (kiełbaski, chleb, woda, grochówka) doskonała zabawa!!!

 

INNE WAŻNE INFORMACJE 

Bezpieczeństwo:

Spływy pontonowe w Bieszczadach są dla każdego. Płynęły z nami zarówno dzieci i seniorzy. Na pontonach wygodnie się siedzi , są niezatapialne i nie wywrotne. Jest to spływ rekreacyjny jednak trzymamy się bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa, zapewniając Wam komfort i świetną zabawę. Nie ryzykujemy, pływamy tylko jeśli jest bezpiecznie!

Obsługa i sprzęt:

Nasze pontony to nowoczesne konstrukcje z wytrzymałego wielowarstwowego materiału. Jeden ponton waży aż 50 kilogramów i ma 5 osobnych komór powietrznych i 2 dmuchane belki. Każdy uczestnik obowiązkowo zakłada kamizelkę asekuracyjną. Tak zabezpieczeni nic nam nie grodzi.Podczas każdego spływu dla grup zorganizowanych płynie z Wami ratownik wodny oraz instruktor.

Co ze sobą zabrać:

 • Buty wodne / sandały – takie które możemy zamoczyć. pamiętajmy że z pontonu trzeba czasem będzie wysiąść.
 • Woda i batonik energetyczny – szczególnie na długich trasach i w upalne dni.
 • Nakrycie głowy / krem do opalania – zwykle w słoneczne dni można nabawić się poparzeń słonecznych, to jedyne co może stać się na pontonie, więc zabierzcie ze sobą krem do opalania i czapkę lub kapelusz.

Ubezpieczenie:

Każdy z uczestników jest ubezpieczony. Ubezpieczamy w AXA – od aktywności sportowych, dlatego przed spływem konieczne jest dostarczenie (najlepiej drogą mailową) listy uczestników. Lista musi zostać przesłana w formie elektronicznej. Formularz listy znajduje się w dziale DOKUMENTY DO POBRANIA. Dodatkowo posiadamy ubezpieczenie OC.

GALERIA SPŁYWÓW PONTONOWYCH

Mapa spływów Sanem
DOKUMENTY DO POBRANIA:

1. REGULAMIN SPŁYWU – Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem spływów pontonowych. Do pobrania tutaj.

2. UMOWA ZGŁOSZENIA – Formularz/umowa zgłoszenia, która reguluje szczegóły zamówienia i zobowiązań pomiędzy stronami.

KONTAKT I REZERWACJA

Wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

+48 721 215 453

+48 697 075 795

lub napisz

biuro@pawuk.pl

ZOBACZ TAKŻE INNE OFERTY AKTYWNEGO WYPOCZYNKU DLA GRUP
LUB NA WYJAZDY FIRMOWE:

bumperArchery TagGra terenowawycieczki-firmoweBieszczady-z-przygodą