Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

ATRAKCJE OKOLIC USTRZYK GÓRNYCH, WETLINY I CISNEJ


Mapa ATRAKCJI W BIESZCZADACH – wróć do strony głównej

Witajcie w Bieszczadach!

Aby maksymalnie ułatwić Wam pobyt w naszym regonie przygotowaliśmy dla Was MAPĘ BIESZCZADZKICH ATRAKCJI. Nanieśliśmy ich już ponad 200 miejsc! Zakres atrakcji jest bardzo duży, od najważniejszych TOP 10, które każdy odwiedzający Bieszczady powinien wiedzieć, poprzez miejsca gdzie spróbujemy lokalnych potraw, serów czy nalewek aż do pomników, zapomnianych pamiątek dawnej historii. Mamy nadzieję że nasza mapa atrakcji będzie dla Was sporym ułatwieniem lub nawet pozwoli na odnalezienie – swoich magicznych Bieszczadów tylko dla siebie, tylko swoich miejsc!

Bacówki z serami pod Połoninami
Bieszczadzka Ciuchcia
Cerkiew w Chmielu
Chata Bojkowska w Zatwarnicy
Chatka Puchatka – schronisko
Cmentarz bojkowski w Brzegach Górnych
Galeria Fantasmagoria
Kaskady na Sanie w Chmielu
Kino studyjne – Końkret
Leśny zwierzyniec w Lisznej
Połonina Caryńska
Połonina Wetlińska
Pomnik GOPR
Pomnik Harasymowicza
Pomnik na górze Betlejemka
Veraikon – Pracownia i galeria ikon
Siekierezada
Snow Tubing – Dołżyca
Strażnica Graniczna z filmu Wataha
Tarnica
Wielka Rawka
Wodospad Szepit
Wołosate
Wysiedlone miejscowości: Łuh, Jaworzec
Zachowawcza hodowla konia huculskiego – Wołosate


Bacówki z serami pod Połoninami

Opis atrakcji

TEKST

Dane kontaktowe

TEKST

 

POWRÓT DO MAPY  


Bieszczadzka Ciuchcia

Opis atrakcji

Jedną z najsłynniejszych kolejek wąskotorowych w Polsce jest legendarna „Bieszczadzka Kolejka Leśna”, kursująca górskimi dolinami z Majdanu koło Cisnej w kierunku połonin do Przysłupia oraz na zachód, wzdłuż słowackiej granicy aż do Balnicy. Co roku podróżują nią rzesze turystów, co czyni ją jedną z największych atrakcji w Bieszczadach.

przeczytaj więcej

Godziny otwarcia

Kasa biletowa czynna jest od godziny 9:00

Dane kontaktowe

Główna stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej  :

Majdan 17
38-607 Cisna

Tel. (+48) 13 468 63 35

e-mail: biuro@fbkl.pl

strona internetowa: http://kolejka.bieszczady.pl/

POWRÓT DO MAPY  


Cerkiew w Chmielu

Opis atrakcji

Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja biskupa, obecnie należąca do parafii Dwernik, to świątynia, która powstała w 1906 roku. Wcześniej w tym miejscu istniały dwie cerkwie. Wzmianka o pierwszej pojawia się  w 1584 roku, natomiast druga powstała w 1795 roku i istniała do 1904 roku. Gdy w 1947 roku wysiedlano ludność  z tamtejszych terenów, została ona opuszczona, a w swojej historii służyła też jako magazyn. Dopiero w 1969 roku stała się rzymsko-katolickim kościołem filialnym. Na okolicznym cmentarzu możemy znaleźć: nagrobek właściciela miejscowych dóbr ziemskich Emila Rici (zm.1875), kamienną płytę nagrobną Fieroii F. z roku 1644 z inskrypcją w języku starocerkiewnosłowiańskim oraz klasycystyczny pomnik miejscowego proboszcza Feliksa Dołżyńskiego (zm.1903).

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Chata Bojkowska w Zatwarnicy

Opis atrakcji

Chata Bojkowska to miejsce, w którym poznamy codzienne życie dawnym mieszkańców okolicznych terenów. Jak pracowali i żyli pokaże nam ekspozycja różnych narzędzi, przedmiotów, monet, czy scen rodzajowych. Dowiemy się o wydarzeniach związanych z okolicą, legendach przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz otaczającej przyrodzie.

Godziny otwarcia

Chata czynna  od maja do października, codziennie w godzinach 900 – 2000

Dane kontaktowe

Chata Bojkowska w Zatwarnicy

Małgorzata Natanek – tel. +48 691 610 918

Stanisław Natanek – tel. +48 693 788 765

POWRÓT DO MAPY  


Chatka Puchatka – schronisko

Opis atrakcji

Popularnie nazywana Chatka Puchatka to najwyżej położone w Bieszczadach schronisko na Połoninie Wetlińskiej. Znajduje się na wysokości 1232 m i powstało w latach pięćdziesiątych pełniąc funkcję wojskowego punktu obserwacyjnego. W 1956 r. przejęło je PTTK, a od 1967 r. zaczęło działa jako całoroczny obiekt. Przez większość działania tego obiektu opiekę nad nim sprawuje jeden z najbardziej znanych bieszczadzkich pionierów, Ludwik Pińczuk. Schronisko nie należy do najwygodniejszych, panują w nim spartańskie warunki. Jest ciasne a wodę dowozi się w kanistrach, ale w tym jego urok, który przyciąga rzesze turystów. Schronisko oprócz funkcji turystycznej, pełni rolę stałego posterunku GOPR.

Dane kontaktowe

Schronisko PTTK
na Połoninie Wetlińskiej
„Chatka Puchatka”

38-608 Wetlina
tel. 0502 472 893
strona internetowa: www.bieszczady.net.pl/chatkapuchatka

POWRÓT DO MAPY  


Cmentarz bojkowski w Brzegach Górnych

Opis atrakcji

Cmentarz i miejsce po niegdyś zlokalizowanej w tym miejscu cerkwi znajdują się przy szlaku wiodącym na Połoninę Caryńską ok. 200 m od skrzyżowania dróg Wetlina – Ustrzyki Górne – Dwernik. Cerkiew była kilkukrotnie odbudowywana, ze względu na swoją historię. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1589 roku. Ostatecznie w 1897 roku wzniesiono drewnianą cerkiew pw. św. Michała Archanioła w stylu bojkowskim. Dziś są to głównie przypuszczenia co do charakterystyki budowli oparte na pozostałej podmurówce. Nie zachowały się żadne plany czy zdjęcia tej budowli. W 1946 roku cerkiew została spalona, a w jej miejscu postawiono drewniany krzyż (1988 r.). Cmentarz znajdował się w bliskim sąsiedztwie z cerkwią. Dziś otoczony jest zachowanym we fragmentach kamiennym murkiem i przetrwało 11 nagrobków. Jego stan jest jednym z lepszych jeśli chodzi o tego typu nekropolie.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Galeria Fantasmagoria

Opis atrakcji

Pomysł stworzenia galerii przez Agnieszkę i Krzysztofa Banaszaka pojawił  się  w latach 90-tych. Na początku jej celem było wypromowanie twórczośći Jarka Trojanowskiego w Bieszczadach. W 1997 stanełą drewniana chata, gdzie artysta tworzył i gromadził swoje pracę, które przyciągały coraz większą liczbę ludzi. Galeria przyniosła mu sukces, zaliczjąc go do grona Zakapiorów Bieszczadzkich. W 1998 roku galerię zaczeła prowadzić Agnieszka Banaszak, stawiając na promocje bieszczadzkich artystów. Celem stało się ich wyszukiwanie i pokazywanie ich ciekawych i oryginalnych prac. Znajdziemy tutaj różne gatunki sztuki, mniej lub bardziej nowoczesne m.in. pejzaże, rzeźby, ikony. Przede wszystkim to co najbardziej przyciąga do tego miejsca to jego klimat. To miejsce spotkań bieszczadzkich artystów, których można też czasem spotkać podczas ich pracy.

Dane kontaktowe

Agnieszka i Krzysztof Banaszek
Przysłup 27
38-608 Wetlina

Agnieszka Banaszek  t.501 618 725,

e-mail: siedliskobrzeziniak@wp.pl

strona internetowa: http://www.galeriafantasmagoria.pl

 

POWRÓT DO MAPY  


Kaskady na Sanie w Chmielu

Opis atrakcji

Jednym z ciekawszych miejsc, gdzie można spokojnie poobserwować przełom Sanu i to ze znacznej wysokości jest miejscowość Chmiel. Funkcjonuje tam punkt widokowy pod nazwą Chmielowe kaskady, znajduje się tuż przy drodze, zaraz obok tablicy oznaczającej teren zabudowany w Chmielu (jadąc od Dwernika). Ciekawa propozycja dla miłośników pięknych widoków.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Kino studyjne – Końkret

Opis atrakcji

Odrestaurowany drewniany budynek stajni (byłego Parku Konnego w Zatwarnicy), który kiedyś stanowił scenografię do filmów jest dziś miejscem w którym nie zobaczymy komercji a oryginalność i kulture. W kinie znajduje się również wystawa stała dotycząca historii parku konnego, ścieżka dendrologiczna i pracownia artystyczna „Na Dwie Ręce”.

Dane kontaktowe

Kino „Końkret”
Zatwarnica (były park konny)
38-713 Lutowiska

Jola – tel. +48607068094
Robert – tel. +48695634636
e-mail: jolajarecka@interia.pl 

strona internetowa: http://www.trebor-buk.pl/kino-konkret

 

POWRÓT DO MAPY  


Leśny zwierzyniec w Lisznej

Opis atrakcji

Leśny zwierzyniec w Lisznej to ponad 30 różnych gatunków zwierząt, m.in.daniele, jelenie, muflony, dziki, szopy, skunksy, lisy czy jenoty. Jest prowadzony przez leśniczego Tomasza Gawrycha z żoną Joanną. Liczba zwierząt stale się powiększa, są przyzwyczajone do człowieka, można je nakarmić, czy pogłaskać.

Godziny otwarcia

Leśny zwierzyniec jest otwarty tylko w sezonie letnim (od maja do końca września),w godzinach 10:00-17:00.

Dane kontaktowe

Leśny Zwierzyniec

Liszna 9, Cisna

tel. 503-539-192

 

POWRÓT DO MAPY  


Połonina Caryńska

Opis atrakcji

Pasmo połonin to jedno z kilku pasm, które rozróżniamy w Bieszczadach. Skupia przy sobie Połoninę Wetlińską (1255m n.p.m.) i sąsiadującą Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.). To także najwyższy szczyt leżący po polskiej stronie Bieszczadów – Tarnica, wznoszący się na wysokość 1346 m n.p.m. To jedyne góry w Polsce gdzie spotkamy trzy piętra roślinne: piętro pogórzy (czyli dolin, sięgające 700-800 m n.p.m.), piętro regla dolnego (sięgające do 1150 m n.p.m.), piętro połonin (czyli łąk wysokogórskich). Połonina Caryńska, składa się z czterech wierzchołków. Trzy z nich spotkamy na szlaku, czwarty – najwyższy (1245 m) położony jest poza nim. Turysta ma do wyboru dwa szlaki. Szlak czerwony prowadzący z Berehów (Brzegów Górnych) do Ustrzyk Górnych, lub w kierunku przeciwnym, tj. z Ustrzyk Górnych do Berehów (tylko w okresie letnim). Przed wejściem należy wykupić bilet wstępu na teren BdPN. Punkt kasowy w Berehach znajduje się przy skrzyżowaniu Ustrzyki Górne – Wetlina – Nasiczne. Po drodze zobaczymy stary cmentarz w Berehach, a na szczycie piękna panorama na Zachodnie Bieszczady oraz Góry Sanocko-Turczańskie. Widać stąd doskonale m.in. Połoninę Wetlińską, Dwernik-Kamień, dolinę Caryńskiego, Przysłup Caryński (schronisko), pasmo Otrytu, Połoninę Dźwiniacką, gniazdo Tarnicy, Rawki oraz góry po stronie ukraińskiej i słowackiej. Wybierając szlak zielony, który biegnie z Malej Rawki, idziemy przez Bacówkę „Pod Małą Rawką”, Przełęcz Wyżniańską. Na grzbiecie Połoniny Caryńskiej spotyka się ze szlakiem czerwonym. W jednym miejscu, na wierzchołku (1239m n.p.m.)szlak zielony odbija na północ i schodzi na Przełęcz Przysłup, gdzie znajduje się schronisko studenckie Politechniki Warszawskiej „Koliba”.

Godziny otwarcia

TEKST

 

POWRÓT DO MAPY  


Połonina Wetlińska

Opis atrakcji

Pasmo połonin to jedno z kilku pasm, które rozróżniamy w Bieszczadach. Skupia przy sobie Połoninę Wetlińską (1255m n.p.m.) i sąsiadującą Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.). To także najwyższy szczyt leżący po polskiej stronie Bieszczadów – Tarnica, wznoszący się na wysokość 1346 m n.p.m. To jedyne góry w Polsce gdzie spotkamy trzy piętra roślinne: piętro pogórzy (czyli dolin, sięgające 700-800 m n.p.m.), piętro regla dolnego (sięgające do 1150 m n.p.m.), piętro połonin (czyli łąk wysokogórskich). Do najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach z pewnością należy pierwsza z wymienionych – Połonina Wetlińska. Głównie ze względu na to, że to świetny punkt widokowy. Turyści najczęściej wybierając się na nią, decydują się na żółty szlak zaczynający się z przełęczy Wyżnej. Z niej rozpościerają się bardzo ładne widoki, szczególnie pięknie prezentuje się stąd Połonina Caryńska, oraz właśnie Wetlińska z Rohem i Osadzkim Wierchem, a dalej Smerek. To najkrótsza droga, która należy do łatwych, jest tu parking i przystanek PKS. Wchodząc na szlak żółty należy wykupić bilety wstępu na teren BdPN (7 zł normalny i 3,50 zł ulgowy w roku 2016). Zobaczymy: pomnik upamiętniający poetę Jerzego Harasymowicza, pomnik poświęcony „Ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc”, a także najwyżej położone bieszczadzkie schronisko – Chatkę Puchatka (1228 m n.p.m). Nieco dłuższy wariant, wejścia na Połoninę Wetlińską to czarny szlak zaczynjący się z campingu Górna Wetlinka. Wybierając go mijamy 3 przystanki ścieżki przyrodniczej „Połonina Wetlińska”. Ukazują m.in. pospolite ptaki, polany porośnięte dziką różą i jałowcem oraz środowisko lokalnych wód płynących. Szlak czarny kończy się po około 20 minutach łącząc się ze szlakiem żółtym.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Pomnik GOPR

Opis atrakcji

Pomnik „Ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc” to dar lokalnej społeczności dla ofiar i ratowników. Bieszczady są często bagatelizowane pod względem trudności przez turystów, a to prawie 20 tys. akcji, wypraw i interwencji oraz 99 ofiar. Pomnik powstał 10 lat temu, inicjatorem był ówczesny dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Jan Komornicki. Znajduję się na Przełęczy Wyżnej, obok Głazów Jerzego Harasymowicza.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Pomnik Harasymowicza

Opis atrakcji

Zmierzając na Połonine Wetlińską od strony Przełęczy Wyżnej warto zatrzymać się na chwilę przy pomniku poświęconemu znanemu poecie Jerzemu Harasymowiczowi. Pomnik został odnowiony dzięki pieniądzom zebranym przez leśników i bieszczadzkich ratowników GOPR. Pomnik wykonany został przez Floriana Szostaka, rzeźbiarza z Nowego Żmigrodu.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Pomnik na górze Betlejemka

Opis atrakcji

Na szczycie niewielkiego wzgórza Betlejemka (nazywanego też Kamionką), położonego w centrum Cisnej, znajduje się pomnik  „Poległym w walce o utrwalenie władzy ludowej”. Na kamiennych blokach zobaczymy wizerunki walczących żołnierzy i milicjantów oraz nazwy miejscowości, w których toczyły się walki z UPA.Wzniesiono go 40 lat temu, w miejscu gdzie toczyły się walki funkcjonariuszy milicji, straży wiejskiej z UPA. Jej pierwszy atak miał miejsce 24 lipca 1945 roku, zginęło 6 funkcjonariuszy a posterunek milicji został zniszczony. Zdecydowano o budowie mocniejszego punktu oporu, broniło go 9 milicjantów i 15 członków straży wiejskiej. Decydujący szturm UPA miał miejsce w nocy z 11 na 12 stycznia 1946 r. Po 10 godzinach walk odstąpili od dalszych ataków.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Veraikon – Pracownia i galeria ikon

Opis atrakcji

Veraikon to autorska pracowia prowadzona przez Jadwigę Denisiuk, która po studiach osiedliła się na stałe w Bieszczadach. Zafascynowana sztuką sakralną, tworzy ikony w oparciu o tradycję. Wykonuje kopie średniowiecznych ikon ruskich, greckich i gotyckiego malarstwa tablicowego, posługująć się starą techniką tempery jajowej.

Dane kontaktowe

Jadwiga Denisiuk
Galeria w Cisnej
Cisna 4, 38-607 Cisna
tel. kom. 0 502 851 912
tel: 13 468 63 10

e-mail: pracownia.veraikon@wp.pl

strona internetowa: http://www.ikony.bieszczady.net.pl/

POWRÓT DO MAPY  


Siekierezada

Opis atrakcji

Siekierezada to miejsce uznawane przez niektórych za kultowe i przyciąga charakterystycznym klimatem wielu turystów. Możemy dobrze zjeść, napić się lokalnego piwa, posłuchać muzyki i obejrzeć prace regionalnych artystów, obejrzeć portrety ludzi blisko związanych z lokalem. To wszystko w bardzo nietypowym otoczeniu siekier, diabłów, które może przypominać małe piekiełko. Innym charakterystycznym elementem są „krzesła zasłużonych” znajdujące się przy barze. Dziewięć drewnianych stołków nosi imię jednego z założycieli.

Dane kontaktowe

Siekierezada

38-607 Cisna 92

tel. 013 4686466

e-mail: siekierezada@onet.pl

strona internetowa: http://www.siekierezada.pl/

POWRÓT DO MAPY  


Snow Tubing – Dołżyca

Opis atrakcji

Snow tubbing to swego rodzaju nowość jeśli chodzi o atrakcje zimowe, ale poprzednie pokolenia już dawno próbowały takich wrażeń. Wszystko czego potrzebujemy do zabawy to ogromna gumowa dętka, przypominająca koło samochodu. Brzmi niepozornie, ale gdy dodasz do tego zjazd ze stoku, przygotowaną specjalnie do tego trasą, to zapowiada się znakomita zabawa dla osoby w każdym wieku. Takich wrażeń możemy szukać w ośrodku Solny – Domki w Bieszczadach.

Dane kontaktowe

Bies Spółka z o.o. Dołżyca 32, 38-607 Cisna

e-mail: info@domki-w-bieszczadach.pl

strona internetowa: http://www.domki-w-bieszczadach.pl/snow-tubing.html

POWRÓT DO MAPY  


straznica_graniczna_wataha_ustrzyki_wetlina_cisna_atrakcje_bieszczady

Strażnica Graniczna z filmu Wataha 

Opis atrakcji

WATAHA to serial polskiej produkcji, którego pierwszy sezon emitowany przez HBO Polska, odniósł ogromny sukces. Jak mówią sami producenci to nadal numer jeden jeśli chodzi o krajowe produkcje na ich antenie. W oczekiwaniu na kolejny sezon serialu, można samemu poczuć troche jego klimat, odwiedzając jedno z miejsc, w którym toczy się główna akcja. Placówka Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych ochrania odcinek polsko – ukraińskiej granicy państwowej o długości ok. 31 km. i graniczy od północy z Placówką SG w Stuposianach, a od zachodu z Placówką SG w Wetlinie. Wszystkie podlegają Oddziałowi Straży Granicznej w Przemyślu.

Dane kontaktowe

Placówka Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych

Ustrzyki Górne 21
38-714 Ustrzyki Górne

Tel. 13 461 69 00

e-mail: ustrzyki@strazgraniczna.pl

POWRÓT DO MAPY  


Tarnica

Opis atrakcji

Tarnica (1 346 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Bieszczadów, położony w tzw. gnieździe Tarnicy i Halicza w paśmie połonin. Nazwa wywodzi się od nazwy przełęczy łączącej szczyt z Szerokim WIerchem. Słowo „tarnita” w języku rumuńskim oznacza siodło, przełęcz. Znajdziemy tam pozostałości po wojennych okopach, a na szczycie żelazny krzyż wraz z tablicą upamiętniającą w tym miejscu pobyt księdza Karola Wojtyły – 5 sierpnia 1953.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Wielka Rawka

Opis atrakcji

Wielka Rawka (1307 m n.p.m) to najwyższy szczyt położony w paśmie granicznym Bieszczadów i doskonały punk widokowy. Na jej szczyt możemy dotrzeć trzema szlakami: zielonym (prowadzącym z Przełęczy Wyżniańskiej), niebieskim (niebieskim „granicznym” z Ustrzyk Górnych) i żółtym (z Małej Rawki). Wszystkie szlaki są elementem ścieżek przyrodniczych: „Wielka Rawka”.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Wodospad Szepit

Opis atrakcji

tekst

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Wołosate

Opis atrakcji

Wołosate jest niewielką typowo turystyczną miejscowością, położoną w pobliżu Tarnicy i Szerokiego Wierchu. To zaledwie kilka domów położonych w pobliżu drogi, miejsca noclegowe i parking dla turystów. W okresie letnim jednak panuje tu bardzo duży ruch turystyczny, ze względu na świetną bazę wypadową w góry.

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Wysiedlone miejscowości: Łuh, Jaworzec  

Opis atrakcji

tekst

 

 

POWRÓT DO MAPY  


Zachowawcza hodowla konia huculskiego – Wołosate 

Opis atrakcji

Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego to usługi z zakresu turystyki turystyki konnej, odpowiednio przygotowane padoki oraz oraz kryta ujeżdżalnia dają możliwość nauki jazdy konnej. Organizowane są też wycieczki, rajdy konne, przejażdżki wierzchem oraz bryczkami, a w zimie saniami.

Dane kontaktowe

Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego BdPN w Wołosatem (czynna całorocznie)
Wołosate 38-714 Ustrzyki Górne,

tel. (0) 724 750 031 fax. (013) 461 06 50,

e-mail: zhkh@bdpn.pl

Rajdy konne organizowane są Zachowawczą Hodowlę Konia Huculskiego w Wołosatem na zamówienie lub na zasadzie kompletowania uczestników w dowolnych terminach. Zgłoszenia i szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Informacyjno-Edukacyjnym BdPN w Lutowiskach

tel. (013) 461 03 50 tel/fax. (013) 461 03 51

e-mail: brudziak@bdpn.pl

POWRÓT DO MAPY  


 

 

 

 

 

Informacja Turystyczna/ IT

Zadzwoń, doradzimy w kwestii wycieczek lub zagospodarowania czasu w słoneczne i deszczowe dni.

 +48 697 075 795

  • Paweł Wójcik
  • licencjonowany przewodnik górski

 

Biura Informacji Turystycznej

w bieszczadzkich miejscowościach:

 

Cisna

Gminne Centrum Informacji Turystycznej
38-607 Cisna
tel:13 468 64 65

Wetlina

Centrum Informacji Turystycznej
tel:500 047 743
Czynne sezonowo w wakacje, 30m od sklepu ABC.

Komańcza

Centrum Promocji i Informacji Turystycznej
 Komańcza 166 
13 467 70 76

Lutowiska

Gminne Centrum Informacji
Lutowiska 14 przy Urzędzie Gminy
tel:13 461 03 13

Lesko

Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej
38-600 Lesko, ul. Rynek 
tel:13 469 66 95

Polańczyk

Centrum Informacji Turystycznej
38-610 Polańczyk, ul. Wiejska 2

tel:13 470 30 28

Sanok

Centrum Informacji Turystycznej
38-500 Sanok , ul. Rynek 14
tel:13 464 45 33

Ustrzyki Dolne

Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji Turystycznej
38-700 Ustrzyki Dolne, ul. Rynek 16
tel:13 471 11 30