W KRAINIE WILKA – Wyścigi psich zaprzęgów  Lutowiska 13-15.02.2015

Za nami kolejna już odsłona imprezy z cyklu „Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” – Wyścigi Psich Zaprzęgów „W Krainie Wilka”. W miniony weekend w Lutowiskach w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w startach zimowych na średnim dystansie rywalizowali ze sobą najlepsi maszerzy i ich zaprzęgi. Pogoda dopisała i publiczności na długo w pamięci pozostaną bezchmurne niebo oraz piękne widoki na ośnieżone bieszczadzkie szczyty.

DSC_0107

W zawodach, które należą do najstarszych w Polsce udział wzięło niemal 20 załóg. Wyścig podzielony był na 4 etapy, w których zaprzęgi pokonały łącznie dystans ok. 120 km. Każdy etap dostarczył wielu emocji. Start niezwykle widowiskowego III etapu nocnego liczącego ok. 12 km odbywał się pod bezchmurnym, rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem … a nawet przy blasku pochodni!

Startom psich zaprzęgów towarzyszyły liczne atrakcje i zabawy dla odwiedzających Lutowiska turystów. Biuro Podróży PAWUK zapewniło atrakcje dodatkowe w postaci gry terenowej z nagrodami – Geocachingu, rozrywki dla dzieci – zabawy w kulach Bumper Ball – kursu Nordic Walking oraz instruktażu chodzenia na rakietach śnieżnych dla wszystkich chętnych.

 Kolejna taka impreza odbędzie się już za tydzień w Baszni Dolnej k. Lubaczowa. Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników psich zaprzęgów!