Drodzy Wędrowcy!

Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK – Jest jednym z nielicznych w Polsce biur podróży zajmujących się turystyką kulturową. Oprócz standardowych form poznawania Karpat oraz wypoczynku proponuje poznanie kultury regionu, którą tworzyli przez stulecia mieszkańcy tych gór.

Mając sześcioletnie doświadczenie w branży postanowiliśmy otworzyć biuro podróży pod pewnym względem wyjątkowe, by pokazać Karpaty jak nikt dotąd tego nie robił!

Karpaty bowiem, to nie tylko wspaniała przyroda i swobodna przestrzeń, to również miejsce, w którym stykały się różnorodne i niezwykłe kultury, tworzone przez tutejszych górali: Łemków i Bojków, mieszkańców dolin i miasteczek. Ludzi żyjących tu od wieków, przybywających w poszukiwaniu lepszego życia oraz tych, którzy traktowali Bieszczady jako swoisty przystanek w życiu.

 
Tworzyli tą kulturę: Polacy, Ukraińcy, Rusini, Żydzi, Cyganie, Niemcy i inne narodowości. Stoją tu niepowtarzalne łemkowskie i bojkowskie cerkwie, słychać dźwięk cygańskiej skrzypki grającej czardasza, brzmi dostojny głos trombity i wirują kręgi szalonych kołomyjek. Pojawiali się w jej dziejach Wołosi, Węgrzy, Czesi a nawet Grecy. Wszyscy oni zostawili swój ślad w tych niezwykłych górach.
Pobożni chasydzi śpieszą na modlitwę, niemieccy koloniści gromadzą się w prostym, wręcz surowym jak ich tutaj życie zborze, a w starym, modrzewiowym dworku sędziwy gospodarz rozprawia gościom o dawnych dziejach awanturniczej, sanockiej szlachty.
Tak wyglądała opisywana przez Oskara Kolberga nasza „owsiana ziemia”.
Czy to już tylko przeszłość? Nie, ten świat nie odszedł całkowicie wraz z tragicznymi wydarzeniami XX wieku. Siermiężne baraki robotnicze, popegeerowskie bloki, bezstylowe budowle i wszechobecna masowa „kultura” tylko częściowo go zasłoniła.

Jeśli jednak prawdziwy miłośnik naszych gór pragnie poznać prawdziwy klimat Bieszczadów, my zapewnimy mu wędrówkę nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie.

Dlatego oferujemy Ci wycieczki starymi karpackimi płajami, których nie dostrzegają inni.

Prawdziwe Bieszczady nie tylko się ogląda, niczym przechowywane w muzeach eksponaty – je trzeba także poczuć i przeżyć. Bo jak pisze Antoine de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.


Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK
charakteryzuje się tym, że pokazuje Bieszczady „z sercem”.

Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK jest licencjonowanym biurem podróży posiadającym wpis do  Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Podkarpackiego pod numerem 182/12.

Bezpieczeństwo naszych Klientów zapewnia Gwarancja Ubezpieczeniowa na sumę 35 720 PLN, świadczona przez AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA.

 


Anna Buk - Właścicielka BTK PAWUK – właścicielka biura. Zapraszam Was serdecznie!

 

Nasze dane:

Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK Anna Buk

Adres: Krucza 79, 38-540 Zagórz

NIP: 813-344-34-62

Telefon: +48 721 215 453 ; +48 697 075 795

Email: biuro@pawuk.pl

Skype: od 9:00 do 17:00

Tryb SkypeMe™!

Inne nasze serwisy:

pawuk.plwycieczkadolwowa.plbieszczady-zima.pl

NASZ ZESPÓŁ

Anna Buk

Właścicielka biura, specjalistka od koordynacji działań, rozliczeń oraz obsługi klientów. Pasjonatka podróży kulturowych i karpackich klimatów. Głowa naszego zespołu.

Kontakt z Anną


Paweł Wójcik

Przewodnik górski, współzałożyciel biura. Zafascynowany kulturą, muzyką, różnorodnością Karpat. Specjalista od  ciekawych programów wycieczek. Tworzy niezwykłe wycieczki.

Kontakt z Pawłem

Robert Bańkosz

Prawdziwa skarbnica wiedzy. Pasjonat i znawca karpackiej kultury, historii, etnografii, a nawet militariów. Autor wielu nagradzanych przewodników!

Kontakt z Robertem

Nasz zespół