BUMPER BALL zwany inaczej Body Zorbem to absolutna nowość w propozycjach aktywnego wypoczynku. Zabawa Bumper Ballami jest dostępna w kilku miejscach w Polsce, a teraz także w Bieszczadach.

Bumper Balle to pochodna sferycznych kul zorbingowych. Są one jednak dużo mniejsze w porównaniu do kul ZORBINGOWYCH. Kule BB zakładamy na siebie niczym plecak, i wystają nam z nich jedynie nogi. Możemy sami się poruszać a nas otacza zderzak z gumy i powietrza. Czujemy się bezpieczni jak w kokonie. Sami wyobraźcie sobie jakie daje to możliwości zabawy!

Dzięki specjalnej konstrukcji kul, która pozwala na samodzielne poruszanie się, swobodne oddychanie, turlanie, odbijanie od przeciwników. Jednym zdaniem wszystko, na co podpowie ułańska fantazja!

ZABAWA NIE Z TEJ ZIEMI przeznaczona zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

 

Bumper Ball

Szczegółowa oferta pod tym linkiem

Dojeżdżamy do klientów na terenie całego Podkarpacia(po wcześniejszym ustaleniu warunków)! BumperBalle mogą być świetną propozycją na aktywny wypoczynek zarówno na świeżym powietrzu jak i w zamkniętych pomieszczeniach – np. sale gimnastyczne podczas gry w halówkę. 

Wystarczy tylko jeden telefon:

721-215-453

Pole do gry musi spełniać kilka podstawowych warunków:

1. Powinno mieć wystarczającą powierzchnie , aby móc rozgrywać mecz lub inne scenariusze gier.
2. Powinno być płaskie, równe- bez nierówności terenów, w bezpiecznej odległości od dużych stoków, stromizn i rowów.
3. Musi być pozbawione elementów, które mogłyby  być niebezpieczne dla użytkowników lub uszkodzić sprzęt – w przypadku stwierdzenia występowania takich elementów podejmie się probe ich zabezpieczenia, jednak w przypadku gdy będzie to niemożliwe zastrzegamy sobie prawo do odmowy organizacji zabawy lub udostępnienia sprzętu.

 


Przykładowe scenariusze gier/zabaw Bumper Ball

 

Bodaj najbardziej znana i najpopularniejsza  gra z wykorzystaniem BB jest piłka nożna. Zasady gry jak przy klasycznej odmianie, nadal wygrywa drużyna, która strzeli do bramki przeciwnika jak najwięcej goli,. Jednak już podczas gry szybko staje się jasne, co tak naprawdę przynosi największą radość i frajdę.

BumperBall Bieszczady4

 


BumperBall Bieszczady5 

Wyznaczamy pole gry, wyznaczamy drużyny lub pojedynczych zawodników, ustalamy reguły gry – czy ma być to walka każdy z każdym czy ma być zwycięzca, czy robimy starą dobrą demolkę, aż zostanie jeden! Otoczeni kulami z odciągami czujemy się jak bańce mydlanej, bezpieczni jak w kokonie i nie omieszkamy tego wykorzystać! Naszym zadaniem będzie spowodować upadek przeciwnika samemu pozostając na nogach! Seria szybkich rozgrywek wyłoni zwycięzcę! „LAST BALL STANDING”Wyznaczamy dwie, lub więcej z pośród których jedna jest „kręglami” a druga kulą do kręgli.

Drużyna kręgli musi utrzymać wyznaczone pozycje stojąc w szeregu, podczas gdy zawodnicy „kuli” rozpędzają się i próbują strącić jak najwięcej kręgli. Strącony kręgiel to taki, który nie utrzyma się na nogach lub wypadnie poza wyznaczony obszar. Każdy strącony kręgiel to punkt dla drużyny przeciwnej. Przeciwnicy uderzają kręgle pojedynczo, po każdej turze kręgle ustawiają się na nowo, mogą jednak zmienić swoje ustawienie. Po turze następuje zmiana – wygrywa drużyna z największa liczbą punktów za strącone kręgle.

 

BumperBall Bieszczady6

 


BumperBall Bieszczady1

Wyznaczamy dwie lub 3 osoby na „Strażników”, reszta zostaje „przemytnikami”.

Przemytnicy mają za zadanie przemycać worki z jednej strony boiska lub wyznaczonego placu na drugą stronę, a strażnicy mają za zadanie ich powstrzymać, poprzez zestrzelenie kulą – czyli w tym wypadku całym sobą 😉

Strażnicy mogą potykać się i spadać dowolną liczbę razy, jednak gdy strażnik powali przemytnika – ten wypada z gry. Strażnicy musza zlikwidować przemytników zanim ci zdążą przenieść cały ładunek. Wygrywa jedna z drużyn.Reguły zabawy podobne do  capture the flag. Dwie drużyny mają za zadanie ochronić swój pakunek utrzymując go w wyznaczonym plus i jednocześnie spróbować odebrać pakunek przeciwnikowi z jego pola. Pakunki można przenosić tylko trzymając go w nogach – nie można nim kopać lub rzucać. Wygrywa ta drużyna, która pod koniec czasu gry będzie miała większą ilość pakunków. Taka sama ilość oznacza remis.

BumperBall Bieszczady2


BumperBall Bieszczady3

W tym scenariuszu chodzi przede wszystkim o to by wyłonić prawdziwego mistrza rollowania. Z niewielkim rozbiegiem zawodnik musi nabrać prędkości i podwijając nogi kręcić się aż do zatrzymania, technika dowolna, lub wcześniej ustalona przez grupę. Liczy się odległość! Nawet krótki postój traktowany jest jako miejsce zatrzymania się. 1. Miejsce może być pozbawione dostępu do prądu – posiadamy własny generator  prądu.

2. Dowozimy sprzęt w każde miejsce – po ustaleniu warunków daty i godziny.

3. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowo przygotowanego miejsca, zastrzegamy sobie prawo do odmowy ogranizacji zabawy lub wypożyczenia sprzętu.

4. W przypadku  celowego uszkodzenia sprzętu sprawca szkody ponosi koszty naprawy.