pływamy codziennie
z firmą ZielonyPonton.pl
Spływy pontonowe
w Bieszczadach | rzeką San

Spływy pontonowe w Bieszczadach

RELAKS DOSKONAŁY

Wybierając Bieszczady na miejsce wypoczynku przed oczyma wyobraźni mamy zwykle wspaniałe Połoniny kuszące ogromem otwartej przestrzeni, bujne lasy, gdzie wędrując samotnie odnajdujemy samego siebie, nocne rozgwieżdżone niebo, dziką przyrodę i wspaniały klimat. Rzadziej jednak wyobraźnia podsuwa nam wypoczynek związany z wodą orzeźwiających górskich rzek… a szkoda!
Wyobraźcie sobie, że podróżujemy leniwie mijając puszczańskie lasy, osuwiska odkrywające tajemnice karpackiej geologii, dzikie ptactwo… szare czaple, bociana czarnego, kaczki podrywające się z wody na nasz widok, a my niesieni prądem rzeki po prostu odpoczywamy otoczeni zielenią. Towarzyszą nam dźwięki spokojnego szumu wijącej się jak wstęga górskiej rzeki. Pod nami widać skaliste dno, a przez czystą jak kryształ wodę dostrzegamy uciekające pstrągi. Tak wyglądają spływy pontonowe w Bieszczadach.

Oferty spływów : Dla kogo?

Wybierz odpowiednią opcję: czy chcesz przepłynąć się pontonami z rodziną lub przyjaciółmi czy reprezentujesz grupę zorganizowaną i chcesz wybrać wspaniałą atrakcję? Każda z ofert jest dopasowana do grupy docelowej, subtelne różnice tych ofert sprawiają, że są idealnie dopasowane do Waszych potrzeb. 

Spływ pontonowy Zielonym Pontonem
Najlepszy wybór!

Relaks doskonały i niesamowita atrakcja!

DLACZEGO PONTONY?

Spływy pontonowe to rozsądna alternatywa dla spływów kajakowych i obecnie najbezpieczniejsza forma wypoczynku na wodzie. Przede wszystkim ze względu na ich niezawodność i poczucie bezpieczeństwa. Pontony są niewywracane i niezatapialne, do tego bardzo stabilne na wodzie, a ryzyko wpadnięcia do wody jest zerowe. W 5-cio lub 7-mio osobowym pontonie zmieści się cała rodzina lub grupka znajomych. Możecie cieszyć się własnym towarzystwem podczas spływu. Pontony są doskonałym rozwiązaniem dla grup szkolnych czy  rodzin z małymi dziećmi – najmłodsza uczestniczka spływu miała 8 miesięcy.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE

Zielony Ponton to doświadczeni pasjonaci, pływamy od 2013 roku. Od początku naszym celem są najwyższe standardy bezpieczeństwa, wypracowane kilkuletnim doświadczeniem, tak abyście skupili się na relaksie i przyjemności z tej formy podróży i wypoczynku. Dbamy o każdy szczegół, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszych spływach! Jesteśmy jedynym organizatorem spływów, który nawiązał stałą współpracę z Bieszczadzkim Centrum Ratownictwa Wodnego LESTUR.

SPRZĘT I BEZPIECZEŃSTWO

Korzystamy z wysokiej klasy sprzętu NordBoat i WATS. Nasze pontony są bardzo bezpieczne! 5 komór powietrznych i dwie belki poprzeczne gwarantują bezpieczeństwo. Pontony są zbudowane z wytrzymałego kilkuwarstwowego materiału z winylową warstwą wewnętrzną – dość powiedzieć, że jeden ponton waży ponad 50 kilogramów, zachowując przy tym doskonałe właściwości wypornościowe! Każdy uczestnik spływu pontonowego zostaje obowiązkowo wyposażony w kamizelkę asekuracyjną, pagaje. Ratownicy mają  na wyposażeniu rzutki oraz rozbudowaną apteczkę R1Nasi instruktorzy posiadają ogromne doświadczenie zdobyte na wielu spływach. Dodatkowo klienci grupowi są objęci ubezpieczeniem NNW + aktywności sportowe.

SPŁYW Z KULTURĄ!

Spływ pontonowy w Bieszczadach to przede wszystkim rekreacja, odkrywanie wielu ciekawych miejsc i obcowanie z przyrodą, co daje nam walor edukacyjny.  Podczas spływów zorganizowanych przewodnik/instruktor opowiada o miejscach, które  mijamy. Przy niektórych trasach możliwe jest zwiedzanie obiektów położonych blisko rzeki takich jak bunkry Linii Mołotowa, czy cerkiewki, a nawet ruiny zamku. Podczas spływów indywidualnych każdy z uczestników dostaje mapkę z informacjami o terenie. Dodatkowo grupa zorganizowana może rozszerzyć swój spływ o wycieczkę jednodniową szlakiem Doliny Sanu.

Jak przebiega spływ pontonowy?

  1. Przejście z parkingu na miejsce startu spływu (ok. 400 m).
  2. Spotkanie z instruktorami i ratownikami.
  3. Instruktorzy w pierwszej kolejności dobiorą Wam kamizelki asekuracyjne oraz pozostały sprzęt. Dopilnujemy, aby każdy miał prawidłowo zapiętą kamizelkę.
  4. Dobierzemy Was w załogi, tak aby na każdym pontonie znajdowała się przynajmniej jedna osoba dorosła. Przeprowadzimy szkolenie – z kwestii bezpieczeństwa nad wodą oraz nauczymy się jak wspólnie sterować pontonem.
  5. Wodujemy się i wspólnie płyniemy do końcowej przystani.
  6. Na końcu spływu będzie czekał już autokar – a jeśli zechcecie zorganizujemy Wam ognisko z pysznymi kiełbaskami. 

 

Jak zarezerwować ?

PRZEZ INTERNET

rezerwacja@zielonyponton.pl

TELEFONICZNIE

697 075 795
Pon-Sb 9:00-18:00

W PUNKCIE SPRZEDAŻY

  1. W Uhercach Mineralnych przy Drezynach Rowerowych (Zielona Chatka)
  2. Siedziba Biura Podróży PAWUK – Zagórz ul. Bieszczadzka 5
  3. W Recepcjach wybranych obiektów noclegowych w Bieszczadach

Galeria spływów pontonowych

Relaks doskonały pośród bieszczadzkiej przyrody