Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Bardejów – bajkowe miasteczko.

 • Cel podróży: Polecane, Słowacja
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Cena: 89PLN


Niedaleko Bieszczadów i Beskidu Niskiego , po południowej stronie Karpat znajduje się miasteczko jak z bajki! To słowacki Bardejov, który wygląda jakby czas dawno się tam zatrzymał! Gotyk i renesans przekrzykują się wzajemnie zamknięte w ciasnym rynku otoczonym murami i basztami obronnymi. Klimat Bardejowa to także jego niezwykły atut, miasteczko to zdaje się zapadło w letnią drzemkę i tak trwa dzieląc się z odwiedzającymi błogą beztroską! Jest jednym z najpiękniejszych miast Słowacji, ze wspaniałą katedrą z 11 gotyckimi ołtarzami i unikalnym renesansowym ratuszem. Po drodze wiele pamiątek słowackiej kultury i historii, militariów, piękne Badrejowskie uzdrowisko, cerkiewka z listy światowego dziedzictwa UNESCO w której modlą się greckokatoliccy Rusini Karpaccy – naród o którym niewiele się słyszy. Jednodniowa wycieczka, podczas której można poznać bliżej naszych sympatycznych południowych sąsiadów i ich różnorodność.

Bardejow-wycieczka-słowacja-9

Bardejow-wycieczka-słowacja (12)


 • 1. Wyjazd z Bieszczadów/Beskidu Niskiego lub innego wskazanego miejsca w kierunku granicy polsko-słowackiej.

 • 2. Granicę przekraczamy w Barwinku, tam także istnieje możliwość wymiany waluty (walutą obowiązującą na Słowacji jest Euro)

 • 3. Możliwość zwiedzenia wieży widokowej na przełęczy Dukielskiej z widokiem na tzw. Dolinę Śmierci – miejsce jednej z najkrwawszych bitew pancernych II Wojny Światowej. Dla Słowaków ta bitwa urosła niemal do mitu narodotwórczego!

 • 4. Przejazd do Badrejowa – bajkowego miasteczka. Spacer wewnątrz w obrębie murów miejskich: Zwiedzanie Starego Miasta – spacer po rynku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Kościół Św. Egida (Idziego) – XIV-wieczny gotycki kościół z jedenastoma ołtarzami gotyckimi autorstwa między innymi Mistrza Pawła z Lewoczy – artysty na miarę Vita Stwosza! Dla chętnych możliwość wyjącia na wysoką wieżę kościelną z widokiem na całe miasteczko i wzgórza Ondavskiej Werchowiny. Spacer pomiędzy kaminiczkami, dom kata, malutkie sklepiki i czas wolny na spróbowanie słowackich smaków 🙂 Polecamy szczególnie wyprażany ser, bryndzowe haluszki, zupę czosnkową popijając oryginalną słowacką Kofolą lub dla innymi napojami.

 • 5. Wracając spacer po Bardejovskich Kupelach – słynnym uzdrowisku, które walory zdrowotne przyciągnęły takie osobistości jak  Marię Ludwikę, późniejszą drugą żonę cesarza Napoleona Bonaparte, cesarz Austro-Węgier-Józef II, Maria Kazimiera Sobieska – żona Jana III Sobieskiego, car Aleksander II a także Elżbieta Bawarska znana bardziej jako sympatyczna cesarzowa Sisi.  W Uzdrowisku możliość spróbowania leczniczych wód a takze pachnących i świeżo pieczonych Oblatów Kupelnych!

 • 6.Wystawa militariów w Svidniku – ogromne ilości sprzętu pancernego, czołgi, niszczyciele czołgów, samolot –  Lisunow Li 2 i wiele innych.

 • 7.Cerkiew z listy UNESCO w Ladomirovej – drewniana cerkiew greckokatolicka z XVIII wieku z bezcennym ikonostasem w której modlą się Rusini Karpaccy.

 • 9. Powrót do Polski


Jednodniowe wycieczki dla kientów indywidalnych odbywają się


 

 Poznaj średniowieczne miasteczko, w którym zatrzymał się czas!

 


mapa + wgrz + Karpaty

 

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany! CENA ZAWIERA: Transport oraz opłaty drogowe (jeśli dotyczy), opieka przewodnika, wszystkie bilety wstępów, ubezpieczenie, opłaty parkingowe.

Na życzenie grupy pakiet możemy wzbogacić m.in. o:

 • •   uroczysky obiad słowackiej kuchni z kapelą
 • •wizytę na wieży widokowej na Przełęczy Dukielksiej
 • wizytę na Basenach w Bardejovskich Kupelach lub w Vodnym Svetie w Svidniku.
 • program można zrealizować w formie rozbudowanej w trakcie wycieczki dwudniowej.

 
 

 • ZADZWOŃ

 • lub napisz

 Odpowiemy na Twoje pytania: 
Doradzimy, jaki program wybrać.
Zaproponujemy różne opcje noclegów.
Sporządzimy niezobowiązującą kalkulację.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

w godzinach 9:00 – 17:00

od poniedziałku do piątkuktórzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w

(kliknij, aby przejść do kalendarza)

 


 

Dołącz do nas na FACEBOOK