Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Birdwatching dla początkujących

  • Cel podróży: Bieszczady, Pogórza
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Cena: 40PLN

„Birdwatching” czyli po polsku „obserwowanie ptaków” to coraz popularniejsza także w naszym kraju forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zapraszamy na nieforsowną wycieczkę przyrodniczą połączoną z nauką rozpoznawania pospolitych oraz rzadkich gatunków ptaków występujących w Bieszczadach. Uczestniczyć w niej może każdy – także osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lornetką i atlasem do oznaczania ptaków. Proponujemy kilkugodzinne wycieczki dla dorosłych i starszej młodzieży, połączone z nauką rozpoznawania ptaków na podstawie ubarwienia, sylwetki, sposobu lotu, zachowania oraz głosów. W trakcie jednej takiej wyprawy każdy może poznać od 20 do 50 gatunków!

 

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 

Birdwatching w Bieszczadach - obserwacje ptaków


1. Spotkanie z przyrodnikiem (ornitologiem) – możliwie jak najwcześniej rano, najlepiej przed godziną 8.00.

2. Krótkie wprowadzenie do tematu wycieczki – ogólne informacje o tym jak obserwować i oznaczać ptaki oraz o zasadach korzystania z lornetek.

3. Przejście piesze i nauka rozpoznawania spotkanych ptaków na podstawie ich wyglądu oraz głosów (3-4 godziny).

4. Nagrywanie ptasich głosów przy pomocy rejestratora dźwięków.


Oznaczanie ptaków

W niewielu miejscach Europy występuje tak dużo orlików krzykliwych, puszczyków uralskich czy derkaczy. W maju bieszczadzka ptasia wiosna rusza już na całego! Do oznaczania ptaków wykorzystamy atlasy i lornetki o różnych powiększeniach.Nagrywanie ptasich dźwięków

Początkującym obserwatorom może to się wydać dziwne, ale często łatwiej jest oznaczyć niektóre gatunki ptaków na podstawie wydawanych przez nie głosów niż na podstawie ich wyglądu! Dlatego podczas naszej wycieczki będziemy także korzystać z rejestratora dźwięku.


5. Zakończenie wycieczki i powrót do miejsca zakwaterowania na późne śniadanie.

 

 

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

Cena zawiera: Prowadzenie wycieczki przez zawodowego przyrodnika (ornitologa), możliwość korzystania z lornetek, rejestrowanie ptasich dźwięków, materiały dźwiękowe z opisem w formie elektronicznej, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: transportu.

* Kalkulacja przygotowana dla grupy 15 osób.


 

Na życzenie grupy pakiet możemy wzbogacić m.in. o:

Prezentację multimedialną
Spotkanie z przyrodnikiem (ornitologiem) i multimedialna prezentacja na temat ogólnych zasad obserwowania i oznaczania ptaków oraz korzystania z lornetek (wieczorem w dniu poprzedzającym wycieczkę).

 


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

nieprzemakalne obuwie trekingowe, ochraniacze na spodnie (będziemy wychodzić rano, może być rosa i trawa może być jeszcze mokra, możemy też wędrować po leśnych błotnistych drogach), kurtkę przeciwdeszczową (najlepiej w pastelowych, a nie jaskrawych kolorach), suchy prowiant, wodę


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

 

Napisz do Nas!


 

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK.

(kliknij, aby przejść do kalendarza)


 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK Bieszczady