Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Drewniane Perły – Cerkwie Szlaku Ikon Doliny rzeki San

 • Cel podróży: Bieszczady, Pogórza
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Cena: 99PLN

Zapraszamy Państwa na wycieczkę wiodącą doliną wartko płynącej rzeki San. Niegdyś ta dolina tętniła życiem. Wiódł nią ruchliwy szlak handlowy otoczony wczesnośredniowiecznymi grodziskami, łączący Węgry z Przemyślem, a dalej Kijowem i Bizancjum.
Dziś to kraina w małym stopniu dotknięta cywilizacją, ze starą zabudową, archaicznymi przeprawami łodziami lub promem, a także starymi wiszącymi mostami, które łączą brzegi Sanu, ale i różne krainy geograficzne – Góry Słonne, Pogórze Dynowskie oraz Pogórze Przemyskie. Szlak wiedzie doliną, która przez wieki była na granicy cywilizacji – rzymskiej i bizantyjskiej. Tradycja i kultura bizantyjska przetrwała tutaj do dziś. Jeszcze dziś możemy usłyszeć cerkiewne śpiewy w prawosławnej katedrze podczas Służby Bożej, czy zapalić w intencji bliskich świeczkę ofiarną w drewnianej grekokatolickiej cerkwi. W sanockim skansenie – największym w Polsce – wejdziemy do tradycyjnej bojkowskiej chyży jak i pachnącej żywicą łemkowskiej cerkwi U podnóża Gór Słonnych zapoznamy się z tradycją ważenia soli w regonie i pokonamy część trasy jak dawni flisacy transportujący cenną sól rzeką San (w bezpiecznych pontonach).


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

organizacja przy minimum 15 osobach 

Cerkiew w Czerteżu na Szlaku Ikon Doliny Sanu

Wycieczka Bieszczady Bekisńki

 

DREWNIANE PERŁY

czyli cerkwie Szlaku Ikon Doliny SANU
i spływ pontonowy u stóp Gór Słonnych

Plan wycieczki:

 • 1. Przejazd doliną rzeki San w okolicach ruin zamku Sobień – dawnej siedziby rodu Kmitów, właścicieli większej części średniowiecznych Bieszczadów.
 • 2. Skansen w Sanoku z przewodnikiem – czyli ostanie zachowane skrawki łemkowszczyzny i bojkowszczyzny – ok 200 drewnianych budynków górali ruskich, Pogórzan, Dolinian, a także sektor naftowy i Miasteczko Galicyjskie!
 • 3. Spływ pontonowy z Sanoka do Międzybrodzia – zwiedzanie cerkwi na skale z tajemniczą piramidą! (ok 2 h) W trakcie spływu u podnóża gór Słonnych przewodnik opowie o tradycji odważania soli w Górach Słonnych i tzw. Bramie Węgierskiej, do której dopłyniemy.
 • 4. Cerkiew greckokatolicka w Czerteżu, jedna z pereł drewnianej architektury doliny Sanu. Cerkiew p.w. Przemienienia Pańskiego pochodzi z 1742 roku.
 • 5. Zwiedzanie SANOKA: 
 • Cerkiew Katedralna Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej –  murowana z XIX wieku.
 • Wzgórze Zamkowe i zwiedzanie jednej z najcenniejszych kolekcji ikon cerkiewnych  w Europie!!!
 •  Galeria Zdzisława Bekińskiego – zamordowany artysta w swoim testamencie zapisał wszystko, co posiadał Muzeum Historycznemu w Sanoku, wewnątrz znajduje się nawet idealna kopia pokoju, w którym tworzył oraz wszystkie najwspanialsze dzieła artysty z różnych okresów jego twórczości!
 • Spacer po sanockiej starówce, piękny rynek z fontannami, ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka, kościół franciszkanów, góra Parkowa – ogromny górski park miejski i wiele innych.
 • 6. Pracownia ikonopisarska.
  7. Czas wolny na obiad w regionalnej karczmie – dania kuchni łemkowsko-bojkowskiej, o której szczegółowo opowie przewodnik. Po tej wycieczce będziecie wiedzieli co w Bieszczadach naprawdę wartościowe i jaki był rzeczywiście smak tych gór, który pragniemy ocalić od zapomnienia!
 • 8. Powrót do hotelu.
Możliwa jest organizacja tej wycieczki w różnych wariantach, także bez spływu pontonowego. Naszymi przewodnikami będą osoby pracujące przy tworzeniu przewodnika „Cerkwie Szlaku Ikon”. 

 

 

   

      

 

 

 

TRASA WYCIECZKI

Plan wycieczki Szlak Ikon Bieszczady | dolina Sanu

Pouczająca i  różnorodna wycieczka, która zapada w pamięć na długo! Nie tylko pozwala się zrelaksować, ale zdobyć ogromną porcję wiedzy!

 

Dlaczego Warto nas wybrać?

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI 

Drewniane Perły – Cerkwie Szlaku Ikon Doliny rzeki San

 CENA : już od 99 zł /osoba

Cena zawiera: transport, opieka pilota na trasie przejazdu, spływ pontonowy (opieka ratownika i instruktora, kamizelki asekuracyjne, wiosła), bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, poczęstunek  w regionalnej restauracji, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW + aktywności sportowe.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 Grupy z własnym transportem – spore zniżki. 


 

W zależności od życzenia grupy program może zostać zmieniony wraz z liczbą świadczeń.

 

WAŻNE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

PODCZAS SPŁYWU PONTONOWEGO:

Odcinek rzeki jest płytki oraz bardzo spokojny. Odpowiedni nawet dla osób starszych i zielonych szkół. Każdy z uczestników otrzyma  kamizelkę asekuracyjną oraz będzie nam towarzyszył ratownik.

POGODA:

Podczas opadów deszcze spływy się nie odbywają. Pamiętajmy jednak o nakryciu głowy i lejku do opalania w słoneczne, upalne dni. Zabierzmy ze sobą również wodę mineralną!

UBEZPIECZENIE: 

Ubezpieczamy wszystkich klientów (NNW). W przypadku spływów pontonowych jest to również ubezpieczenie od aktywności sportowych. Zwykle naszym ubezpieczycielem jest firma AXA.

REGULAMIN: 

Każdy z uczestników spływu pontonowego musi zapoznać się i zaakceptować regulamin spływu. Do pobrania tutaj.

KONTAKT I REZERWACJA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

+48 13 306 78 88

+48 721 215 453

+48 697 075 795

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

 

Napisz do Nas!

biuro@pawuk.pl

 


 

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH,

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK.

(kliknij, aby przejść do kalendarza)

 


 

PUNKT SPRZEDAŻY

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Bieszczadzka 5, Zagórz

Biuro Podróży PAWUK Bieszczady