Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Historyczne receptury DOLINY OSŁAWY

Dolina Osławy to miejsce ciekawe kulturowo, przyrodniczo, geograficznie .. i smakowo. Oprócz pięknych cerkiewek(w tym
zapisanej na listę UNESCO w Turzańsku), ruin klasztornych, kolekcji łemkowskich strojów i biżuterii, granicy Karpat Wschodnich i Zachodnich, naturalnych serów, Dolina Osławy oferuje o wiele więcej atrakcji. W tym Bieszczadzkie Smaki…

 

 

Szlak HISTORYCZNYCH Receptur DOLINY OSŁAWY

czyli cały dzień zwiedzania wspaniałej architektury i miejsc,  połączony z degustacją lokalnych win i nalewek


 

 

HISTORYCZNE RECEPTURY DOLINY OSŁAWY – plan wycieczki:

  • 1. Przejażdżka Bieszczadzką Ciuchcią ze stacji głównej w Majdanie k. Cisnej. Bieszczadzka kolejka wąskotorowa ma ponad stuletnią tradycję. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich atrakcji. Kolejka kursuje regularnie na trasach do Balnicy oraz do Przysłupia. Na specjalne zamówienie Fundacja BKL udostępnia także kolejkę parową kp-4.
  • 2.  Degustacja nalewek w lokalu Bieszczadzkie Smaki (Smolnik lub Wola Michowa). Nalewki, których inspiracją są Bieszczady. Znajdziemy w nich smaki lokalnych ziół, owoców a nawet drzew. Wszystkie nalewki są do kupienia w prostych, eleganckich butelkach, są wysokiej jakości.
  • 3.  Wizyta w bacówce z lokalnymi serami owczymi lub kozimi. Możliwość spróbowania naturalnych oscypków, bundzu, serów słonych.
  • 4. Wizyta u Darii Boiwki, prywatna kolekcja strojów i biżuterii łemkowskiej w Komańczy. To jedno z ostatnich miejsc folkloru dawnych górali ruskich w Bieszczadach. Oprócz pięknych strojów łemkowskich zobaczymy piękne kolie z tysięcy koralikówzwane krywulkami, również w wersji męskiej zwane hardanami
  • 5. Cerkwie Szlaku Ikon Doliny Osławy w dolinie Osławy jest najwięcej czynnych cerkwi, w których zobaczymy pełne wyposażenie, ikony, ikonostasy, a nawet usłyszymy cerkiewny śpiew.
  • 6. Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu z wieżą widokową oraz odrestaurowanym ogrodem klauzurowym. Do klasztoru prowadzi widokowa dróżka z plenerową wystawą rzeźby bieszczadzkich artystów w formie drogi krzyżowej.

 

 •  

 


 Szlak Historycznych Receptur 

DOLINY OSŁAWY


 

   

 • Dlaczego Warto nas wybrać?

  NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

  Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

  PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

  Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

  AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

  Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

  PODRÓŻE Z KULTURĄ!

  Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

CENA

 Szlak HISTORYCZNYCH Receptur DOLINY OSŁAWY 

Cena  jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, zależy od terminu, ilości osób, atrakcji i świadczeń, miejsca wyjazdu.

W podstawowym pakiecie wycieczki: 

Klimatyzowany transport dostosowany do ilości uczestników, opieka przewodnika PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie (AXA), opłaty parkingowe

Cena nie zawiera: transportu, świadczeń nieuwzględnionych w programie

 


WAŻNE: wycieczka realizowana przy grupach minimum 15 osobowych.  Najkorzystniej zebrać grupę 40-50 osobową.

 

Jak zarezerwować?

Kontakt i oferta 

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__


PUNKT SPRZEDAŻY

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Bieszczadzka 5, Zagórz 

Biuro Podróży PAWUK


GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

Dlaczego Warto pojechać z BP PAWUK?

ZAUFANE BIURO

Biuro Podróży PAWUK to jeden z wiodących w Bieszczadach ORGANIZATORÓW TURYSTYKI! Jako jedyne biuro w Bieszczadach zostaliśmy odznaczeni Statuetką Marszałka Województwa Podkarpackiego ! Nasi przewodnicy to prawdziwi pasjonaci , którzy regularnie przechodzą kursy i szkolenia! Uśmiechnięci, pomocni i rozśpiewani z ogromną wiedzą!

PROGRAM

Jest naszą autorską propozycją, którą przygotowaliśmy na bazie naszego doświadczenia ze współpracy w tworzenia szlaku tematycznego o karpackich Zbójnikach. Postanowiliśmy jako pierwsi w Bieszczadach podjąć trud przywrócenia do życia zapomnianych legend. Chcieliśmy podzielić się z Wami zbójnickimi historiami które poznaliśmy i pokazać, że Bieszczady – obok dzikiej przyrody – to także wspaniała – odkrywana na nowo historia i kultura!

KOMFORTOWY TRANSPORT

Na życzenie grupy możemy także przygotować kompleksową ofertę z komfortowym busem lub autokarem dostosowanym do liczby uczestników. Transportuszukamy w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania (miejsca rozpoczęcia wycieczki), tak aby koszty były najbardziej korzystne. Jeśli zaś posiadają Państwo zaprzyjaźnioną firmę transportową, z której usług korzystacie i organizujecie transport we własnym zakresie, my ze swojej strony gwarantujemy wyżywienie oraz zakwaterowanie dla kierowcy (kierowców)