Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Historyczne receptury okolic KROSNA / JASŁA

Okolice Krosna i Jasła słyną z winnic. Region Kotliny Krośnieńskiej ma jednak do zaoferowania wiele więcej. W tym regionie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej, w krośnieńskich i rymanowskich hutach szkła powstaje oprawa godna trunków, które będziemy degustować. Do wykwintnych smaków dołączy także czekolada Mistrza Polskich Cukierników.

 

 

Szlak HISTORYCZNYCH Receptur okolic Krosna / Jasła

czyli cały dzień zwiedzania wspaniałej architektury i miejsc,  połączony z degustacją lokalnych win i nalewek


 

 

HISTORYCZNE RECEPTURY okolic KROSNA / JASŁA – plan wycieczki:

  • 1. Krosno zwiedzanie miasta z przewodnikiem (ok 2h): Rynek z podcieniami, Kościół Św. Trójcy w Krośnie, Dzwonnica przy kościele farnym.
  • 2.  Centrum Dziedzictwa Szkła (1,5 h). Interaktywne muzeum prezentujące trudną sztukę hutnictwa szkła. Uczestnicy mogą czynnie brać udział w procesie powstawania szklanych arcydzieł i dowiedzieć się w jaki sposób wyrabia się np. kieliszki do wina.

  • 3.BROWAR WOJKÓWKA  jest to pierwszy rzemieślniczy browar na Podkarpaciu. Oferuje kilka rodzajów piwa z różnych części Europy, a także warsztaty i pokazy rzemieślnicze.
  • 4. Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie – utrzymany w klimacie fabryki Williego Wonki lokal serwujący pitną czekoladę. Można kupić także unikalne, ręcznie robione pamiątki czekoladowe
  • 5. Salon Win Karpackich w Komborni działający przy Dworze Kombornia. Doskonale przygotowane do degustacji miejsce z kilkudziesięcioma gatunkami win. Wspólny mianownik – wszystkie gatunki pochodzą z Karpat

LUB

 • 6. Winnica „Dwie Granice”  Goście oprowadzani są po piwnicy, gdzie
  przechowywane i produkowane jest wino. Daje to możliwość zobaczenia całego sprzętu z bliska, poczucia „klimatu” piwnicy i oczywiście spróbowania wina. Zwiedzanie wieńczy degustacja
 • 7. Bóbrka Kopalnia ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza – otwarta w 1854 roku i nadal działająca kopalnia ropy naftowej

 

 •  

 


 Szlak Historycznych Receptur 

KROSNO / JASŁO


 

   

 • Dlaczego Warto nas wybrać?

  NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

  Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

  PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

  Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

  AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

  Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

  PODRÓŻE Z KULTURĄ!

  Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

CENA

 Szlak HISTORYCZNYCH Receptur KROSNO/JASŁO 

Cena  jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, zależy od terminu, ilości osób, atrakcji i świadczeń, miejsca wyjazdu.

W podstawowym pakiecie wycieczki: 

Klimatyzowany transport dostosowany do ilości uczestników, opieka przewodnika PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie (AXA), opłaty parkingowe

Cena nie zawiera: transportu, świadczeń nieuwzględnionych w programie

 


WAŻNE: wycieczka realizowana przy grupach minimum 15 osobowych.  Najkorzystniej zebrać grupę 40-50 osobową.

 

Jak zarezerwować?

Kontakt i oferta 

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__


PUNKT SPRZEDAŻY

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Bieszczadzka 5, Zagórz 

Biuro Podróży PAWUK


GWARANCJA UDANEJ WYCIECZKI!

Dlaczego Warto pojechać z BP PAWUK?

ZAUFANE BIURO

Biuro Podróży PAWUK to jeden z wiodących w Bieszczadach ORGANIZATORÓW TURYSTYKI! Jako jedyne biuro w Bieszczadach zostaliśmy odznaczeni Statuetką Marszałka Województwa Podkarpackiego ! Nasi przewodnicy to prawdziwi pasjonaci , którzy regularnie przechodzą kursy i szkolenia! Uśmiechnięci, pomocni i rozśpiewani z ogromną wiedzą!

PROGRAM

Jest naszą autorską propozycją, którą przygotowaliśmy na bazie naszego doświadczenia ze współpracy w tworzenia szlaku tematycznego o karpackich Zbójnikach. Postanowiliśmy jako pierwsi w Bieszczadach podjąć trud przywrócenia do życia zapomnianych legend. Chcieliśmy podzielić się z Wami zbójnickimi historiami które poznaliśmy i pokazać, że Bieszczady – obok dzikiej przyrody – to także wspaniała – odkrywana na nowo historia i kultura!

KOMFORTOWY TRANSPORT

Na życzenie grupy możemy także przygotować kompleksową ofertę z komfortowym busem lub autokarem dostosowanym do liczby uczestników. Transportuszukamy w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania (miejsca rozpoczęcia wycieczki), tak aby koszty były najbardziej korzystne. Jeśli zaś posiadają Państwo zaprzyjaźnioną firmę transportową, z której usług korzystacie i organizujecie transport we własnym zakresie, my ze swojej strony gwarantujemy wyżywienie oraz zakwaterowanie dla kierowcy (kierowców)