Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Kulig ZBÓJNICKI z pochodniami w Bieszczadach

  • Cel podróży: Bieszczady

Jak wyglądają kuligi w Bieszczadach?

Wyobraź sobie zimowe bieszczadzkie doliny, gdzie gałęzie jodeł uginają się pod śniegiem. Głęboko w białym puchu zasypane są drogi i skrzą się od pochodni oblodzone strumyki. Na pograniczu zmroku krajobraz błękitnieje i nagle czernieje. Spokój i harmonię zagłusza tętent kopyt. Zdyszane konie mkną przed siebie a my mkniemy na saniach w konnym zaprzęgu, w rękach pochodnia z trzaskającym ogniem. Śpiew, śmiech i pęd! Pochodnie rozświetlają drogę. Na końcu tej drogi płonie już ognisko, czekają rozgrzewające napitki, kiełbaska!
Tak wyglądają bieszczadzkie kuligi! Za dnia – ze wspaniałymi widokami, nocą z pochodniami. Niesamowitej zabawie nie ma końca! Spróbuj – na pewno nie zapomnisz!

Jedynie u nas zamówisz kulig z NAPADEM ZBÓJNICKIM! Jedyna oferta kuligu, na których to nie tylko przejazd „na długość”, ale prawdziwie regionalna opowieść, napitki i jedzenie!

Wspaniała zabawa dla grup dorosłych i dla dzieci.


Wersja na brak śniegu:

BIESZCZADZKI KULIG
czyli tętent kopyt w białym puchu.

  • 1. Dojazd na miejsce startu i spotkanie z woźnicami i zbójnikiem!

  • 2. Przejazd w wozach na płozach w dolinie Rabskiego Potoku ( info dla grup: tras mamy kilka, w zależności od wybranego miejsca i warunków pogodowych  każdorazowo trasa wymaga uzgodnienia)
  • 3. Nasz zbój / przewodnik  po drodze opowiada ciekawostki o zwiedzanym terenie, na wybranych trasach miniemy wspaniałe drewniane cerkiewki, które zwiedzamy. Dzięki niemu klimat kuligu jest niepowtarzalny! 
  • 4. Na trasę kuligu zapalimy ognisko i przy nim pobiesiadujemy. Spróbujemy regionalnych kiełbasek brzozowskich, domowych proziaków pieczonych w piecu kaflowym, podkarpackim przysmakiem, rozgrzeje nas grzaniec , dla chętnych miód pitny  a także ciepłą herbatą w przypadku dorosłych uczestników kuligu – grzańcami. 
  • 5. Na ognisku dla odważnych zbójnickie konkursy!

Na ognisku spróbujemy lokalnych smakołyków: kiełbaska brzozowska, ciepła herbatka z korzennymi przyprawami, proziak – rodzaj podpłomyka z masłem wymieszanym z przepysznym czosnkiem niedźwiedzim, na rozgrzewkę grzaniec galicyjski lub miód pitny.  

Zbójnik towarzyszy nam przy każdym kuligu. Ale dla grup spragnionych mocniejszych wrażeń  możemy także zorganizować napad zbójnicki na kulig (opcja dodatkowa) ! Nasze napady nawiązują do tradycji szlachty parającej się zbójowaniem w XVII wieku. Rodem jak z serialu „Rycerze i Rabusie”! Zbójnicy napadną naszą grupkę, machną kełefem, wystrzelą z pukawki, rzucą rubasznym żartem, obiorą z kosztowności… no chyba że wydarzy się coś innego i będą musieli zwrócić nam coś w zamian, co będzie cenną pamiątką z  zimowych Bieszczadów.    


  • 6. Rozśpiewany powrót do miejsca startu


DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH


 

 W cenę zawsze wliczony jest kulig w zaprzęgu konnym (z płozami gdy jest śnieg, gdy śniegu brak na kołach), przewodnik/ zbójnik, ognisko (proziaki, kiełbaski, herbata, kechup, musztarda, ogórski kiszone, masło czosnkowe, grzaniec/miód pitny), pochodnie. 

Dojazd na miejsce startu: Własny  

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

zorganizujemy kulig w dowolnym terminie na jednej z wybranych tras: 

1) Okolice Baligrodu – Dolina Rabskiego Potoku 

2) Okolice Łopienki w Dolinie rzeki Solinki 

3) Okolice Górzanki 

4) okolice Dwernika – Bieszczady wysokie 

CENA dostosowana do wymagań grupy.

 

NAPAD ZBÓJNIKÓW    |   MENU REGIONALNE    |    PIECZONY BARAN    |  WODZIREJ

 


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00


Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Bieszczadzka 5, Zagórz 

Biuro Podróży PAWUK