Wycieczki- Bieszczady.PL
Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Kulig ZBÓJNICKI z pochodniami w Bieszczadach

  • Cel podróży: Bieszczady

Jak wyglądają kuligi w Bieszczadach?

Wyobraź sobie zimowe bieszczadzkie doliny, gdzie gałęzie jodeł uginają się pod śniegiem. Głęboko w białym puchu zasypane są drogi i skrzą się od pochodni oblodzone strumyki. Na pograniczu zmroku krajobraz błękitnieje i nagle czernieje. Spokój i harmonię zagłusza tętent kopyt. Zdyszane konie mkną przed siebie a my mkniemy na saniach w konnym zaprzęgu, w rękach pochodnia z trzaskającym ogniem. Śpiew, śmiech i pęd! Pochodnie rozświetlają drogę. Na końcu tej drogi płonie już ognisko, czekają rozgrzewające napitki, kiełbaska!
Tak wyglądają bieszczadzkie kuligi! Za dnia – ze wspaniałymi widokami, nocą z pochodniami. Niesamowitej zabawie nie ma końca! Spróbuj – na pewno nie zapomnisz!

Jedynie u nas zamówisz kulig z NAPADEM ZBÓJNICKIM! Jedyna oferta kuligu, na których to nie tylko przejazd „na długość”, ale prawdziwie regionalna opowieść, napitki i jedzenie!

Wspaniała zabawa dla grup dorosłych i dla dzieci.


Wersja na brak śniegu:

BIESZCZADZKI KULIG

czyli tętent kopyt w białym puchu.

W PLANIE WYCIECZKI:

  • 1. Spotkanie w miejscu startu kuligu.

  • 2. przejazd w wozach na płozach przez wybraną trasę – tras mamy kilka, w zależlności od wybranego miejsca i warunków pogodowych. każdorazowo trasa wymaga uzgodnienia. .
  • 3. Przewodnik po drodze opowiada ciekawostki o zwiedzanym terenie, na wybranych trasach miniemy wspaniałe drewniane cerkiewki , które zwiedzamy.
  • 4. Na zamówienie może towarzyszyć nam muzyk/wodzirej – który nie pozwoli by śpiewy umilkły.
  • 5. Na trase kuligu zapalimy ognisko, gdzie pożywimy się kiełbaskami, proziakami – podkarpackim przysmakiem, a także ciepłą herbatą w przypadku dorosłych uczestników kuligu – grzańcami. 

Na ognisku spróbujemy lokalnych smakołyków: kiełbaska brzozowska, ciepła herbatka z dodatkiem rozgrzewającego rumu, proziak – rodzaj podpłomyka z masłem wymieszanym z przepysznym czosnkiem niedźwiedzim. 

Dla chętnych grup możemy także zorganizować napad zbójnicki na kulig (opcja dodatkowa) ! Nasze napady nawiązują do tradycji szlachty parającej się zbójowaniem w XVII wieku. Rodem jak z serialu „Rycerze i Rabusie”! Zbójnicy napadną naszą grupkę, machną kełefem, wystrzelą z pukawki, rzucą rubasznym żartem, obiorą z kosztowności… no chyba że wydarzy się coś innego i będą musieli zwrócić nam coś w zamian, co będzie cenną pamiątką z  zimowych Bieszczadów.    


  • 9. Rozśpiewany powrót do miejsca startu
  • 10. Powrót do miejsca zakwaterowania

    Zamieniamy zwykły kulig w KARPACKĄ PRZYGODĘ! 


 CENA

już od 75 zł /osoba – dla grup zorganizowanych z własnym transportem 

Możliwość zorganizowania dojazdu/dowozu z dowolnego miejsca w Bieszczadach w cenie ok 30 zł/osoba, pod warunkiem uzbierania min 7 osób z jednego miejsca. 

OPCJE DODATKOWE :

NAPAD ZBÓJNIKÓW    |   MENU REGIONALNE    |    PIECZONY BARAN    |  WODZIREJ

 W cenę zawsze wliczony jest kulig w zaprzęgu konnym (z płozami gdy jest śnieg, gdy śniegu brak na kołach), przewodnik, grzaniec lub ciepłe napoje, pochodnie. 

Kalkulacja dla grupy min 30 osób. przy mniejszych grupach przesyłamy kalkulacje pod określona liczbę osób. 

W zależności od życzenia grupy program może zostać zmieniony wraz z liczbą świadczeń.


KONTAKT I REZERWACJA

Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 721 215 453

 697 075 795

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

biuro@pawuk.pl

PUNKT SPRZEDAŻY

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Bieszczadzka 5, Zagórz 

Biuro Podróży PAWUK