Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

W Krainie Bieszczadzkich Jezior

 • Cel podróży: Bieszczady
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Cena: 79PLN

Zapraszamy na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Jest to propozycja niezwykle różnorodna. Górski spacer, dzika przyroda, kultura, historia, technika, piękno gór i sztuka podczas jednej tylko wycieczki.
O solińskiej zaporze krążą zaskakujące legendy i opowieści. Wysłuchamy ich wszystkich! Nasz przewodnik opowie Wam wszystkie ciekawe historie związane z budową wielkiej zapory. Ponadto poznamy kulturę i zwyczaje ludzi, którzy niegdyś mieszkali w dolinie Sanu i Solinki, a w Myczkowcach dowiemy się wszystkiego o architekturze drewnianej regionu! Przejedziemy się konnymi wozami do Cudownego Źródełka w Zwierzyniu, a także powędrujemy mało znanym szlakiem na wzgórze Koziniec, z którego rozpościera się widok na dwa bieszczadzkie jeziora z połoninami w tle.
Skuście się zatem, Drodzy Wędrowcy na niezapomniany spacer pośród solińskich “zielonych wzgórz”! Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady!


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Punkt widokowy Koziniec - wycieczki w Bieszczady dla grup

Polańczyk - punkt widokowy

 

 

 • 1. Caritas w Myczkowcach – miniaturki drewnianych cerkwi i kościółków karpackich

Centrum Kultury Ekumenicznej w Ośrodku Caritas w Myczkowcach znajdują się miniaturki ponad 140 obiektów  drewnianej architektury z terenu Karpat polskich, słowackich i ukraińskich. Aż trudno uwierzyć w różnorodność tej architektury!


 • 2. Myczkowce – spacer po koronie zapory wodnej
 • 3. Przejażdżka wozami konnymi wzdłuż Jeziora Myczkowieckiego do Cudownego Źródełka w Zwierzyniu. 
 • 4. Spacer po wzgórzu Koziniec – rezerwat przyrody i widok na dwie tafle bieszczadzkich jezior i Bieszczady Wysokie z punktu widokowego na kamieniołomie w Bóbrce.
 • 5. Solina – spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej (możliwość zwiedzania wnętrza zapory +13 zł).

 • Zapora wodna w Solinie to betonowy kolos ważący 2 miliony ton. Za nim lustro wody otoczone zielonymi wzgórzami Bieszczadów. Na tafli wody dziesiątki białych żaglówek. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce.


  6. Czas wolny w Solinie, który można wykorzystać na kawę lub posiłek czy zakup pamiątek na tzw. „bieszczadzkich krupówkach”.

 • 7. Przejazd do Polańczyka – największego bieszczadzkiego uzdrowiska i wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka – piękna panorama Jeziora Solińskiego (możliwy godzinny rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim +17 zł)
 • 8. Przejazd przez Lesko – Dawny Galicyjski Sztetl (przejazd obok Zamku Kmitów, pięknej Synagogi, starego Ratusza i dawnego Parku Dworskiego).
 • 9. Powrót do miejsca zakwaterowania.

mapa-okolice-jezior

 

 

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

 

Transport (jeśli dotyczy), opieka przewodnika, przejażdżka wozami konnymi, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 

 


 

Na życzenie grupy program wycieczki możemy wzbogacić o:

 • •  obiad w regionalnej restauracji,
 • •  degustację regionalnych piw w browarze,
 • •  przejażdżkę na bieszczadzkich drezynach rowerowych.

 


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

 

Napisz do Nas!

 


 

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK. 

(kliknij, aby przejść do kalendarza)

 


 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK