Solina i okolice
Tajemnice Bieszczadzkich Jezior

W Krainie Bieszczadzkich Jezior

wycieczka całodniowa

Zapraszamy na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Jest to propozycja niezwykle różnorodna. Górski spacer, dzika przyroda, kultura, historia, technika, piękno gór i sztuka podczas jednej tylko wycieczki.
solińskiej zaporze krążą zaskakujące legendy i opowieści. Wysłuchamy ich wszystkich! Nasz przewodnik opowie Wam wszystkie ciekawe historie związane z budową wielkiej zapory. Ponadto poznamy kulturę i zwyczaje ludzi, którzy niegdyś mieszkali w dolinie Sanu i Solinki. Powędrujemy mało znanym szlakiem na wzgórze Koziniec, z którego rozpościera się widok na dwa bieszczadzkie jeziora z połoninami w tle, a niejako na deser obejrzymy to wszystko raz jeszcze – tym razem z perspektywy lotu ptaka siedząc sobie wygodnie w nowoczesnych wagonikach kolejki gondolowej nad Zalewem Solińskim.
Skuście się zatem, Drodzy Wędrowcy na niezapomniany spacer pośród solińskich “zielonych wzgórz”! Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady!

W planie wycieczki:

 • Myczkowce – spacer po koronie małej zapory wodnej.
 • Po wizycie w Myczkowcach czeka nas spacer do górskiego rezerwatu Koziniec, na końcu którego znajduje się kamieniołom w Bóbrce. Piękne miejsce widokowe, z którego widać dwa jeziora i Bieszczady Wysokie.
 • Solina – spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej (możliwość zwiedzania wnętrza zapory).
  •  
  • Zapora wodna w Solinie to betonowy kolos ważący 2 miliony ton. Za nim lustro wody otoczone zielonymi wzgórzami Bieszczadów. Na tafli wody dziesiątki białych żaglówek. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce.
 • Czas wolny w Solinie, który można wykorzystać na kawę lub posiłek czy zakup pamiątek na tzw. „bieszczadzkich krupówkach”.
 • OPCJA DODATKOWA: Przejazd widokową Kolejką Gondolową PKL Solina w obie strony. To szczególna w skali kraju atrakcja, nie tylko pod względem turystycznym, ale również technologicznym. W niepowtarzalny sposób możemy podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy (dodatkowo płatne).
 • Przejazd do Polańczyka – największego bieszczadzkiego uzdrowiska i wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka – piękna panorama Jeziora Solińskiego (możliwy godzinny rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim).
 • Przejazd przez Lesko – Dawny Galicyjski Sztetl (przejazd obok Zamku Kmitów, pięknej Synagogi, starego Ratusza i dawnego Parku Dworskiego).
 • Możliwość organizacji wspólnego obiadu przed drogą powrotną (opcja dodatkowa). 
 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Galeria wycieczki :

W Krainie Bieszczadzkich Jezior

Cena

od 80 zł / osoba

40 uczestników (+4 opiekunów gratis)

35 uczestników (+3)     … zł / osoba
30 uczestników (+3)     … zł / osoba
25 uczestników (+2)     … zł / osoba

Co jest w cenie?

 • Opieka przewodnika podczas całej wycieczki,
 • Bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Opłaty parkingowe.

Cena nie zawiera:
Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego). 

Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki. 

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca dla opiekunów 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Wszystkim osobom biorącym udział w wycieczce standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

 

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.