Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Wycieczka Bieszczady 3 dni | BLIŻEJ NATURY

 • Cel podróży: Bieszczady, Polecane
 • Czas trwania: 3 dni

Bieszczady to niemal synonim dzikiej przyrody. Trudna historia regionu sprawiła, że ziemie będące niegdyś domem bieszczadzkich górali są dziś domem wilka, rysia, niedźwiedzia, żubra…. Zapraszamy Was zatem na wycieczkę w dzikie Bieszczady i dziewiczy kontakt z naturą. Oprowadzimy Was po najwspanialszych szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zaproponujemy ognisko w centrum parku, pokażemy zagrodę żubrów. Projektując plan wycieczki zwróciliśmy uwagę na najciekawsze osobliwości przyrodnicze naszego regionu, magiczne skarby natury, które często przejeżdża się bezwiednie. Zielony kolor naładuje nasze wewnętrzne akumulatory!

PROPOZYCJA WYCIECZKI DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (minimum 15 osób).

Dostosowujemy zakres świadczeń do potrzeb grupy.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI – Bieszczady BLIŻEJ NATURY w 3 dni


Dzień 1

Rezerwat Prządki lub Skansen naftowy

 

1. Spotkanie z przewodnikiem biura Podróży PAWUK w okolicach Krosna.

2. Ruiny Zamku Kamieniec – Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego miejsce, w którym działa się akcja komedii Zemsta autorstwa Aleksandra Hrabiego Fredry.

3. Rezerwat Prządki – wspaniałe zbiorowiska skał piaskowcowych o różnych kształtach . Spacer pomiędzy skałami o fantazyjnych kształtach o których krąży wiele legend (opcja 1)

lub

Bóbrka Skansen naftowy – niezwykłe miejsce – kolebka światowego pero przemysłu. Turaj właśnie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej założona przez Ignacego Łukasiewicza w 1854 roku. Skansen prezentuje historie wydobycia od najbardziej archaicznych kopanek poprzez ogromne drewniane wierze wiertnicze do nowoczesnych sposobów wydobycia. Porozmawiamy także z hologramem Łukasiewicza. (opcja 2- dodatkowo płatna + 12 zł )

4. Przejazd do Sanoka – Skarbca Bieszczadów. Spacer z przewodnikiem po sanockiej starówce: Wzgórze Zamkowe (wewnątrz znajduje się najcenniejsza w europie kolekcja Ikon cerkiewnych i Galeria Beksińskiego), rynek, Ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka na sanockim deptaku, punkt widokowy na Górze Parkowej, Plac Św Michała.

5. Rezerwat na wzgórzu Sobień i ruiny zamku rodu Kmitów– Ta dawna XIV wieczna warownia była między innymi miejscem gdzie Władysław Jegiełlo swój trzeci ślub. Dziś jest jedynie ruiną z platformą widokową – ale dla tego właśnie widoku warto to miejsce zobaczyć. Jeden z najładniejszych panoram na Dolinę Rzeki San.

6. Przejazd do obiektu noclegowego i zakwaterowanie.

7 Obiadokolacja

 

Dzień 2

Bieszczadzki Park Narodowy  + Zagroda Żubrów

 

1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Cerkiew w Górzance – piękna drewniana świątynia z unikalnym ikonostasem w formie płaskorzeźby. Jest to unikatowy przykład ikonostasu rzeźbionego w miejscu malowanych ikon.

3. Wizyta w bacówce w Bieszczadzkim Parku Narodowym – możliwość spróbowania górskich serów takich jak bundz, solan, ser huculski, redykołki czy oscypki. Jak na dłoni widać też cały zakład produkcyjny serów – łąka , krowy i owieczki oraz małą bacówkę.

4. Spacer na wycieczkę górską na Połoninę Caryńska 1297 m n.p.m. Wejście z Przełęczy Wyżniańskiej  – Połonina Caryńska  – Ustrzyki Górne – piękne przejścia grania POŁONINY.

LUB

Spacer po ścieżce edukacyjnej na TORFOWISKACH WYSOKICH – to miejsce gdzie rzadko się zagląda – a szkoda. Widok jest piękny – ścieżka bardzo prosta, bo po płaskim terenie, a zespoły torfowisk górskich są w Polsce unikatem.

5. Pawilon Przyrodniczy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem – nowo wybudowany pawilon wystawowy, gdzie znajduje się stała wystawa fauny i flory bieszczadzkich lasów. 

6. Spotkanie z Imperatorem Puszczy – zagroda Żubrów w Mucznem, na żywo zobaczymy żubry w zagrodzie aklimatyzacyjnej i poznamy ich fascynującą historię.

7. Przejazd przez Czarną – Polanę – Rajskie – Wołkowyję – południowa strona Małej Obwodnicy Bieszczadzkiej – wiedzie przez mało zasiedlone tereny z pięknymi widokami.

8. Obiadokolacja i nocleg – możliwość zorganizowania biesiady.

Pomysły na wieczór (opcje dodatkowe) Biesiada Regionalna, muzyka na żywo lub DJ, degustacja win węgierskich, wspólne karaoke z wielkim ekranem.

 

Dzień 3

Górski rezerwat i przejażdżka Doliną Sanu

 

1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Wykwaterowanie z obiektu noclegowego

3. Przejazd w okolice Zalewu Myczkowskiego i Dolinę Martwego Sanu

4. Przejażdżka drezynami rowerowymi. Niesamowita atrakcja która została uznana za Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2015 roku. Drezyny to lekkie konstrukcje jeżdzące po torach, napędzane są przez dwie osoby pedałujące jak na rowerze – pozostałe dwie osoby siedzą wygodnie na ławce.

5. Wizyta na szybowisku w Bezmiechowej – najbardziej znane szybowisko w Bieszczadach – miejsce gdzie pobito wiele rekordów świata już przed II Wojna Światową, wspaniały widok na Bieszczady. – możliwość zorganizowania pokazu sokolniczego na wysokościach(opcja dodatkowa)

6. Zapora Solińska– spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce. Zapora ma 82 metry wysokości i 664 metry długości. Spiętrza wody rzeki San i Solinka tworząc największy w Polsce zbiornik wodny – mieści prawie 500 000 000 m3 wody. Zalew Soliński jest najbardziej obleganą częścią Bieszczadów.

7. Zagórz – Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu z wieżą widokową. Majestatyczne ruiny kryją wiele legend – są też położone w wyjątkowo malowniczym miejscu – otoczone z 3 stron doliną rzeki Osławy. Do klasztoru prowadzi wyjątkowa ścieżka – 14 prac bieszczadzkich artystów w formie drogi krzyżowej.

8. Obiad w regionalnej restauracji.

9. Pożegnanie z grupą i wyjazd w drogę powrotną.


 

 

           ZIELEŃ

 NATURA

                                                                CISZA

 

CENA


CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, zależy od terminu, ilości osób, atrakcji i świadczeń, miejsca wyjazdu oraz klasy ośrodka noclegowego. 

WAŻNE: wycieczka realizowana przy grupach minimum 15 osobowych.  Najkorzystniej zebrać grupę 40-50 osobową.

Cena zawiera:

 • • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami) (x2) – zwykle dajemy kilka propozycji do  wyboru,
 • • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), ognisko (x1), obiad ostatniego dnia (x1)
 • • Opiekę przewodnika każdego dnia,
 • • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • • Przejazd drezynami rowerowymi,
 • • Ubezpieczenie NNW.

TRANSPORT


Na życzenie grupy możemy także przygotować kompleksową ofertę z komfortowym busem lub autokarem dostosowanym do liczby uczestników.

Transportu szukamy w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania (miejsca rozpoczęcia wycieczki), tak aby koszty były najbardziej korzystne.

Jeśli zaś posiadają Państwo zaprzyjaźnioną firmę transportową, z której usług korzystacie i organizujecie transport we własnym zakresie, my ze swojej strony gwarantujemy wyżywienie oraz zakwaterowanie dla kierowcy (kierowców).


  

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI

„BIESZCZADY BLIŻEJ NATURY W 3 DNI”

Wypoczynek w otoczeniu dzikiej natury w Bieszczadach dla podróżnika w każdym wieku!

JAK ZAREZERWOWAĆ?


Kontakt i oferta 

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

 

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 1. 1. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 2. 2. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 3. 3. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

 

PŁATNOŚĆ


następuje zwykle w 2 transzach:

1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki

2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki  

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

 

 

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

 


 

ZAUFANY ORGANIZATOR TWOJEGO WYPOCZYNKU

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Rozwijamy się z roku na rok, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami, potwierdzającymi jakość naszych usług.

 

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!
Biuro Podróży PAWUK
w 2018 roku zostało
nagrodzone za autorski pakiet wycieczek
PRZYGODA W BIESZCZADACH

ORŁY TURYSTYKI 2018!
Najwyżej ocenione przez klientów
Biuro Podróży w Powiecie Sanockim

Biuro Podróży PAWUK w 2016 roku zostało nagrodzone
STATUETKĄ  Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Wszystkie rekomendacje