Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Krosno – Miasto Szkła

  • Cel podróży: Pogórza
  • Czas trwania: 1 dzień

Szkło to materiał, który znany jest ludzkości od bardzo dawna. Legendarny początek szkła przypisuje się już Fenicjanom. Przez wieki udoskonalano produkcję szkła, eksperymentując z mieszankami, kolorami, kształtami. Całą tą wiedzę wykorzystuje się dzisiaj do tworzenia przedmiotów, z których korzystamy na co dzień, ale także do tworzenia prawdziwych szklanych arcydzieł.

Ale czy nie ciekawiło Cię, jak rodzi się szkło?

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której pokażemy Ci wszystko. Zapraszamy do Miasta Szkła – Krosna. W Centrum Dziedzictwa Szkła opowiemy Ci historię tego pięknego tworzywa, będziesz miał możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła na żywo. Poczujesz ciepło bijące od hutniczego pieca, przy których mistrzowie szklanego rzemiosła tworzą szklane arcydzieła. A jeśli będziesz chciał – sam możesz spróbować swoich sił dmuchając szkło!


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Wycieczka do Krosna - Miasta Szkła

Wycieczki do Krosna - rynek

 

  1. Spotkanie z przewodnikiem BP Pawuk w okolicy Krosna

2. Ruiny Zamku Kamieniec – Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego miejsce, w którym działa się akcja komedii Zemsta autorstwa Aleksandra Hrabiego Fredry.

3. Rezerwat Prządki – wspaniałe zbiorowiska skał piaskowcowych o różnych kształtach . Spacer pomiędzy skałami o fantazyjnych kształtach o których krąży wiele legend (opcja 1)
lub
Bóbrka Skansen naftowy – niezwykłe miejsce – kolebka światowego pero przemysłu. Turaj właśnie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej założona przez Ignacego Łukasiewicza w 1854 roku. Skansen prezentuje historie wydobycia od najbardziej archaicznych kopanek poprzez ogromne drewniane wierze wiertnicze do nowoczesnych sposobów wydobycia. Porozmawiamy także z hologramem Łukasiewicza. (opcja 2- dodatkowo płatna + 12 zł )

4. Przejazd do Krosna – Miasta Szkła. Krosno to urzekające miasto pięknym rynkiem z podcieniami – słynęło z handlu winem, teraz słynie ze szkła. Z przewodnikiem przespacerujemy się po krośnieńskiej średniowiecznej starówce z podcieniami, pięknych kościołach czy na wieżę farną z jednym z największych dzwonów w Polsce – Urbanem.

5. Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – interaktywne muzeum, w którym nie tylko zobaczysz jak rodzi się szkło, ale także staniesz się częścią tego procesu. Tradycyjne krośnieńskie szkło przestanie mieć przed Tobą tajemnice.


Krosno – niegdyś średniowieczny, ufortyfikowany gród, dawne Królewskie Wolne Miasto z bogatą tradycją handlu płótnem, suknem i winem węgierskim! Dziś miasto czerpie ze swoich średniowiecznych tradycji. Posiada piękny rynek i położenie.


6. Zwiedzanie Pijalni Czekolady w Korczynie! To miejsce niczym z filmu Willie Wonka i fabryka czekolady. Każdego przeniesie w krainę dzieciństwa i słodkości. Najlepszy smak czekolady zapewnia założyciel Mirosław Pelczar. Pijalnia oferuje możliwość uczestnictwa w warsztatach, gdzie nauczymy się robić doskonałą czekoladę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!


 

Proponowana wycieczka jednodniowa może być elementem kilkudniowej wycieczki po Bieszczadach, w ramach kilkudniowego pakietu. Prosimy o kontakt, przygotujemy niezobowiązujący program i kalkulację pobytu.

 

Transport (jeśli dotyczy), opieka przewodnika, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

 

 


 

Na życzenie grupy program wycieczki możemy wzbogacić o:

  • •  obiad w regionalnej restauracji,
  • •  przejazd kolejką turystyczną po Krośnie,
  • •  biesiadę na Zamku Kamieniec z fredrowskiej „Zemsty”.

 


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

 

Napisz do Nas!

 


 

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK. 

(kliknij, aby przejść do kalendarza)

 


 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK