Wycieczki- Bieszczady.PL
Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

TOKAJ | Węgry – tam, gdzie wino samo się rodzi!

 • Cel podróży: Węgry
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Cena: 135PLN

Wycieczka do TOKAJU

Z Bieszczadów na Węgry jest naprawdę blisko!
Zapraszamy Was zatem na wycieczkę do miejsc, gdzie wino samo się rodzi! Odwiedzimy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Tokaju oraz samo miasteczko Tokaj. Ogrzeje nas ciepłe południowe słońce, które sprawia ze smak białego tokajskiego wina jest tak wykwintny i delikatny. W wydrążonej w wulkanicznym tuffie piwniczce zasmakujemy różnych rodzajów tego napoju królów: słodkiego Furmint, intensywnego Aszu oraz aromatycznego Samorodni. Dowiemy czym są obcobrzmiące putonie w winie. Ten region Węgier znany jest także z występowania wód termalnych, które zrelaksują nas podczas kąpieli w termalnych basenach w kompleksie Végardófürdő. Kompleks basenów w Sarospatak to aż 9 basenów z wodą termalną od 28 do 32 stopni Celsjusza. Prawdziwego smaku Węgier nie byłoby bez nieco pikantnej węgierskiej kuchni, dlatego napełnimy żołądki węgierską regionalną kuchnią! Poznamy tajemnicza i nostalgiczną węgierską duszę.

tokaj12

Tokaj

 

 • PLAN WYCIECZKI

 • 1.  Przejazd przez Słowację – na Węgry.
 • Przejazd odbywa się piękną trasą przez Wschodnią Słowację. Z okien autobusów zobaczymy region Górnego i Dolnego Zemplina. Kraina ta przez masową turystykę jeszcze nieodkryta. Po drodze wiele wspaniałych zamków górskich i ciekawie zabudowanych wsi.
 • 2. Wypoczynek w kompleksie basenów termalnych Végardófürdő w Sarospatak.
 • Węgry słyną ze basenów termalnych. Tradycja ich wykorzystania sięga czasów tzw. „zajmowania ojczyzny”, nic wiec dziwnego, ze tradycja ta została dopracowana do perfekcji i jest jednym z ulubionych zajęć Węgrów.
 • 3. Przejazd do miasteczka TOKAJ, spacer po miasteczku  
 • Tokaj to stolica tokajskiego regionu winnego, który ze względu na wyjątkowe walory został zapisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niewielkie miasteczko położone u zbiegu Bodrogu i Cisy słynne jest ze swoich piwniczek, muzeum wina. Każda niemal wycieczka musi wyjechać z Tokaju nie tylko z butelką złotego trunku ale zdjęciem z pomnikiem Bachussa- Dionizosa!
 • 5. Obiad w węgierskiej restauracji – piakantny gulasz, bogracz, halászlé, papryczki  … prawdziwy smak Węgier zaklęty jest własnie w winie oraz papryczkach! Dieta doskonale skomponowana i przemyślana i …. nam Polakom tak bliska. Smak dań węgierskiej kuchni blaknie dużo wolniej niż klisza w aparacie!
 • 6. Spacer po Sarospatak – zwanym Atenami nad Bodrogiem. Piękne węgierskie miasteczko, z ciekawymi zabytkami (Kościół Św. Elżbiety, zamek Rakoczych, architektura Imre Makovecza). Odszukamy także elementy kultury Polskiej związanej z tym węgierskim miasteczkiem. 7. Powrót do Polski przez Słowację. Powrót z Węgier – choć zwykle w późnych godzinach nigdy nie jest nudny i senny – spróbujemy nauczyć się śpiewać po węgiersku.. na szczęście z pomocą przyjdzie nam Tokaj!

 

 

   RELAKS I SMAK

 

 

TRASA WYCIECZKI

Mapa wycieczki do Tokaju   ORGANIZACJA TEGO PROGRAMU możliwa jest z dowolnego miejsca – w razie konieczności w wariancie 2,3 i 5 dniowym.

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI 

Wycieczka : Tokaj – tam, gdzie wino samo się rodzi. 

 CENA : już od 135 zł /osoba

Cena zawiera: Transport (z Bieszczadów), opieka pilota – przewodnika, degustacja wina tokajskiego, węgierski obiad, ubezpieczenie NNW,  opłaty parkingowe, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów. Cena nie zawiera: biletów wstępu na baseny termalne.

Kalkulacja dla grupy 49 osób.

Na życzenie grupy pakiet możemy wzbogacić m.in. o:

 • •   rozbudowaną biesiadę
 • •   cygańską kapelę
 • •   inne atrakcje.

 

WAŻNE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

CZAS TRWANIA WYCIECZKI to około 16-17 godzin.

DOKUMENTY: Koniecznym do podróżowania po krajach Unii Europejskiej jest DOWÓD OSOBISTY.

INNE PROPOZYCJE NA WĘGRY:Węgry są ogromnie ciekawe, a Węgrzy sympatyczni i gościnni, szczególnie dla nas – Polaków. Dlatego polecamy Wam wybrać wycieczkę wielodniową, która pozwoli na lepsze poznanie naszych południowych braci. Zapraszamy na wycieczkę do Budapesztu, na węgierską pusztę spróbowac gulaszu w miejscu jego narodzin, czy nad Balaton do słynnych uzdrowisk jak z bajki!

UBEZPIECZENIE: Ubezpieczamy wszystkich klientów ( NNW i Koszty Leczenia  oraz ubezpieczamy bagaż). Zwykle naszym ubezpieczycielem jest firma AXA.

 

JAK ZAREZERWOWAĆ?

Kontakt i oferta 

Akceptacja oferty i umowa

Zaliczka płatność

Realizacja

kontakt-przycisk__

 KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH także zapraszamy na Węgry,

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH. Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK.  (kliknij, aby przejść do kalendarza)


Sprawdź także inne propozycje dla grup:

Pakiet 3 dni    Pakiet 5 dni    Pakiet 7 dni    Wycieczki na Węgry    Wycieczki na Słowację    Wycieczki do Lwowa