Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Wycieczka na rakietach śnieżnych – Tropem żubra

 • Cel podróży: Bieszczady, Pogórza
 • Czas trwania: 1 dzień
 • Cena: 89PLN

Śladami żubrów na rakietach śnieżnych to propozycja zimowej wędrówki po terenach dawnej, wysiedlonej miejscowości Choceń z przewodnikiem. Wycieczka łączy ze sobą kilka naprawdę ciekawych elementów! Zasmakujemy zimowych wędrówek na rakietach śnieżnych, podczas około 6 kilometrowej wyprawy do wysiedlonej osady. Znajdziemy miejsca po dawnych chatach, stare piwnice, miejsce po cerkwi, poznamy tragiczną historię regionu. Przewodnik pokaże nam jak bezpiecznie i rozsądnie poruszać się zimą po nieznanym terenie, przeszkoli w technikach nawigacji używając sprzętu GPS, map, kompasów i nauczy orientować się w terenie. Dodatkowo spacer odbywa się w miejscu, gdzie bardzo często można spotkać stado żubrów. Jest niemal pewne, że zobaczymy ślady ich wędrówek, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy te wspaniałe zwierzęta. Spróbujemy zapolować na nie – oczywiście wyposażeni w aparaty fotograficzne. Po spacerze zjemy ciepły posiłek, wypijemy herbatę lub grzańca i zobaczymy kilka bieszczadzkich ciekawostek w zimowej szacie.


OFERTA DLA GRUP od 10 – 20 osób 

Wycieczki na rakietach śnieżnych

Śladami żubra - wycieczki zimowe w Bieszczady

 

ŚLADAMI ŻUBRÓW

czyli wycieczka na rakietach śnieżnych z przewodnikiem. 

W PLANIE WYCIECZKI:

 • 1. Zbieranie uczestników na trasie przejazdu.
 • 2. Podczas przejazdu do miejscowości Przewodnik będzie opowiadał o historii Bieszczadów i ciekawostkach związanych z regionem, zimowych atrakcjach i podsunie wiele pomysłów na zwiedzanie.
 • 3. Przejazd do miejscowości Cisowiec – gdzie zaczniemy swoją wędrówkę na rakietach śnieżnych.
 • 4. Dobierzemy odpowiednie rakiety śnieżne, ustawimy kijki, sprawdzimy i przeprowadzimy krótki kurs poruszania się na rakietach śnieżnych.
 • 5. ŚLADAMI ŻUBRA – Wyruszymy w 7 km trasę do miejscowości Choceń, podczas której będziemy po leśnych traktach i górskich łąkach szukać śladów żubrów. Wędrować będziemy także po terenach wysiedlonej w wyniku Akcji Wisła miejscowości Choceń. Znajdziemy pozostałości chat, stare piwnice, miejsce po dawnej cerkwi greckokatolickiej.
 • 6. W trakcje spaceru na rakietach śnieżnych przewodnik opowie o terenie, zimowej przyrodzie naszego regionu, zaprowadzi na wspaniałe punkty widokowe, z których widać Bieszczady Wysokie.

 • Wycieczkę można potraktować jako cenne źródło wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas zimowych wypraw. Będziemy poruszać się bezdrożami, więc wyposażymy się w mapy, odbiorniki GPS, kompasy, lornetkę. Przewodnik opowie o zasadach bezpiecznego podróżowania zimą w górach i sposobach wzywania pomocy. Jest niemal pewne, że znajdziemy żubrze ślady, a przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy stado żubrów.

  7. W miejscowości Średnie Wielkie zakończymy pieszą część naszej wycieczki i udamy się do regionalnej restauracji na ciepłą herbatę – możliwość zamówienia grzańca.

 • 8. Po ciepłym napoju i posiłku udamy się w drogę powrotną do przystanków na których wsiadaliśmy.
 • 9. Zakończenie wycieczki.

 

 

 

TRASA WYCIECZKI

 

 

WAŻNE INFORMACJE PRAKTYCZNE!

BEZPIECZEŃSTWO

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

RAKIETY ŚNIEŻNE/SPRZĘT

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

UBRANIE

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI 

ŚLADAMI ŻUBRÓW – na rakietach śnieżnych przez Bieszczady.

 

 CENA : już od 99 zł /osoba

W cenie wycieczki:

Transport, opieka przewodnika na całej trasie, wypożyczenie rakiet śnieżnych, wypożyczenie kijków, ubezpieczenie, realizacja planu wycieczki, napój rozgrzewający.

Kalkulacja dla grupy min 10 osób.

 Grupy z własnym transportem – spore zniżki. 

 


W zależności od życzenia grupy program może zostać zmieniony wraz z liczbą świadczeń.

 

Wypożyczenie rakiet śnieżnych już od 15 zł/doba. Oferta tutaj.

KONTAKT I REZERWACJA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

+48 721 215 453

+48 697 075 795

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

 

Napisz do Nas!

biuro@pawuk.pl

 


 

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH,

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK. 

(kliknij, aby przejść do kalendarza)

 


 

PUNKT SPRZEDAŻY

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Bieszczadzka 5, Zagórz 

Biuro Podróży PAWUK