Wycieczki- Bieszczady.PL
 

Bieszczadzkie nocne pohukiwania

  • Cel podróży: Bieszczady, Pogórza
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Cena: 40PLN

Wieczór i noc to doskonałe pory do tropienia ptaków, które od zawsze uchodziły za symbol mądrości i tajemniczości, a nasza wiedza o nich ciągle jest niepełna – czyli sów. Bieszczady i przyległe pogórza karpackie mają się czym pochwalić, ponieważ występują tutaj 8 z 13 europejskich gatunków tych ciekawych ptaków. Począwszy od najmniejszej sowy naszego kontynentu czyli sóweczki, a skończywszy na największej – puchaczu. Jednak za prawdziwy „sowi symbol” tej części Karpat należy uznać puszczyka uralskiego, który często stanowi najliczniejszą sową tutejszych lasów.
Zapraszamy Was na interesującą wycieczkę prowadzoną przez znanego bieszczadzkiego fotografika przyrody (laureata prestiżowego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic).

 

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 

Obserwacje sów - wycieczki przyrodnicze w Bieszczady

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI
„BIESZCZADZKIE NOCNE POHUKIWANIA”


1. Wieczorne spotkanie z prowadzącym wycieczkę (Ustrzyki Dolne lub inne ustalone miejsce).

2. Multimedialna prelekcja prowadzona przez bieszczadzkiego fotografika przyrody – m.in. informacje na temat biologii i zwyczajów godowych bieszczadzkich sów (1,5 godziny).

3. Krótkie wprowadzenie do tematu wycieczki – ogólne informacje o tym jak obserwować i oznaczać różne gatunki sów.

4. Wieczorne i nocne wyjście do lasu w celu wabienia i obserwacji sów, rozpoznawanie różnych gatunków na podstawie ich głosów (3-4 godziny).


Sóweczka

Poszukiwanie sóweczki, najmniejszej sowy europejskiej, rozpoczniemy jeszcze przed zachodem słońca, ponieważ jeszcze przy świetle dziennym zwinnie przemyka w koronach iglastych drzew polując głównie na małe ptaki.Puszczyk uralski

Duża sowa z długim ogonem i węglisto-czarnymi oczami, której długość ciała przekracza 0,5 m, gnieździ się w dziuplach starych drzew, ale też chętnie zajmuje złamane duże pnie (tzw. złomy), głos przypominający nieco szczekanie psa najłatwiej jest usłyszeć wiosną i jesienią.


5. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych i powrót do miejsca zakwaterowania.

Dlaczego Warto nas wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE!

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

 

PILOCI I PRZEWODNICY Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK, jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

 

AUTORSKI PROGRAM WYCIECZKI!

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę!. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

 

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

GALERIA WYCIECZKI
„Bieszczadzkie nocne pohukiwania”

 CENA wycieczki: już od 40 zł /osoba*

Cena zawiera: Prowadzenie wycieczki przez pasjonata sów i fotografika przyrody, multimedialna prelekcja wprowadzająca, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: transportu.

* Kalkulacja przygotowana dla grupy 20 osób.


 

Na życzenie grupy pakiet możemy wzbogacić m.in. o:

Wizytę w Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Jeśli będziecie mieć nieco więcej czasu wycieczkę możemy rozpocząć od Ustrzyk Dolnych, gdzie zwiedzimy Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie obejrzymy ekspozycje pełne przykładów bieszczadzkiego flory i fauny.

 

PORADY OD PRZEWODNIKA:


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

obuwie trekingowe, latarkę lub czołówkę, kurtkę przeciwdeszczową (najlepiej w pastelowych, a nie jaskrawych kolorach), suchy prowiant, wodę lub termos z herbatą.

KONTAKT I REZERWACJA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 721 215 453

 697 075 795

Odbieramy telefony:

Pn-Pt 9:00 – 17:00 Sb 9:00-14:00

 

Napisz do Nas!

biuro@pawuk.pl


 

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH,

którzy wypoczywają w Bieszczadach zapraszamy do skorzystania z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH.

Terminy znajdują się w KALENDARZU WYCIECZEK.

(kliknij, aby przejść do kalendarza)


 

PUNKT SPRZEDAŻY

Zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży w Zagórzu
mieszczącego się w Bieszczadzkiej Galerii Twórców Kultury
na głównej trasie prowadzącej w Bieszczady

Biuro Podróży PAWUK

ul. Wolności 25, Zagórz

Biuro Podróży PAWUK Bieszczady