Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Zielona Szkoła | Bieszczady 5 dni | program: PRZYRODA

 • Cel podróży: Bieszczady
 • Czas trwania: 5 dni

Zielona Szkoła w Bieszczadach to idealna okazja do odpoczynku i relaksu na łonie natury. Zapraszamy Was na 5-cio dniową podróż w krainę bieszczadzkiej przyrody. Przygotowaliśmy dla Was bardzo ciekawy program, dzięki któremu poznacie bieszczadzką florę i faunę m.in. z górskiego szlaku czy poziomu wody podczas spływu pontonowego malowniczą doliną rzeki San. W trakcie wycieczki szkolnej poznacie bieszczadzką przyrodę z bliska, zaznacie przygody podczas „Leśnej Szkoły”, sprawdzicie się w grach zespołowych: Bumper Ball czy One Minute Task, spotkacie również potężnego żubra – imperatora puszczy. Podczas spotkania z fotografem otrzymacie ogrom wskazówek nie tylko o fotografii przyrodniczej, dzięki czemu Wasze zdjęcia z Bieszczadów będą wspaniałą pamiątką.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY


Dzień 1

W PLANIE

  • Huta Szkła Artystycznego Sabina
  • Rezerwat Koziniec
  • Kamieniołom w Bóbrce
  • Turniej BumperBALL
Bumper Ball podczas wycieczek szkolnych w Bieszcadach

Po przyjeździe w Bieszczady wygodnym busem lub autokarem (jeśli nie posiadacie własnego środka transportu zajmiemy się również zorganizowaniem waszego przejazdu w Bieszczady bezpośrednio z miejscowości, w której mieszkacie) spotkacie się z naszym przewodnikiem górskim, który będzie Wam przekazywać najciekawsze informacje dotyczące historii i przyrody Bieszczadów. Pierwszym punktem naszej podróży będzie Huta Szkła Artystycznego Sabina, gdzie poznamy sposoby tworzenia szklanych arcydzieł, a śmiałkowie będą mogli spróbować swoich sił w tym trudnym rzemiośle. To nie koniec atrakcji – kolejnym punktem będzie górski rezerwat Koziniec zakończony kamieniołomem w Bóbrce, z piękną panoramą na dwie tafle bieszczadzkich jezior i Bieszczady Wysokie. Skierujemy się następnie do ośrodka noclegowego, gdzie po zakwaterowaniu się czekać na Was będzie pożywna obiadokolacja. Na zakończenie dnia na boisku rozegramy zabawne mecze piłki nożnej w kulach Bumper Ball.

 • Dzień 2

W PLANIE

  • Bieszczadzki Park Narodowy
  • Zagroda żubrów w Mucznem
  • Tarnica, Mała Rawka lub Połonina Caryńska
  • Wieczorna dyskoteka

Wycieczki górskie w Bieszczadach - wycieczki szkolne


Przed nami kolejny dzień wrażeń! Z przewodnikiem przejedziemy do Pokazowej Zagrody Żubrów w Mucznem, gdzie na własne oczy zobaczycie imperatora bieszczadzkiej puszczy i spotkacie z leśnikami. Z tej samej miejscowośći pod opieką przewodnika wybierzemy się na jeden z bieszczadzkich szczytów. Dla bardziej wymagających grup – na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów, pokonując grzbiet Bukowego Berda. Dla pozostałych, proponujemy Małą Rawkę lub Połoninę Caryńską. Trasę jaką pokonany dostosujemy do naszych możliwości i warunków atmosferycznych. Przewodnik przybliży Wam ciekawostki o dzikiej bieszczadzkiej przyrodzie, formach ochrony przyrody, która jest największym bogactwem naszego regionu. Dowiecie się również jak bezpiecznie poruszać się w górach, jakich zasad przestrzegać. Po powrocie do ośrodka zasiądziecie do obiadokolacji. Przed zapadnięciem zmroku czeka Was jeszcze wspólna zabawa podczas dyskoteki.

 • Dzień 3

W PLANIE

  • Spływ pontonowy rzeką San
  • Ognisko na brzegu
  • Sanok – Skarbiec Bieszczadów
  • Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych

Spływy pontonowe Sanem dla dzieci i młodzieży- wycieczki szkolne Bieszczady


Po śniadaniu spotkacie się z naszym przewodnikiem, który poprowadzi nas do miejsca skąd rozpoczniemy spływ pontonowy. Na miejscu czekać będą na Was instruktorzy, którzy pomogą nam dobrać niezbędny sprzęt asekuracyjny – każdy musi być ubrany w prawidłowo zapiętą kamizelkę asekuracyjną. Instruktorzy przeprowadzą krótkie szkolenie, poinstruują nas jak korzystać z pontonów, kierować nimi. Dobierzemy się w 5-cio osobowe zespoły i na pokładzie ZIELONYCH PONTONÓW – które dzięki swej konstrukcji są niezatapialne i niewywracalne – popłyniemy ze spokojnym nurtem Sanu (na trasie Sanok – Liszna ok. 2,5 godziny lub innej wybranej trasie). Będziemy podziwiać stada dzikich kaczek, wzbijające nad wodą czaple szare. Na zakończenie spływu na brzegu rozpalimy ognisko i posilimy się kiełbaskami. Następnie wrócimy do Sanoka gdzie razem nasz przewodnik brzybliży Wam historię tego miasta. W drodze powrotnej przewodnik poprowadzi nas zagórską Via Dolorosą do ruin klasztoru Karmelitów Bosych z 22-metrową wieżą widokową, z której rozpościera się piękny widok na Góry Słonne i dolinę Osławy. Po powrocie do ośrodka chwila odpoczynku i obiadokolacja.

 

Dzień 4

W PLANIE

Gra terenowa
Orienteering
Zajęcia fotograficzne
Bitwa na kolorowe proszki
Zielona szkoła Bieszczady 5 dni

Po śniadaniu czekać na nas będzie ciekawe wyzwanie. Przed nami Gra terenowa –  instruktorzy wyposażą drużyny w sprzęt potrzebny do przejścia gry i znalezienia skarbu! Weźmiemy ze sobą zaszyfrowaną mapę, której brakujące informacje będziecie znajdować po drodze. Do przejścia gry dostaniecie również niezbędny sprzęt: wykrywacz metalu, GPS, a więcej sprzętu znajdziecie po drodze. Podczas 7 km trasy zmierzycie się z zagadkami logicznymi, z czasem i przeciwnikiem. Gdy zmęczeni, ale szczęśliwi przyjedziemy do ośrodka czekać na Was będzie kurs fotografii przyrodniczej z nagradzanym przez National Geographic fotografem. Po obiadokolacji, na koniec dnia kolejna wspaniała zabawa – Bitwa KOLORÓW – niezapomniana walka na kolorowe proszki. Zdjęcia z tej zabawy długo będą gościć na Waszym FACEBOOKu!

 

Dzień 5

W PLANIE

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego
lub wnętrze Zapory w Solinie
Zapora w Solinie
Polańczyk

 

Zapora wodna w Solinie


To już ostatni dzień wycieczki w Bieszczadach. Po pożywnym śniadaniu chwila na spakowanie i wykwaterowanie z ośrodka. Nasz przewodnik zabierze Was w podróż do krainy bieszczadzkich jezior. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejadu do Soliny, gdzie przejdziemy się po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej (istnieje możliwość zwiedzenia wnętrza zapory). Na tzw. „Bieszczadzkich Krupówkach” chwila czasu wolnego na zakup pamiątek, a następnie przejedziemy do Polańczyka – największego bieszczadzkiego uzdrowiska. Zatrzymamy się na wzgórzu Kiczerka, aby z punktu widokowego podziwiać piękne zatoczki Jeziora Solińskiego. Po obiedzie pożegnamy Bieszczady i  ruszamy w drogę powrotną do domu lub jeśli taką opcję wybierze grupa wracając odwiedzimy jeszcze: Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, gdzie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej i poznamy archaiczne sposoby jej wydobywania.


Opcja 1-dniowej wycieczki zagranicznej (do wyboru)

 

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH!

PAKIET: PRZYRODA

ZADZWOŃ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! + 48 721 215 453

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET PRZYRODA NA 5 DNI

CENA program 5-dniowy:

539 zł /osoba

realizacja przy minimum 40 osobach  + 4 opiekunów gratis


Cena zawiera:

 • • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x4) – zwykle dajemy kilka propozycji do wyboru,
 • • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 4), obiad ostatniego dnia (x1),
 • • Opiekę instruktorów i przewodnika każdego dnia,
 • • Realizację programu z wszystkimi biletami wstępów,
 • • Spływ pontonowy, ratownik, instruktor,
 • • Bitwa kolorów,
 • • Kurs fotografii przyrodniczej,
 • • Turniej Bumper Ball,
 • • Dyskoteka,
 • • Gra terenowa,
 • • Ubezpieczenie NNW + aktywności sportowe,

Cena nie zawiera:

transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu  bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD. Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      559 zł/osoba

30 uczniów (+3)       579 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       609 zł/osoba

 

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 1. 1. Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 2. 2. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 3. 3. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 4. 4. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

PŁATNOŚĆ


następuje zwykle w 2 transzach:

1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej

2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej 

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

 

Biuro Podróży PAWUK Dane Kontaktowe

 

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE


 Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.

ZOBACZ

 


DLACZEGO MY?

SPRAWDZONE NOCLEGI

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

PROFESJONALNA KADRA 

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

BEZPIECZEŃSTWO I UBEZPIECZENIE

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

BEZPŁATNE MIEJSCA
DLA OPIEKUNÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

STAŁA OPIEKA

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

PLAN NA NIEPOGODĘ

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI SZKOLNEJ

PAKIET PRZYRODA NA 5 DNI


 

ZAUFANY ORGANIZATOR TWOJEGO WYPOCZYNKU

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Rozwijamy się z roku na rok, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami, potwierdzającymi jakość naszych usług.

 

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!
Biuro Podróży PAWUK
w 2018 roku zostało
nagrodzone za autorski pakiet wycieczek
PRZYGODA W BIESZCZADACH

ORŁY TURYSTYKI 2018!
Najwyżej ocenione przez klientów
Biuro Podróży w Powiecie Sanockim

Biuro Podróży PAWUK w 2016 roku zostało nagrodzone
STATUETKĄ  Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Wszystkie rekomendacje 

INNE PROPOZYCJE ZIELONYCH SZKÓŁ W BIESZCZADACH

zielone szkoły3zielone szkoły zdobywcy szczytowzielone szkoły przyroda zielone szkoły kultura1   zielone szkoły5zielone szkoły5