Wycieczki- Bieszczady.PL
Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Zielona Szkoła | Bieszczady 3 dni | program: ZDOBYWCY SZCZYTÓW

 • Cel podróży: Bieszczady

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET Zdobywcy Szczytów

Program Zdobywcy Szczytów to przede wszystkim to co w Bieszczadach najcenniejsze – królestwo wolnej przestrzeni, jak pisał Jerzy Harasymowicz. Wspólnie z przewodnikiem górskim ujarzmimy Połoniny. Dowiemy się o pasterstwie w dawnych Bieszczadach, starych górskich płajach, zwyczajach Bojków. Program na pewno jest dla tych, którym nie straszne długie spacery, podczas których odnajduje się pasję do górskich wędrówek. Zdobywcy szczytów to nie tylko piękne widoki, górskie powietrze i dzika przyroda. To także program, gdzie kształtują się mocne charaktery, odpowiedzialność i solidarność w grupie. A wieczorem śpiewy przy ognisku pod górskim rozgwieżdżonym niebem, które pamięta się na długo.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY


Dzień 1

W PLANIE

1. Odbiór grupy we wskazanym miejscu i droga w Bieszczady (na życzenie grupy biuro zajmie się także organizacją transportu).

2. Spotkanie z przewodnikiem Biura Podróży PAWUK w okolicach Sanoka.

3. Zwiedzanie z przewodnikiem Sanoka – skarbca Bieszczadów – zwiedzimy między innymi dziedziniec na Wzgórzu Zamkowym, prawosławną cerkiew katedralną, rynek, Plac św. Michała, sanocki deptak z ławeczką Dobrego Wojaka Szwejka.

4. Następnie zwiedzimy Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Myczkowcach i obejrzymy film „Wilcze Góry” – pokazujący jak wyjątkowymi górami są Bieszczady.

5. Rezerwat KOZINIEC 522 m n.p.m. Czeka nas pierwszy szczyt do zdobycia – wyjątkowej urody i niejako na rozgrzewkę. Koziniec to jeden z ładniejszych szczytów Przedgórza Bieszczadzkiego. Ze szczytu, na którym znajduje się kamieniołom, jak na dłoni widać dwie tafle bieszczadzkich jezior oraz szczyty Bieszczadów Wysokich. Sam kamieniołom jest świetnym miejscem do poznania geologii Bieszczadów – wytłumaczymy czym jest flisz karpacki – budulec naszych gór.

6. Zapora wodna w Solinie – przespacerujemy się po koronie największej w Polsce zapory wodnej – 82 m wysokości, linia brzegowa zalewu to niemal 150 km – przewodnik opowie nam o jej budowie.

7. Przejazd do ośrodka noclegowego w Bieszczadach Wysokich, obiadokolacja i zakwaterowanie z noclegiem.

Dzień 2

W PLANIE

1. Śniadanie w obiekcie noclegowym i spotkanie z przewodnikiem.

2. Omówienie zasad bezpieczeństwa w górach i sprawdzenie ekwipunku na wyprawę górską – tego dnia czeka nas długa wyprawa – konieczne jest zatem odpowiednie przygotowanie – buty górskie, woda, nakrycie głowy i odpowiedni ubiór.

3. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i trasa górska do wyboru:

• Trasa Gniazda Tarnicy (czas przejścia ok. 6-7 h) – najładniejsza trasa wiodąca przez najwyższe szczyty Bieszczadów w granicach polskich: wyruszamy z Wołosatego  (szlak czerwony) – Przełęcz Bukowska (1107 m n.p.m.) – Rozsypaniec (1280 m n.p.m.) – Halicz (1333 m n.p.m.) – Krzemień (1320 m n.p.m.) – Tarnica (1346 m n.p.m.) (niebieski szlak) – Wołosate

 • Trasa – Kremenaros – Trójstyk Granic (czas przejęcia ok. 6 h) – długa wymagająca trasa do szczególnego miejsca na mapie Polski, gdzie łączą się słupki graniczne Polski, Ukrainy i Słowacji. Na trasę wyruszymy zielonym szlakiem z Przełęczy Wyżniańskiej (855 m n.p.m.) – do Bacówki pod Małą Rawką (930 m n.p.m. ) – Mała Rawka  (1267 m n.p.m.) (szlak żółty) – Wielka Rawka (1307 m n.p.m.) (niebieski szlak) – Kremenaros – Trójstyk granic (1221 m n.p.m.) – Wielka Rawka (1307 m n.p.m.) – Ustrzyki Górne (schronisko Kremenaros – niebieskim szlakiem)

• TRASA w przypadku deszczu – Źródła Sanu: to trasa, która nie ma dużych przewyższeń – a jedynie długie przejście piesze. Jest to jednak trasa obfitująca we wspaniałe widoki – bliskość słupków granicznych, wysiedlone wsie, torfowiska wysokie – odwiedzimy także najdalej wysunięty na południe punkt Polski.

4. Powrót do ośrodka noclegowego i obiadokolacja.

5. Możliwość organizacji wieczornego ogniska (opcja dodatkowa). Nocleg.

 • Dzień 3

W PLANIE

1. Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem.

2. Wykwaterowanie z ośrodka noclegowego.

3. Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i spacer górski.

4. TRASA: Najpopularniejsze przejście na Połoniny: Połonina Wetlińska – Schronisko Chatka Puchatka – czas przejścia ok. 3 h.

Zaczynamy spacer z Przełęczy Wyżnej (Szlakiem Żółtym) (872 m n.p.m.) – Schronisko Chatka Puchatka 1228 m n.p.m. – Hasiakowa Skała 1231 m n.p.m. – zejdziemy widokową ścieżką czerwonym szlakiem do Brzegów Górnych (dawne Berehy Górne). W schronisku chatka Puchatka planujemy ok. 30 minutową przerwę.

5. Przejazd do Wetliny oraz wspólny obiad. 

6. Pożegnanie z Bieszczadami i z przewodnikiem.

7. Droga powrotna do miejsca zamieszkania.


 

Ten program polecamy przede wszystkim grupom dzieci starszych i młodzieży. Przejścia górskie mogą zostać skrócone i dostosowane do kondycji i możliwości uczestników. Program może być zmodyfikowany w taki sposób że przejścia górskie zostaną połączone z zajęciami terenowymi przyrodniczymi z naukowcami Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH! ODPOCZYNEK, PRZYRODA i  PRZYGODA 

ZDOBYWCY SZCZYTÓW !

ZADZWOŃ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! 721 215 453

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET ZDOBYWCY SZCZYTÓW NA 3 DNI


 CENA program 3-dniowy:

289 zł /osoba

realizacja przy minimum 40 osobach  + 4 opiekunów gratis


Cena zawiera:

 • • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2) – zwykle dajemy kilka propozycji do wyboru,
 • • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x2), obiad ostatniego dnia (x1), suchy prowiant na II dzień wycieczki (x1)
 • • Opiekę przewodnika każdego dnia,
 • • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • • Spotkanie i krótkie szkolenie z ratownikiem GOPR,
 • • Opłaty parkingowe,
 • • Ubezpieczenie NNW każdego uczestnika.

Cena nie zawiera:

transportu (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu  bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD. Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      299 zł/osoba

30 uczniów (+3)       309 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       329 zł/osoba

 

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 1. 1. Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 2. 2. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 3. 3. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 4. 4. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

PŁATNOŚĆ


następuje zwykle w 2 transzach:

1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej

2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej 

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

 

Biuro Podróży PAWUK Dane Kontaktowe

 

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE


 Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.

ZOBACZ

 


DLACZEGO MY?

SPRAWDZONE NOCLEGI

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

PROFESJONALNA KADRA 

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

BEZPIECZEŃSTWO I UBEZPIECZENIE

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

BEZPŁATNE MIEJSCA
DLA OPIEKUNÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

STAŁA OPIEKA

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

PLAN NA NIEPOGODĘ

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

GALERIA ZIELONEJ SZKOŁY W BIESZCZADACH

PROGRAM ZDOBYWCY SZCZYTÓW NA 3 DNI


 

ZAUFANY ORGANIZATOR TWOJEGO WYPOCZYNKU

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Rozwijamy się z roku na rok, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami, potwierdzającymi jakość naszych usług.

 

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!
Biuro Podróży PAWUK
w 2018 roku zostało
nagrodzone za autorski pakiet wycieczek
PRZYGODA W BIESZCZADACH

ORŁY TURYSTYKI 2018!
Najwyżej ocenione przez klientów
Biuro Podróży w Powiecie Sanockim

Biuro Podróży PAWUK w 2016 roku zostało nagrodzone
STATUETKĄ  Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Wszystkie rekomendacje 

INNE PROPOZYCJE ZIELONYCH SZKÓŁ W BIESZCZADACH

zielone szkoły3 zielone szkołyprzyroda zielone szkoły5zielone szkoły5 zielone szkołyprzyroda5