Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Zielona Szkoła w Bieszczadach | Pakiet Przygoda

 • Cel podróży: Bieszczady
 • Czas trwania: 3 dni

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET PRZYGODA

Najlepszy program na integrację !!!!!

Zielona Szkoła w Bieszczadach to wspaniała okazja, aby zażyć trochę ruchu w otoczeniu naprawdę dziewiczej przyrody! Przygotowaliśmy dla Was ciekawe atrakcje, które sprawią, że poczujecie dreszcz adrenaliny! Jeśli chcecie sprawdzić samych siebie, poczuć smak współzawodnictwa, dobrze trafiliście. Nie pozwolimy Wam się nudzić! Nasi przewodnicy zaprowadzą Was do najładniejszych zakątków Bieszczadzkiego Parku Narodowego i na koronę najwyższej w Polsce zapory wodnej, gdzie poznacie zasadę produkcji energii z górskich rzek i strumyków. Wieczorami zagramy w piłkę nożną lub inne wybrane gry w BUMPER BALLACH! W tej bezpiecznej kuli poczujemy się jak w „bańce mydlanej”! Zasada jest jedna zwalić przeciwnika z nóg… a jaksię uda to nawet strzelić gola!Ostatniego dnia zamienimy się w poszukiwaczy skarbów i wyposażeni w kompas, wykrywacz metalu, GPS i inne gadżety będziemy starali się przechytrzyć przeciwników.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY


Dzień 1

W PLANIE:

 • Huta Szkła  „Sabina” – pokazy dmuchania szkła
 • Spływ pontonowy z instruktorem i ratownikiem
 • Dzika przyroda
 • Ognisko na brzegu
 • Sanok – skarbiec Bieszczadów


1 dzień

1. Droga w Bieszczady – od momentu, gdy dotrzecie w Bieszczady komfortowym autokarem (na życzenie możemy zająć się także organizacją transportu) opiekować będzie się Wami nasz przewodnik górski. 

2. Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Krosna lub Rymanowa, który zapewni Wam bezpieczeństwo oraz przybliży Wam ciekawostki naszego regionu.

3. Szklane arcydzieła w Hucie Szkła Artystycznego Sabina. Pierwszą rzeczą, którą poznacie na wycieczce będzie huta szkła artystycznego w Rymanowie. Na żywo zobaczycie hutnicze piece do wytopu szkła, pokaz wyrabiania szklanych arcydzieł, a kilku śmiałków samemu spróbuje wydmuchać szklaną „bańkę”.

4. Spływ pontonowy Zielonym Pontonem. Dalej zaprosimy Was na wspaniały spływ pontonowy rzeką San – bezpieczny odcinek rzeki u podnóża Gór Słonnych pozwoli Wam na naprawdę bliski kontakt z naturą. Każdy obowiązkowo będzie musiał założyć kamizelkę asekuracyjną oraz przejść krótkie szkolenie przeprowadzone przez instruktora. Popłyniemy w 5-7 osobowych pontonach do miejscowości Liszna. Płyniemy z firmą ZielonyPonton – jest to najbezpieczniejsza forma spływów rzecznych w Bieszczadach – sprzęt to super bezpieczne i niewywracalne pontony, a spływ Sanem na tym odcinku należy do rekreacyjnych.

5. Ognisko na brzegu rzeki. Na zakończenie spływu rozpalimy ognisko z kiełbaskami (pyszna kiełbaska regionalna) i ciepłymi napojami.

6. Sanok – Skarbiec Bieszczadów. Po spływie nasz przewodnik oprowadzi Was po Sanoku – miasteczku, które my nazywamy Skarbcem Bieszczadów – pięknie położone, świątynie kilku obrządków, starówka, dziedziniec zamkowy, w którym mieści się Muzeum Beksińskiego. Tuż za Sanokiem zaczynają się coraz wyższe góry – wjedziemy w Bieszczady do ośrodka noclegowego.

7. Zakwaterowanie i obiadokolacja – czas wolny na terenie ośrodka. Po zakwaterowaniu zjemy obiadokolację, a wieczorem na terenie ośrodka będzie można zorganizować zajęcia rekreacyjne.


 •  

 • Dzień 2

W PLANIE

 • Przejazd przez dolinę rzeki Solinki
 • Bieszczadzki Park Narodowy
 • Połonina Wetlińska lub Tarnica
 • Zapora w Solinie
 • Turniej BUMPER BALL


  • 2 dzień

1. Śniadanie (w zależności od ośrodka noclegowego serwowane lub w formie bufetu).

2. Po śniadaniu spotkamy się z naszym przewodnikiem, który zabierze nas do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

3. Przejazd do Bieszczadzkiego PN. Podczas wycieczki dowiemy się od przewodnika o najważniejszych zagadnieniach związanych z Bieszczadami, o ich trudnej historii, o wysiedleniach, o nowoczesnej turystyce i przede wszystkim dzikiej przyrodzie, która jest największym skarbem Bieszczadów. W Bieszczadzkim Parku Narodowym, dowiemy się o formach ochrony przyrody, ciekawych przykładach karpackiej flory i fauny, ale przede wszystkim pokażemy Wam piękno gór.

4. Górskie przejście – Przewodnik zaprowadzi Was na jeden z bieszczadzkich szczytów – zwykle jest to Połonina Wetlińska lub Tarnica, czasami także Wielka Rawka. Podczas wędrówki omówione zostaną kwestie bezpieczeństwa w górach i porozmawiamy sobie, jak poradzić sobie w górach w trudnych warunkach, czy jak wezwać pomoc w razie wypadku. Zrobimy z Was wytrawnych piechurów, a być może zarazimy pasją do wędrowania.

5. Wracając zwiedzimy największą w Polsce zaporę wodną, która tworzy największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce. Przespacerujemy się po koronie zapory wodnej w Solinie oraz spędzimy chwilę czasu na tzw. „bieszczadzkich krupówkach”, miejscu gdzie jest najwięcej pamiątek w Bieszczadach.

6. Po powrocie będzie czekała na nas smaczna obiadokolacja.

7. Po obiadokolacji zorganizujemy turniej piłki nożnej w kulach BUMPER BALL! Będziecie otoczeni powietrzną kulą, wystawać Wam będą tylko nogi, strzelenie gola będzie nie lada wyzwaniem. Możliwe będą także inne scenariusze zabaw w kulach.

8. Kiedy chwilkę odpoczniemy zaprosimy Was na ognisko lub dyskotekę (opcjonalnie).


 

 • Dzień 3

 • W PLANIE:

 • Gra terenowa w drużynach
 • GPS
 • Wykrywacze metalu
 • Szukanie skarbów
 • Obiad na zakończenie wycieczki


 1. 3 dzień

1. Poranne śniadanie i wykwaterowanie z obiektu noclegowego.

2. Przejazd lub przejście na miejsce rozpoczęcia gry terenowej w Zwierzyniu (w zależności od miejsca zakwaterowania). Spotkanie z instruktorem, który wyjaśni zasady wspólnej zabawy, opowie jak przebiega gra terenowa.

3. GRA TERENOWA: dobierzemy się w drużyny. Przed nami będzie ciekawe zadanie. Będziemy poszukiwać skarbu. Zadanie nie będzie proste. Nasi instruktorzy wyposażą Was w sprzęt potrzebny do znalezienia skarbu. Najważniejsza będzie zaszyfrowana mapa, której brakujące informacje znajdziecie po drodze. Do przejścia gry dostaniecie wykrywacz metalu, GPS, latarkę UV, a jeszcze więcej sprzętu znajdziecie po drodze. Podczas 5 km trasy zmierzycie się z zagadkami logicznymi, z czasem, przeciwnikiem, odczytywać będziecie informacje zapisane atramentem sympatycznym, by na końcu znaleźć skrzyneczkę ze skarbem.

4. Po zakończeniu GRY TERENOWEJ wrócimy do ośrodka na obiad, podczas którego rozdamy nagrody najaktywniejszym uczestnikom Zielonej Szkoły.

5. Po wspólnym obiedzie pożegnanie z Bieszczadami i wyjazd w drogę powrotną do domu.


 

NAJLEPSZY PROGRAM NA INTEGRACJĘ / ZIELONĄ SZKOŁĘ

najbardziej rozbudowany program wycieczki w Bieszczady!

Program może zostać zmodyfikowany na życzenie i według Waszych sugestii. Możliwość zarówno zmniejszenia jak i zwiększenia zakresu planu: np. dodanie Galerii Beksińskiego, dodanie Bitwy Kolorów lub Archery TAG (paintball łuczniczy) itp.  

ZIELONA SZKOŁA

W BIESZCZADACH!

ODPOCZYNEK, PRZYRODA i  PRZYGODA !

 

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET PRZYGODA NA 3 DNI


 CENA program 3-dniowy:

339 zł /osoba

realizacja przy minimum 40 osobach  + 4 opiekunów gratis


Cena zawiera:

 • • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2) – zwykle dajemy kilka propozycji do  wyboru,
 • • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), obiad ostatniego dnia,
 • • Opiekę instruktorów oraz przewodnika każdego dnia,
 • • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • • Spływ pontonowy, opieka ratownika i instruktora podczas spływu, ognisko na trasie spływu,
 • • Gra terenowa,
 • • Turniej piłki nożnej w kulach BUMPER BALL,
 • • Ubezpieczenie NNW + aktywności sportowe.

Cena nie zawiera:

transportu (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu  bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD. Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      349 zł/osoba

30 uczniów (+3)       365 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       379 zł/osoba

 

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 1. 1. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 2. 2. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 3. 3. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

 

PŁATNOŚĆ


następuje zwykle w 2 transzach:

1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej

2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej 

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

 

Biuro Podróży PAWUK Dane Kontaktowe

 

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE


 Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.

ZOBACZ

 


DLACZEGO MY?

SPRAWDZONE NOCLEGI

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

PROFESJONALNA KADRA 

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

BEZPIECZEŃSTWO I UBEZPIECZENIE

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

BEZPŁATNE MIEJSCA
DLA OPIEKUNÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

STAŁA OPIEKA

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

PLAN NA NIEPOGODĘ

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI SZKOLNEJ

PAKIET PRZYGODA

 


 

ZAUFANY ORGANIZATOR TWOJEGO WYPOCZYNKU

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Rozwijamy się z roku na rok, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami, potwierdzającymi jakość naszych usług.

 

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!
Biuro Podróży PAWUK
w 2018 roku zostało
nagrodzone za autorski pakiet wycieczek
PRZYGODA W BIESZCZADACH

ORŁY TURYSTYKI 2018!
Najwyżej ocenione przez klientów
Biuro Podróży w Powiecie Sanockim

Biuro Podróży PAWUK w 2016 roku zostało nagrodzone
STATUETKĄ  Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Wszystkie rekomendacje 

INNE PROPOZYCJE ZIELONYCH SZKÓŁ W BIESZCZADACH

 zielone szkoły skarbyzielone szkoły skarbyZielona szkoła w Bieszczadach 3 dni |Przyrodazielone szkoły5zielone szkoły5zielone szkołyprzyroda5