Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Zielona Szkoła w Bieszczadach | Program: przyroda

 • Cel podróży: Bieszczady
 • Czas trwania: 3 dni

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET PRZYRODA

Najlepszy program na integrację !!!!!

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich regionów Europy, królestwo flory i fauny. Zapraszamy Was na niezwykłą podróż do tego królestwa. Nasi instruktorzy to doświadczeni miłośnicy przyrody, którzy wiedzą, jak poruszać się w świecie przyrody nie będąc nieproszonym gościem. W trakcie programu poznacie historię ropy naftowej w Bieszczadach, odwiedzicie Bieszczadzki Park Narodowy w raz z przejściem górskim. Odwiedzicie jedyną pijalnie czekolady na Podkarpaciu prowadzoną przez Mistrza Polski Cukierników. Wieczorami czeka nas wspólna Bitwa kolorów lub Fluo Party, rozrywka w Bumper Ballach.

 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZIELONEJ SZKOŁY


Dzień 1

W PLANIE:

 • Rezerwat Prządki
 •   Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego 
 • lub Centrum Dziedzictwa Szkła
 • Pijalnia czekolady M. Pelczar w Korczynie
 • Turniej BumperBALL


 • Od momentu, gdy dotrzecie w Bieszczady komfortowym autobusem (na życzenie grupy możemy zająć się także zorganizowaniem transportu z miejsca Waszego zamieszkania) opiekować będzie się Wami nasz przewodnik górski, który przybliży Wam ciekawostki naszego regionu. Pierwszą rzeczą, którą poznacie będzie Rezerwat Prządki , czyli wyjątkowej urody skałki i wychodnie piaskowcowe, gdzie dowiemy się o wielu ciekawostkach geologicznych. Następnie (w zależności od wyboru dokonanego przez grupę) odwiedzimy jedyną pijalnię czekolady na Podkarpaciu, utrzymaną w klimacie starej fabryki, prowadzoną przez Mistrza Polski Cukierników! Następnie w zależności od wyboru odwiedzimy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce –  miejsce gdzie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej i poznamy archaiczne sposoby jej wydobywania lub Centrum Dziedzictwa Szkła gdzie poznacie historię tego pięknego tworzywa i  będziecie mieli możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła na żywo. Następnie zakwaterujemy się w obiekcie noclegowym i zjemy obiadokolację. Zanim zapadnie zmrok rozegramy śmieszne mecze w kulach BumperBALL.

 • Dzień 2

W PLANIE:

  • Przejazd przez dolinę rzeki Solinki
  • Bieszczadzki Park Narodowy
  • Połonina Wetlińska lub Tarnica
  • Zagroda żubrów w Mucznem
  • Bitwa kolorów lub ognisko

Bieszczady Zielone Szkoły przejścia górskie


 • Po śniadaniu spotkamy się z naszym przewodnikiem, który zabierze nas do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Od przewodnika dowiemy się wszystkiego o Bieszczadach, o ich trudnej historii, o wysiedleniach, o nowoczesnej turystyce i przede wszystkim dzikiej przyrodzie, która jest największym skarbem Bieszczadów. Pierwszym przystankiem będzie Punkt widokowy w Lutowiskach – z przepięknym widokiem na Bieszczady Wysoki, następnie odwiedzimy zagrodę żubrów w Mucznem, zobaczymy na żywo zwierze zwane „imperatorem karpackiej puszczy”, następnie poznamy historię i etapy wypału węgla drzewnego, który ma długą tradycję w Bieszczadach. W Bieszczadzkim Parku Narodowym, dowiemy się o formach ochrony przyrody, ciekawych przykładach karpackiej flory i fauny, ale przede wszystkim pokażemy piękno gór. Przewodnik zaprowadzi Was na jeden z bieszczadzkich szczytów – zwykle jest to Połonina Wetlińska lub Tarnica, czasami także Wielka Rawka, przejście dostosowane będzie do warunków atmosferycznych. Podczas wędrówki omówione zostaną kwestię bezpieczeństwa w górach. W drodze powrotnej zrobimy przystanek w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka z piękną panoramą Zalewu Solińskiego. Po powrocie będzie czekała na nas obiadokolacja. Na zakończenie dnia zorganizujemy wieczorne ognisko lub Bitwę kolorów czyli bitwę na kolorowe proszki.

 • Dzień 3

 • W PLANIE:

  • Spacer do górskiego rezerwatu Koziniec
  • Kamieniołom w Bóbrce
  • Zapora w Solinie 
  • Bieszczadzkie krupówki
  • Rozdanie nagród za quiz


 • Po śniadaniu rano, wykwaterujemy się z ośrodka noclegowego i spotkamy się z przewodnikiem. Przewodnik zabierze nas na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Na wstępie zobaczymy Jezioro Myczkowskie i tamę, od której zaczęła się historia bieszczadzkich zbiorników wodnych. Z tego miejsca wyruszymy na wzgórze Koziniec górujące nad Jeziorem Myczkowskim. Znajduje się tam górski rezerwat, który wiedzie piękną drogą z korzeni i kamieni. Wędrować będziemy przez bukowy las charakterystyczny dla bieszczadzkich pogórzy. Trasa wiodąca granią szczytu zaprowadzi nas do kamieniołomu w Bóbrce. To jeden z najpiękniejszych widoków w tej części Bieszczadów. Z góry widać Góry Słonne, pasmo Żukowa, Połoninę Wetlińską i Caryńską oraz taflę  Jezior Solińskiego i Myczkowskiego oraz zaporę w Solinie. Następnym punktem będzie właśnie Zapora Solińska. Majestatyczna tama należy do największych w Europie, liczby z nią związane przyprawiają o zawroty głowy, przewodnik opowie o jej budowie i działaniu, zwiedzimy również jej wnętrze i dowiemy się jak funkcjonuje. W trakcie czasu wolnego możemy kupić pamiątki na tzw. Bieszczadzkich Krupówkach. Następnie udamy się na wspólny obiad, podczas którego rozdamy nagrody najaktywniejszym uczestnikom Zielonej Szkoły w Bieszczadach. Po obiedzie wyruszymy w drogę powrotną do domów.ZIELONA SZKOŁA
W BIESZCZADACH!
ODPOCZYNEK, PRZYRODA i  PRZYGODA !

ZADZWOŃ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
721 215 453

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH –
PAKIET PRZYRODA NA 3 DNI


 CENA program 3-dniowy:

339 zł /osoba

realizacja przy minimum 40 osobach  + 4 opiekunów gratis


Cena zawiera:

 • • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x 2) – zwykle dajemy kilka propozycji do wyboru,
 • • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), obiad ostatniego dnia (x 1),
 • • Opiekę instruktorów oraz przewodnika każdego dnia,
 • • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • • Turniej piłki nożnej w kulach BUMPERBALL,
 • •  Do wyboru: Bitwa kolorów / ognisko w ośrodku,
 • • Opłaty parkingowe,
 • • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

transportu (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu  bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD. Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      345 zł/osoba

30 uczniów (+3)       365 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       385 zł/osoba

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 1. 1. Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 2. 2. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 3. 3. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 4. 4. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

PŁATNOŚĆ


następuje zwykle w 2 transzach:

1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej

2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej 

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

 

Biuro Podróży PAWUK Dane Kontaktowe

 

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE


 Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.

ZOBACZ

 


DLACZEGO MY?

SPRAWDZONE NOCLEGI

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

PROFESJONALNA KADRA 

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

BEZPIECZEŃSTWO I UBEZPIECZENIE

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

BEZPŁATNE MIEJSCA
DLA OPIEKUNÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

STAŁA OPIEKA

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

PLAN NA NIEPOGODĘ

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

GALERIA ZIELONEJ SZKOŁY W BIESZCZADACH

PROGRAM PRZYRODA 3 DNI


 

ZAUFANY ORGANIZATOR TWOJEGO WYPOCZYNKU

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Rozwijamy się z roku na rok, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami, potwierdzającymi jakość naszych usług.

 

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!
Biuro Podróży PAWUK
w 2018 roku zostało
nagrodzone za autorski pakiet wycieczek
PRZYGODA W BIESZCZADACH

ORŁY TURYSTYKI 2018!
Najwyżej ocenione przez klientów
Biuro Podróży w Powiecie Sanockim

Biuro Podróży PAWUK w 2016 roku zostało nagrodzone
STATUETKĄ  Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Wszystkie rekomendacje 

INNE PROPOZYCJE ZIELONYCH SZKÓŁ W BIESZCZADACH

zielone szkoły3zielone szkoły zdobywcy szczytow zielone szkoły kultura1 zielone szkoły5zielone szkoły5 zielone szkołyprzyroda5