Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Zielona Szkoła w Bieszczadach | dla szkół podstawowych

 • Cel podróży: Bieszczady
 • Czas trwania: 3 dni
 • Cena: 309PLN

Zielona szkoła w Bieszczadach dla najmłodszych. W programie naszej 3 dniowej wycieczki przewidzieliśmy spotkania i atrakcje, które na pewno zostaną w pamięci najmłodszych uczestników i zagwarantują im nowe doświadczenia. Bieszczady to kraina legend i dzikiej przyrody, dlatego w sposób namacalny chcielibyśmy tak ją pokazać. Odwiedzimy robiące niesamowite wrażenie formacje skalne w rezerwacie prządki, na ramieniu naszych podopiecznych usiądzie prawdziwy sokół i sowa. Drugiego dnia weźmiemy udział w jedynej w Bieszczadach wycieczce interaktywnej , której scenariusz polega na znalezieniu skarbu zbójnika Ugarka, a uczestnikom będzie wydawać się , że sami tworzą tę wycieczkę. W taki sposób sami przeżywają legendę i zapamiętują dużo więcej informacji. Na koniec zobaczymy zaporę w Myczkowcach i Solinie oraz wiejskie ZOO. Odbędziemy także spacer do górskiego rezerwatu z pięknymi punktami widokowymi na dwa jeziora i Bieszczady wysokie.

Program stworzony specjalnie dla dzieci szkół podstawowych – bez chodzenia w wysokie góry  • Rezerwat Prządki – kamienne głazy
  • Zamek Kamieniec z salą tortur
  • Centrum Dziedzictwa Szkła + warsztaty
   Mecz OGROMNĄ piłką 

Po przyjeździe w Bieszczady wygodnym busem lub autokarem  (jeśli nie posiadacie własnego środka transportu zajmiemy się również zorganizowaniem waszego przejazdu w Bieszczady bezpośrednio z miejscowości, w której mieszkacie) spotkacie się z naszym przewodnikiem górskim, który będzie Wam przekazywać najciekawsze informacje dotyczące historii i przyrody Bieszczadów. Pierwszym punktem naszej podróży będzie bardzo ciekawy REZERWAT PRZĄDKI. Legenda głosi, że są to zamienione w kamień dziewczyny, które przędły nitki w Wielki Piątek.  W okolicy Prządek znajduje się zamek Kamieniec – z arcyciekawą historią i legendami. Zwiedzimy zamek, ale także lochy, a nawet SALE TORTUR. Kolejnym punktem będzie Centrum Dziedzictwa Szkła z pokazem dmuchania szkła – tworzenia szklanych arcydzieł, istnieje również możliwość organizacji warsztatów podczas których, będziecie mogli spróbować swoich sił w tym trudnym rzemiośle. Skierujemy się następnie do ośrodka noclegowego, gdzie po zakwaterowaniu się czekać na Was będzie pożywna obiadokolacja. Na zakończenie dnia na boisku rozegramy zabawne mecze piłki nożnej z ogromną piłką.

  • WYCIECZKA INTERAKTYWNA
  • Spotkanie z prawdziwym rycerzem
  • Zamki Ziemi Sanockiej
  • Szukanie skarbu zbójników


Zapraszamy Was Drodzy Wędrowcy na wycieczkę w poszukiwaniu legend Bieszczadzkich Zbójników. Ludzie ci, których historie znamy z sądowych kart, ludowych pieśni oraz legend opowiadanych przez wędrownych dziadów, to postacie niezwykle barwne. Bywało, że ich prawdziwe losy potrafiły przyćmić legendę. Te postacie utożsamiane z ludowymi rycerzami walczącymi ze złymi panami, nie zawsze jednak były Robin Hoodami. Częściej rabowali po prostu dla siebie. Czasy, w których karty Regestru Złoczyńców Grodu Sanockiego wypełniły poczynania zbójnickich “grup swawolnych” sprzyjały temu procederowi. Ciągłe zagrożenie pójściem w rekruty na wojnę, która bieszczadzkich młodzieńców nie dotyczyła, czy nieustannie podnoszone podatki i zobowiązania względem panów sprawiły, że młodzi chłopcy uciekali w las i napadali na bogatych kupców. A lasów w Bieszczadach nie brakowało…a my znajdziemy ich SKARBY, ale zajmie to nam niemal cały dzień.  Na wieczór podzielimy łupy i zapalimy zbójnickie ognisko lub pobawimy się na zbójnickiej dyskotece. 

  • Cudowne źródełko w Zwierzyniu
  • Zapora w SOLINIE
  • Punkt widokowy w Polańczyku
  • Ogród Biblijny i Centrum Natury 2000


Po śniadaniu spotkacie się z naszym przewodnikiem, który poprowadzi nas do  Cudownego źródełka w Zwierzyniu, gdzie poznamy jego legendę. Następnie przemieścimy się do Mini zoo w Myczkowcach – zobaczymy tam największy w Polsce Ogród Biblijny oraz wystawę przyrodniczą NATURA 2000 w raz z pokazem filmu „Wilcze Góry”. Nieopodal zobaczymy również elektrownię wodną i zaporę w Myczkowcach, po czym pojedziemy porównać jej wielkość z największą w Polsce zaporą wodną w Solinie. Przespacerujemy się po koronie zapory oraz odwiedzimy największe centrum pamiątkarskie w Bieszczadach – czyli tzw. bieszczadzkie Krupówki. W Polańczyku wejdziemy na niewielkie wzgórze Kiczera, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Zalew Soliński.  Na koniec wspólnie zjemy obiad oraz wyruszymy w drogę powrotną z Bieszczadów.

 

 

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH!

ZADZWOŃ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! + 48 721 215 453

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH
PAKIET PRZYRODA NA 3 DNI


CENA program 3-dniowy:

309 zł /osoba

realizacja przy minimum 40 osobach  + 4 opiekunów gratis


Cena zawiera:

 • • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2) – zwykle dajemy kilka propozycji do wyboru,
 • • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), obiad ostatniego dnia (x1),
 • • Opiekę przewodnika każdego dnia,
 • • Realizację programu z wszystkimi biletami wstępów,
 • • Spotkanie z rycerzem i sokolnikiem,
 • • Ubezpieczenie NNW,
 • • Ognisko / dyskoteka – zamiennie

Cena nie zawiera:

transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu  bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD. Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

CENNIK


przy mniejszych grupach

35 uczniów  (+3)      319 zł/osoba

30 uczniów (+3)       329 zł/osoba 

25 uczniów (+2)       339 zł/osoba

 

ZAMÓWIENIA


Wystarczy jeden telefon lub mail,
my zajmiemy się resztą!

 1. 1. Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 2. 2. Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 3. 3. Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 4. 4. Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

PŁATNOŚĆ


następuje zwykle w 2 transzach:

1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej

2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej 

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

 

Biuro Podróży PAWUK Dane Kontaktowe

 

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE


 Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.

ZOBACZ

 


DLACZEGO MY?

SPRAWDZONE NOCLEGI

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

PROFESJONALNA KADRA 

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

BEZPIECZEŃSTWO I UBEZPIECZENIE

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

BEZPŁATNE MIEJSCA
DLA OPIEKUNÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

STAŁA OPIEKA

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

PLAN NA NIEPOGODĘ

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI SZKOLNEJ

PAKIET DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 3 DNI


 

ZAUFANY ORGANIZATOR TWOJEGO WYPOCZYNKU

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Rozwijamy się z roku na rok, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami, potwierdzającymi jakość naszych usług.

 

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!
Biuro Podróży PAWUK
w 2018 roku zostało
nagrodzone za autorski pakiet wycieczek
PRZYGODA W BIESZCZADACH

ORŁY TURYSTYKI 2018!
Najwyżej ocenione przez klientów
Biuro Podróży w Powiecie Sanockim

Biuro Podróży PAWUK w 2016 roku zostało nagrodzone
STATUETKĄ  Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Wszystkie rekomendacje 

zielone szkoły3zielone szkoły zdobywcy szczytowzielone szkoły przyroda zielone szkoły skarby   zielone szkoły5zielone szkoły5