Kategoria: wycieczki przyrodnicze w Bieszczadach

Wycieczki w Bieszczady z przyrodnikiem

Wycieczki przyrodnicze

 

Bieszczady powszechnie uznawane są za najdziksze z polskich gór. Do powstania tego swoistego na skalę europejską fenomenu przyrodniczego przyczyniły się tragiczne wydarzenia po II wojnie światowej, w wyniku których obszar ten wyludnił się i rozpoczęła się prawdziwa ekspansja dzikiej przyrody.

Powyżej górnej granicy lasów w Bieszczadach rozciąga się unikatowe piętro połonin, które porasta rzadka roślinność wschodniokarpacka i wysokogórska. W granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego nadal można odnaleźć dobrze zachowane fragmenty pradawnej Puszczy Karpackiej z potężnymi okazami kilkusetletnich buków i jodeł, a także pełnej dzikich zwierząt. W Bieszczadach liczniej występują niedźwiedzie brunatne, wilki, rysie oraz największe na świece wolno żyjące górskie stado żubrów europejskich.

Proponowane wycieczki przyrodnicze skierowane są zarówno do małych kilkuosobowych grup pasjonatów na przykład birdwatchingu (czyli obserwowania ptaków), jak też do większych zorganizowanych jak „zielone szkoły” lub wyjazdy integracyjne CSR pod hasłem „green events ”.

 

Birdwatching dla początkujących
Birdwatching dla początkujących
Bieszczady, Pogórza
1 dzień
Bieszczadzkie nocne pohukiwania
Bieszczadzkie nocne pohukiwania
Bieszczady, Pogórza
1 dzień
Podchód Żubra
Podchód Żubra
Bieszczady
Wszystkie kategorie