Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

WYCIECZKI NA WĘGRY

Gdy w 896 roku wódz Madziarów Arpad przeprowadzał swój lud z północy poprzez przełęcze karpackie na równinę Panonii, wiódł go do tej „ziemi obiecanej” mityczny ptak – Turul. Oprócz mglistej wizji o żyznej, bogatej i słoneczne krainie, ówcześni Madziarowie nie wiedzieli o niej prawie nic. Czuli jednak ogromną chęć przybycia tu i zobaczenia na własne oczy tej jej piękna i bogactwa. Gdy dotarli, nazwali tą ziemię nową ojczyzną i pozostali na niej aż do dziś.


TURUL, GULASZ, WINO, MELANCHOLIA

– czyli co tak naprawdę wiemy o Węgrach i ich kraju?

Jest coś tajemniczego w tym kraju. Granice tej mistycznej krainy wyznaczają stojące bodaj w każdym, węgierskim mieście pomniki Turula. Spogląda on swymi kamiennymi oczyma na przyjezdnych i próbuje hipnotyzując wprowadzać w głębię i melancholię węgierskiej duszy. Większość z nas jednak wie o równinie Panonskiej niewiele więcej niż niegdyś wkraczający tu Arpad. Turyści z Polski zazwyczaj nie przyjeżdżają tu dla mistycyzmu. Nie dostrzegają Turuli, ani Białych Koni z Gesta Hungarorum, czy nawet czarnych kruków Hunyadich. Nie wiedzą, że połowa tego kraju znajdowała się przez długi czas pod panowaniem Osmanów, którzy byli znacznie bliżej Krakowa niż oblegając Chocim czy Kamieniec Podolski. Świadczy o tym do dziś choćby wspaniały minaret w Egerze czy słynna, turecka łaźnia Rudas w Budapeszcie. Nie przybywają też zwykle dla dźwięku czarodziejskiej, cisańskiej cytry czy nostalgicznego

  verbunkosza, choć niektórzy słyszeli o popularnych niegdyś zespołach rokowych Omega czy Lokomotiv, a wielu z nich nawet ich w młodości słuchało Na krótko pojawiła się również w polskiej przestrzeni muzycznej postać wspaniałego, węgierskiego barda Ferenca Sabo, przy okazji znanej historii popularnej piosenki „Czerwone korale” zespołu Brathanki.

WĘGIERSKIE CIEPŁO

Turyści z naszej północnej krainy przybywają na Węgry głównie z powodu „potrzeby ciepła” i to  zarówno tego słonecznego, jak i pochodzącego z głębin ziemi w postaci wód termalnych, wspaniale zagospodarowanych w licznych, urokliwych kąpieliskach.
Owe ciepło, gromadzi się również w doskonałych, węgierskich winach, unikatowych dzięki doskonałej ziemi i klimatowi. Ciepło i serdeczność mają w sobie również sami Węgrzy i  to dużej mierze szczególnie do Polaków.
Może zatem warto połączyć przyjemność relaksu na termalnych basenach i degustacji win z próbą głębszego poznania i zrozumienia naszych „bratanków”?

CO PROPONUJEMY?

Jeśli uznacie Państwo że tak, zapraszamy do podróży w najgłębsze zakątki Węgier, ich historii i kultury, od staromadziarskiego Ópusztaszer poprzez średniowieczny Pecz, Sárospatak Rakoczych, królewską Budę, neogotycki Peszt, dumny Wyszehrad, majestatyczny Ostrzychom, marcepanowe Sentendre, winny Tokaj,  górniczą Tatabányę aż po najwyższy szczyt w tego kraju górę Kékes.  Zapraszamy na  podróż wszystkimi zmysłami!

Wycieczka na Węgry - Mapa


Wycieczki na Węgry dla GRUP ZORGANIZOWANYCH (na zamówienie)

Popularne wycieczki na Węgry: Oferta


Wycieczki na węgry -Skarby naturyWęgry wycieczki - zamki , piwniczkiBudapeszt VIP Incentive - wycieczki motywacyjne

Podróże ze smakiem – czyli kulinarne wycieczki na Węgry.


Wycieczki na węgry - tokaj i EgerWęgry na talerzuWycieczki na węgry Puszta -

Wycieczki na baseny termalne i aquaparki


Wycieczki do MiszkolcaWycieczki do HevtzNyiregyhaza - Wycieczki na baseny termalne i oceanariumAquapark Hajdusoboszlo

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ WYCIECZEK NA UKRAINĘ:

WĘGRY W WAKACJE z Bieszczadów 2 RAZY W TYGODNIU! 

Wycieczki cykliczne

węgry
kliknij tutaj aby sprawdzić wycieczki jednodniowe z Bieszczadów na Węgry. 

 

Czym charakteryzują się nasze wycieczki.

CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ!

Dokładamy największych starań aby wycieczki były zrealizowane perfekcyjnie! Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

WYGODA!

Kompleksowo organizujemy każdy element wycieczki. Na życzenie grupy zadbamy również o wygodny autobus, zawsze zapewniamy najlepszych przewodników.

TY WYBIERASZ!

Podajemy kilka wariantów noclegów i planów, tak abyście zawsze mieli wybór co do miejsca noclegu w Bieszczadach. Wybieramy jedynie sprawdzone i klimatyczne miejsca, w których sami chcielibyśmy wypoczywać.

NIEPOWTARZALNOŚĆ PROGRAMU!

Wszystkie powyższe programy wycieczek są naszymi autorskimi pomysłami. Dobraliśmy program wycieczek tak, aby zadowoliły najbardziej wymagające grupy. Zawsze wybieramy atrakcje i walory, które wiążą się z autentycznością regionu.

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!