WYCIECZKI DO RUMUNII i TRANSYLWANII

Transylwania zwana z polskiego Siedmiogrodem to kraina bardzo intrygująca. Wycieczka w ten region Rumunii to nie rozczarowuje. Pokutuje o niej więcej mitów niż faktów, ale i one czynią z niej krainę bardzo ciekawą i pełną tajemnic. Zatem gdy tyko przezwyciężymy swój strach przed wampirami i wilkołakami, wybierając Transylwanię na kilkudniową wycieczkę czeka nas bardzo pozytywne zaskoczenie.


Już sama Rumunia pozytywnie zaskakuje. Wśród Polaków nadal pokutują stereotypowe oceny i sloganowa wiedza na temat Rumunii jako kraju zapóźnionego, gdzie nadal czuć nieświeży oddech komunizmu. Miłym zaskoczeniem będzie zatem nowoczesnego kraju z dobrymi drogami, doskonała bazą hotelową  rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Dziewicza karpacka przyroda, piękne górskie miasta, wspaniałe zamki, bogata różnorodna kultura, doskonałe jedzenie i intrygująca legenda, czego chcieć więcej?

Polska nazwa Siedmiogród to kalka niemieckiej nazwy Siebenbürgen. Węgrzy na tę historyczną krainę mówią Erdely, zaś łacińska nazwa która przyjęła się w Rumunii i rozpowszechniła najbardziej to Transylwania.  Zarówno nazwa rumuńska jak i węgierska oznaczają „kraj za lasami”. Występowanie nazw w 3 językach jednocześnie jest powszechne w całej Transylwanii, może być przyczyną pomyłek, ponieważ po dziś dzień są one w powszechnym użyciu.

Siedmiogród należy do najbardziej rozwiniętej gospodarczo i turystycznie części Rumunii. Wpływ miały na to względy historyczne jak i  geograficzne, ponieważ teren ten obfituje w cenne minerały. Wiele osób uważa także teren Siedmiogrodu za najbardziej atrakcyjny pod względem turystycznym kawałek Rumunii. 

Podczas wycieczek po Transylwanii zobaczymy wspaniałe górskie krajobrazy, dziką przyrodę i unikalne zabytki kultury i kultury kilku narodów zamieszkujących po dziś dzień ten teren. Pośród wysokich wzgórz możliwy jest spacer  po średniowiecznych górskich miasteczkach, wspaniałych zamkach. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszy się siedziba osławionego Vlada Palownika w zamku Bran czyli wycieczki do zamku Drakuli. Unikatowe w Siedmiogrodzie są wspaniałe wiejskie grody kościelne, które służyły saskiej – katolickiej ludności jako schronienie przed najazdami. Są to piękne gotyckie kościoły otoczone wielokrotnie murami. Równie unikatowe są chłopskie zamki-warownie położone na szczytach wysokich wzniesień.

Prawdziwymi perłami skrytymi wśród wyżyny transylwańskiej są miasta o górskie średniowieczne miasta. ich zabudowa przedstawia style począwszy od saskiego gotyku po renesans a nawet wspaniałą architekturę secesyjną, która sprawia wrażenie jakbyśmy znajdowali się w stolicach dawnych królestw Monarchii Austrowęgierskiej.

Podczas wypraw do Rumunii nie sposób natchnąć się na piękne i unikatowe ślady wiary wielu obrządków. Począwszy od prawosławnych bogato zdobionych cerkwi do wyniosłych świątyni gotyckich czy surowych zborów kalwińskich i zborów unitarian. Często te świątynie współistnieją w nawet w małych miejscowościach.

W zachwyt podróżujących wprawia również drewniana architektura ludowa. Drewniane cerkwie ze strzelistymi dachami i charakterystycznym łuskowatym gontem należą do najwyższych tego typu budowli w Karpatach. Dla miłośników historii wycieczki do Rumunii będą okazją do zobaczenia śladów budownictwa Cesarstwa Rzymskiego a nawet dawnych Daków.Podróżując podczas wycieczki objazdowej po Siedmiogrodzie będą nas witać Bramy Szeklerskie, wiejskie zagrody, małe zadbane miasteczka.Oko nacieszą  także miłośnicy górskich krajobrazów i entuzjaści skarbów przyrody. Zwiedzimy w Transylwanii skarby ziemi w postaci kopalń lub minerałów wypływających na powierzchnie razem z wodą w górskich uzdrowiskach.  Znajdziemy górskie regiony gdzie pasterskie życie toczy się niezakłócenie tak, jak kiedyś toczyło się w Bieszczadach. To wszytko zaserwuje nam Rumunia jak na talerzu … na którym nota bene zagości wspaniała regionalna kuchnia z mocnymi napojami.

Zapraszamy na ucztę dla koneserów.

 


CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ!

Dokładamy największych starań aby wycieczki były zrealizowane perfekcyjnie! Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

WYGODA!

Kompleksowo organizujemy każdy element wycieczki. Na życzenie grupy zadbamy również o wygodny autobus, zawsze zapewniamy najlepszych przewodników.

TY WYBIERASZ!

Podajemy kilka wariantów noclegów i planów, tak abyście zawsze mieli wybór co do miejsca noclegu w Bieszczadach. Wybieramy jedynie sprawdzone i klimatyczne miejsca, w których sami chcielibyśmy wypoczywać.

NIEPOWTARZALNOŚĆ PROGRAMU!

Wszystkie powyższe programy wycieczek są naszymi autorskimi pomysłami. Dobraliśmy program wycieczek tak, aby zadowoliły najbardziej wymagające grupy. Zawsze wybieramy atrakcje i walory, które wiążą się z autentycznością regionu.

PODRÓŻE Z KULTURĄ!

Spośród wielu biur podróży, działających w regionie jesteśmy jedynym, które specjalizuje się w turystyce kulturowej. Do każdej z naszych wycieczek dodajemy jednak elementy związane z przyrodą oraz aktywnym wypoczynkiem, by program był ciekawy i zróżnicowany!

Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!