"Dorwać Komandosa" w Bieszczadach
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w roli głównej

"Dorwać Komandosa" i "Wataha"

Joel Lambert, to były żołnierz z elitarnej jednostki Navy SEALs. W swoim programie „Dorwać Komandosa” stawia wyzwanie różnym jednostkom specjalnym z całego świata. Daje im 48h na złapanie go zanim dotrze do wcześniej określonego celu. W jednym z odcinków Joel odwiedził Polskę i Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Jak się później okazało to nasza „Wataha” stanowiła wyzwanie dla Joel’a.

Wszyscy znamy znakomity serial „Wataha”, którego bohaterami są funkcjonariusze Straży Granicznej w Bieszczadach. Teraz chcemy Wam przypomnieć jeden z odcinków programu „Dorwać komandosa” wyemitowany w stacji „Discovery Channel” w 2014 r. Program kręcono jeszcze przed I sezonem serialu „Wataha”, więc mógł umknąć Waszej uwadze. Każdy odcinek „Dorwać komandosa” nagrywano w innym rejonie świata. A o czym opowiada ten? 

Otóż były amerykański komandos z elitarnej jednostki Neavy SEAL Joel Lambert miał za zadanie w 48 godzin dotrzeć do wyznaczonego punktu i nie dać się w tym czasie złapać bieszczadzkim pogranicznikom, nad którymi miał 2 godziny przewagi na starcie. I mało, i dużo… Nie było to wcale łatwe zadanie, zważywszy np. na to, że bieszczadzką „watahę” co pewien czas w technikach tropienia szkolą Indianie ze Stanów Zjednoczonych. Czyli od czasu do czasu mamy taką namiastkę Dzikiego Zachodu, jak w sumie kiedyś postrzegano w kulturze Bieszczady. 

Obejrzyjcie film, aby się przekonać, kto wyszedł zwycięsko z tego niezwykłego pojedynku na dzikim bieszczadzkim pograniczu, a na zachętę mamy dla Was krótką wypowiedź kpt. Marcina Lisowskiego o Joelu: „To bardzo trudny przeciwnik. Znał wiele sztuczek, o których wiedzę mają jedynie siły specjalne. Szczególnie utrudniał nam pościg z psem. Zastosował wiele chwytów mylących.” Sam Joel przyznał po nakręceniu odcinka, że bieszczadzka rywalizacja należała do jednej z najtrudniejszych w całej serii… 

Szukasz innych ciekawostek dotyczących regionu? Chcesz poznać naszą ofertę?

Zapraszamy na nasz fanpage