Wojak Szwejk w Przemyślu
poznajcie naszego Szwejka

Przemyśl ze Szwejkiem

Dzisjaj przedstawiamy Wam jednego z bohaterów naszych wycieczek: słynącego ze swojego rubasznego żartu wojaka Szwejka. Ma dla Was rade dotyczącą obżarstwa i ciekawostkę doptyczącą Przemyśla.

„Żołnierzowi przed bitwą w ogóle nie powinni dawać jeść. Mówił nam o tym (…) kapitan Untergriez (…): »Kto się obeżre i zostanie ranny w brzuch, przepadnie jak amen w pacierzu, bo komiśniak i zupa wylezą mu zaraz z kiszek i zapalenie murowane. Ale gdy żołądek ma pusty, to taka rana w brzuch jest głupstwem, jakby go ukąsiła osa, jednym słowem, sama uciecha.«” 

 

Jeśli chcecie usłyszeć więcej takich praktycznych porad, to w spokojniejszym czasie zapraszamy z naszym biurem do urokliwego Przemyśla, nazywanego „małym Lwowem” (to właśnie Przemyśl „grał rolę” Lwowa w serialu „Dziewczyny ze Lwowa”), jednego z najpiękniejszych i najstarszych polskich miast. 

Szwejk w żywiołowy i wesoły sposób oprowadza nasze wycieczki po Przemyślu. Eksploruje wtedy również z turystami słynne forty przemyskie, opowiadając niesamowite historie. 

Szukasz innych ciekawostek dotyczących regionu? Chcesz poznać naszą ofertę?

Zapraszamy na nasz fanpage