Węgry, termy, wino na wyciągnięcie ręki z Bieszczadów

Szukasz odrobiny egzotyki i odmiany podczas wypoczynku w górach? Mamy dla Ciebie doskonałą ofertę! Wyjazd na Węgry z Bieszczadów to doskonała okazja, by zobaczyć inną kulturę i przeżyć wspaniałą przygodę. Podczas wyjazdu można popływać w tamtejszych basenach w termach znajdujących się w grotach, zjeść tradycyjne węgierskie danie, a także spróbować lokalnego wina wprost od producenta. Wszystko to jest wprost na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zdecydować się na podróż na Węgry z Bieszczadów, a organizację całej podróży pozostawić nam.

Podróż na Węgry z Bieszczadów - dlaczego warto?

Chociaż nie jest to szczególnie odległy kraj, dla wielu z nas stanowi tajemnicę. Właśnie dlatego, szukając atrakcji, która pozwoli zapewnić sobie odmianę podczas urlopu, warto zdecydować się na jednodniowy wyjazd na Węgry. Będzie to dodatkowy sposób na zapewnienie sobie odmiany w trakcie urlopu. Podczas podróży można zapewnić sobie ciepło, które daje południowe słońce, popływać w wodach basenie w skalnych grotach termalnych Balangfurdo, a później udać się do winniczki na degustację lokalnego wina oraz spróbować pysznej peklowanej golonki zapiekanej w świeżych chlebach. Taki wyjazd stanowi świetne rozwiązanie, jeśli np. spędzamy urlop w Bieszczadach, ale chcielibyśmy przeznaczyć jeden dzień na cos zupełnie innego.

Przebieg wyjazdu

Podróż na Węgry z Bieszczadów rozpoczynamy zbiórką we wczesnych godzinach porannych. Zależy nam na tym, by czas przejazdu nie był dla uczestników stracony, dlatego podczas jazdy przewodnik opowiada historyczne oraz geograficzne ciekawostki na temat mijanych miejsce. W ten sposób można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. na temat Przełęczy Radoszyckiej, cerkwi Cyryla i Metodego, Krasnego Brodu i nie tylko.

Kolejnym etapem podróży jest spacer po Sarospatak, czyli malowniczym miasteczku, gdzie znajduje się Zamek Rakoczych, kościół Św. Elżbiety oraz wiele innych zabytków.

Po spacerze udamy się do unikalnych na skalę Europejską grot skalnych, w których znajdują się termy. Uczestnicy wycieczki będą mogli skorzystać z atrakcji np. basenów, zarówno krytych, jak i znajdujących się na zewnątrz.

Po tych wszystkich atkacjach przychodzi czas na przejazd do piwniczki, w której goście mają okazję skosztować pysznych, lokalnych win. Następnie podany jest posiłek czyli tradycyjna golonka peklowana i zapiekana w świeżych chlebach.

Trasa powrotna wiedzie przez Słowiację, a uczestnicy wycieczki sa na miejscu planowo około godziny 23.