Arrow TAG
Atrakcje w Bieszczadach

Arrow TAG

czyli Łuczniczy Paintball

To nowa dyscyplina sportu, w której zamieniamy się w łuczników i rozgrywamy łuczniczą bitwę, podczas której musimy wyeliminować drużynę przeciwną za pomocą specjalnie zaprojektowanych, bezpiecznych strzał zakończonych gąbką. To połączenie paintballa, gry w dwa ognie i konkursu strzeleckiego. Gra świetnie sprawdzi się jako uatrakcyjnienie wycieczek w Bieszczady. Arrow TAG budzi tyle samo emocji co paintball, jednak jego przewagą jest to, że nie brudzi farbą otoczenia. Do jego rozegrania wystarczy nam kawałek płaskiego terenu o wymiarach 10 na 25/30 metrów. Niemal każdy obiekt noclegowy w Bieszczadach dysponuje taką przestrzenią. Arrow Tag świetnie uatrakcyjni wycieczki szkolne, wszelkiego rodzaju pikniki rodzinne, wieczory kawalerskie, a nawet imprezy integracyjne. 

ZABAWA NIE Z TEJ ZIEMI przeznaczona zarówno dla młodzieży i dorosłych.

Pole gry

Obejrzyj filmik i zobacz jak wygląda zabawa z ARROW TAG

Arrow TAG w Bieszczadach

Dla zielonych szkół, idealna na kolonie i obozy!

Jak gra się w Arrow TAG?

Naprzeciw siebie stają dwie drużyny wyposażone w łuki i specjalne strzały. Jedna drużyna liczy od 5 do 8 zawodników. Gra toczy się na specjalnym polu z przeszkodami, gdzie każda z drużyn ma swoją strefę, na której może operować. Strefy oddzielone są linią demarkacyjną, na którą nie można wejść. Wyjątek od tej reguły stanowi chwila zbierania strzał, wtedy w zawodnika przeciwnej drużyny nie wolno celować – na ten moment zyskuje immunitet. Każda z drużyn posiada także w swoim polu specjalną tarczę 5-cio polową. Upraszczając zasady – trzeba z gry eliminować wszystkich przeciwników lub trafić 5 razy w specjalną tarczę.  Można też wskrzeszać swoich – zdjętych wcześniej – kompanów z drużyny. Jedna rozgrywka trwa maksymalnie 10 minut. 

bezpieczeństwo

Sprzęt wykorzystywany w naszej bitwie łuczników jest bardzo bezpieczny. Każdy z zawodników wyposażony jest w łuk o lekkim naciągu (22 lb~ 12 kg), specjalnie zaprojektowaną strzałę zakończoną miękką gąbką gwarantującą bezpieczeństwo. Dodatkowo głowę ochrania maska, podobna do tej w grze w paintballa. W porównaniu  jednak do paintballa uderzenia strzałami nie zostawiają żadnych śladów i są praktycznie bezbolesne. Minimalny wiek uczestników – chodzi przede wszystkim o naciąg łuku – to 12 lat. Każdy z uczestników zakłada maskę chroniącą twarz oraz karwasz chroniący przedramię. 

teren gry  – informacje

Każdy kawałek płaskiego terenu jest dobry. Potrzebne jest jedynie pole o wymiarach około 15×30 m. Może to być boisko, orlik, nawet kawałek podwórka, a nawet sala gimnastyczna. Wyznaczamy strefy specjalnymi pachołkami oraz montujemy przenośne przeszkody.

  1. Powinno mieć wystarczającą powierzchnię, ok 30×15 m.
  2. Powinno być płaskie, równe – bez nierówności terenu, w bezpiecznej odległości od dużych stoków, stromizn i rowów.
  3. Musi posiadać bezpieczną odległość od miejsc przebywania innych ludzi, okien, szyb samochodów. Każdorazowo miejsce do rozgrywek Arrow TAG musi być zaakceptowane przez instruktorów.

kto zwycięża?

Gra jest ograniczona czasowo. Zwycięża ta drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników lub pod koniec czasu będzie miała najwięcej graczy. Drugim sposobem na zwycięstwo jest wybicie wszystkich krążków z 5-cio polowej tarczy. Zlikwidować gracza możemy na jeden z dwóch sposobów: poprzez trafienie w niego strzałą (WAŻNE: strzały w głowę nie są liczone) lub – trudniejsza wersja – poprzez złapanie w locie strzały wystrzelonej przez przeciwnika. Można także ożywić swojego zawodnika na jeden z dwóch sposobów: pierwszym sposobem jest wybicie wszystkich pól na 5-cio polowej tarczy przeciwnika – wymaga to dobrego oka. Drugim sposobem jest złapanie strzały przeciwnika w locie. Jeśli uda się jedna z tych dwóch sztuk, drużyna która tego dokonała może wskrzesić wybranego zawodnika.

Galeria

Arrow TAG

Cennik

35 zł / osoba

Poniżej 25 osób jest to opłata stała 875 zł 

Co jest w cenie?

Organizator w cenie zapewnia:

  • Wypożyczenie sprzętu (łuków, masek, strzał, ochraniaczy na przedramiona)
  • Oznakowanie i wyposażenie pola gry (granice pól, dmuchane przeszkody)
  • Obecność i nadzór instruktora podczas zabawy

Cena nie obejmuje
wynajmu miejsca, w którym realizowane są gry i zabawy (miejsce musi być wcześniej zaakceptowane: boisko, orlik, hala sportowa lub inne – zapewniające bezpieczeństwo uczestnikom, przystosowane do wymagań technicznych sprzętu) – wystarczy wysłać do nas zdjęcie z krótkim opisem

Jak zarezerwować ?

PRZEZ INTERNET

TELEFONICZNIE

13 30 67 888
721 215 453
Pon-Sb 9:00-18:00

W PUNKCIE SPRZEDAŻY

  1. Siedziba Biura Podróży PAWUK Zagórz ul. Bieszczadzka 5
  2. W Uhercach Mineralnych przy Drezynach Rowerowych (Zielona Chatka)
  3. W Recepcjach wybranych obiektów noclegowych w Bieszczadach

Regulamin gry Arrow TAG