Wycieczka do Bardejova
Miasteczko jak z bajki

Bardejów - bajkowe miasteczko

wycieczka całodniowa

Niedaleko Bieszczadów i Beskidu Niskiego , po południowej stronie Karpat znajduje się miasteczko jak z bajki! To słowacki Bardejov, który wygląda jakby czas dawno się tam zatrzymał! Gotyk i renesans przekrzykują się wzajemnie zamknięte w ciasnym rynku otoczonym murami i basztami obronnymi. Klimat Bardejowa to także jego niezwykły atut, miasteczko to zdaje się zapadło w letnią drzemkę i tak trwa dzieląc się z odwiedzającymi błogą beztroską! Jest jednym z najpiękniejszych miast Słowacji, ze wspaniałą katedrą z 11 gotyckimi ołtarzami i unikalnym renesansowym ratuszem. Po drodze wiele pamiątek słowackiej kultury i historii, militariów, piękne Badrejowskie uzdrowisko, cerkiewka z listy światowego dziedzictwa UNESCO w której modlą się greckokatoliccy Rusini Karpaccy – naród o którym niewiele się słyszy. Jednodniowa wycieczka, podczas której można poznać bliżej naszych sympatycznych południowych sąsiadów i ich różnorodność.

W planie wycieczki:

 • Wyjazd z Bieszczadów/Beskidu Niskiego lub innego wskazanego miejsca w kierunku granicy polsko-słowackiej.
 • Granicę przekraczamy w Barwinku, tam także istnieje możliwość wymiany waluty (walutą obowiązującą na Słowacji jest Euro).
 • Możliwość zwiedzenia wieży widokowej na przełęczy Dukielskiej z widokiem na tzw. Dolinę Śmierci – miejsce jednej z najkrwawszych bitew pancernych II Wojny Światowej. Dla Słowaków ta bitwa urosła niemal do mitu narodotwórczego!
 • Przejazd do Badrejowa – bajkowego miasteczka. Spacer wewnątrz w obrębie murów miejskich: Zwiedzanie Starego Miasta – spacer po rynku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Kościół Św. Egida (Idziego) – XIV-wieczny gotycki kościół z jedenastoma ołtarzami gotyckimi autorstwa między innymi Mistrza Pawła z Lewoczy – artysty na miarę Vita Stwosza! Dla chętnych możliwość wyjącia na wysoką wieżę kościelną z widokiem na całe miasteczko i wzgórza Ondavskiej Werchowiny. Spacer pomiędzy kaminiczkami, dom kata, malutkie sklepiki i czas wolny na spróbowanie słowackich smaków 🙂Polecamy szczególnie wyprażany ser, bryndzowe haluszki, zupę czosnkową popijając oryginalną słowacką Kofolą lub dla innymi napojami.
 • Wracając spacer po Bardejovskich Kupelach – słynnym uzdrowisku, które walory zdrowotne przyciągnęły takie osobistości jak  Marię Ludwikę, późniejszą drugą żonę cesarza Napoleona Bonaparte, cesarz Austro-Węgier-Józef II, Maria Kazimiera Sobieska – żona Jana III Sobieskiego, car Aleksander II a także Elżbieta Bawarska znana bardziej jako sympatyczna cesarzowa Sisi.  W Uzdrowisku możliość spróbowania leczniczych wód a takze pachnących i świeżo pieczonych Oblatów Kupelnych!
 • Wystawa militariów w Svidniku – ogromne ilości sprzętu pancernego, czołgi, niszczyciele czołgów, samolot –  Lisunow Li 2 i wiele innych.
 • Cerkiew z listy UNESCO w Ladomirovej – drewniana cerkiew greckokatolicka z XVIII wieku z bezcennym ikonostasem w której modlą się Rusini Karpaccy.
 •  Powrót do Polski.

Galeria

Bardejów – Bajkowe Miasteczko

Cena

Bardejów – Bajkowe Miasteczko

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. Przygotowanie oferty trwa zwykle około 72 godzin od zgłoszenia. 

Co zawiera oferta?

 • Opieka przewodnika,
 • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • Ubezpieczenie NNW + KL
 • Opłaty parkingowe.

Możliwość rozszerzenia o: 

 • Uroczysty obiad słowackiej kuchni z kapelą,
 • Wizytę na wieży widokowej na Przełęczy Dukielksiej,
 • Wizytę na Basenach w Bardejovskich Kupelach lub w Vodnym Svetie w Svidniku

program można zrealizować w formie rozbudowanej w trakcie wycieczki dwudniowej

Transport:
jeśli grupa nie dysponuje swoim transportem przedstawimy ofertę przewoźników z Waszej okolicy.

WAŻNE: wycieczka realizowana na zamówienie grup minimum 15 osobowych.  Najkorzystniej cenowo jest zebrać grupę 40-50 osobową. 

Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Przewodnicy z najwyższej półki

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

Podróże z kulturą i smakiem

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

Najwyższa jakosć i zaufanie

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinie klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży! Sprawdzisz je tutaj.

Nasze referencje

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Bez przerwy udoskonalamy naszą ofertę, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami potwierdzającymi jakość  usług. Równie ważne są dla nas referencje od naszych Klientów, ale przede wszystkim miłe wspomnienia grup, które gościliśmy w Bieszczadach.