Tropem Zbójnickich Legend
Wycieczka Interaktywna
Tropem Zbójnickich Legend
Interaktywna | Wycieczka SZKOLNA

Tropem Zbójnickich Legend | Wycieczka Interaktywna

wycieczka szkolna – dla klas 1-5

Zapraszamy Was Drodzy Wędrowcy na wycieczkę w poszukiwaniu legend Bieszczadzkich Zbójników. Ludzie ci, których historie znamy z sądowych kart, ludowych pieśni oraz legend opowiadanych przez wędrownych dziadów, to postacie niezwykle barwne. Bywało, że ich prawdziwe losy potrafiły przyćmić legendę. Te postacie utożsamiane z ludowymi rycerzami walczącymi ze złymi panami, nie zawsze jednak były Robin Hoodami. Częściej rabowali po prostu dla siebie. Czasy, w których karty Regestru Złoczyńców Grodu Sanockiego wypełniły poczynania zbójnickich „grup swawolnych” sprzyjały temu procederowi. Ciągłe zagrożenie pójściem w rekruty na wojnę, która bieszczadzkich młodzieńców nie dotyczyła, czy nieustannie podnoszone podatki i zobowiązania względem panów sprawiły, że młodzi chłopcy uciekali w las i napadali na bogatych kupców. A lasów w Bieszczadach nie brakowało…

I tak rodziła się legenda „chłopców zza buczka” i ich tajemnych skarbów. Kto wie, może uda nam się znaleźć jakieś skarby w ruinach Zagórskiego Karmelu.

Tropem Zbójnickich Legend - czy warto?
Plan wycieczki
 1. Spotykamy się w miejscowości Myczkowce, gdzie wspólnie znajdziemy pierwszy fragment zbójnickiej mapy i znajdziemy skalną ścianę, pod którą ukrywali swoje skarby.
 2. Odbędziemy pieszą wycieczkę do górskiego rezerwatu Koziniec. To jedno z ładniejszych przejść na przedgórzu Bieszczadzkim – piękny widok na dwie tafle jezior, jaskrawo zielony bukowy las oraz schody uformowane z korzeni. Trasa łatwa nawet dla małych dzieci. W czasie deszczu lub gdy jest ślisko proponujemy równie atrakcyjne przejście: Zwierzyń – Cudowne Źródełko – Myczkowce Zapora.
 3. Wskazówki będą nas prowadzić do Orelca, gdzie będziemy musieli znaleźć pomnik bieszczadzkiego Zbója – Tołhaja.
 4. Wskazówki pokierują nas na Kamień Leski czyli najwyższą skałę na Podkarpaciu z ciekawą legendą.
 5. Odwiedzimy Lesko, gdzie będziemy musieli poszukać informacji o dawnych mieszkańcach tego miasteczka i dowiedzieć się, gdzie znajdziemy kolejne ślady groźnych zbójników.
  Unikalna fabuła wycieczki sprawia, że to dzieci na podstawie mapy mówią nam, gdzie mamy jechać i same czują się autorami tej wycieczki. Do głowy wpada o wiele więcej informacji historycznych niż podczas zwykłych wycieczek objazdowych. Jest to wspaniała lekcja historii regionu Ziemi Sanockiej.
 6. Wskazówki będą kierować do jednego miejsca, tajemniczego klasztoru w Zagórzu, gdzie zostanie ukryty kuferek zamknięty na szyfr. W ruinach klasztoru spotkamy się z ich gospodarzem – rycerzem dawnych czasów, ścigających zbójników. Jego wskazówki pomogą nam odnaleźć skarb. Będziemy musieli go znaleźć i otworzyć. Jeśli Wam się to uda, zawartość kuferka będzie Wasza!
 7. Na zakończenie wspólnej wyprawy  wyruszymy do kolejnego zamku Ziemi Sanockiej – Zamku królewskiego w Sanoku. Zwiedzimy jego dziedziniec, a na wieży zamkowej zobaczymy armatę, z platformy widokowej rozpościera się piękna panorama na rzekę San i Góry Słonne.
OPCJE DODATKOWE

Piernikowa Chata

To bardzo ciekawa atrakcja dla najmłodszych zlokalizowana u podnóża legendarnego Leskiego Kamienia. Czy byłeś kiedyś w domu Baby Jagi? Czy latałeś kiedyś na jej miotle? Czy myślisz, że jesteś odważny? - W Piernikowej chacie wszystko to można sprawdzić.
(wg aktualnego cennika atrakcji)*

FORESTERIUM Muzeum z Wirtualną Rzeczywistością

Jedno z najciekawszych muzeów w Bieszczadach. Supernowoczesna ekspozycja, ruszające się obrazy opowiadające historie, czy zanurzenie się w mnisi świat dzięki goglom VR. Foresterium w Zagórzu to prawdziwa podróż w czasie.
(wg aktualnego cennika atrakcji)*

OBIAD w Klasztorze w Zagórzu

To ostatni punkt naszej podróży. Warto rozważyć posiłek w tym romantycznym miejscu. W budynku Foresterium znajduje się restauracja, w której można zamówić posiłek, by nabrać sił po dniu pełnym wrażeń.
(wg wybranego menu)*

Cena i świadczenia
z transportem

od 159 zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację do ustalenia. 

bez transportu

109 zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację do ustalenia. 

w cenie wycieczki

Jesteś organizatorem turystyki?

Zapraszamy do współpracy - bardzo korzystne warunki!
tel. 721 215 453

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami. 
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności. 

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

 

 • PROSTA REZERWACJA Zamówienie można złożyć telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji zamieszczonego poniżej. Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki na wycieczkę. 
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ Jest to wycieczka jednodniowa, więc jesteśmy ją w stanie zrealizować nawet bez wcześniejszych zaliczek. Rozliczenie najpóźniej może nastąpić w dniu realizacji.
 • KONTAKT Z NATURĄ To właśnie prawdziwa wartość tej wycieczki. Doświadczymy natury wszystkimi zmysłami. Woda, las góry, słońce… wszystko podczas pełnej przygód wyprawy!
 • RYWALIZACJA Celem tej wycieczki jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za szybkość, spostrzegawczość, dokładność. Każdy będzie miał możliwość odnaleźć swoją SUPERMOC.
 • BEZPIECZEŃSTWO Zawsze stawiamy na 1 miejscu! Wszystkie ze składowych wycieczki są nadzorowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników. Same konkurencje są tak zaprojektowane, aby były maksymalnie bezpieczne i pozwalały się skupiać na samej przyjemności i zabawie.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.