Krosno - Miasto Szkłą
Wycieczka Szkolna
Krosno | Miasto Szkła
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Krosno | Miasto Szkla

Całodniowa WYCIECZKA SZKOLNA

Szkło to materiał, który znany jest ludzkości od bardzo dawna. Legendarny początek szkła przypisuje się już Fenicjanom. Przez wieki udoskonalano produkcję szkła, eksperymentując z mieszankami, kolorami, kształtami. Całą tą wiedzę wykorzystuje się dzisiaj do tworzenia przedmiotów, z których korzystamy na co dzień, ale także do tworzenia prawdziwych szklanych arcydzieł.

Ale czy nie ciekawiło Cię, jak rodzi się szkło?

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której pokażemy Ci wszystko. Zapraszamy do Miasta Szkła – Krosna. W Centrum Dziedzictwa Szkła opowiemy Ci historię tego pięknego tworzywa, będziesz miał możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła na żywo. Poczujesz ciepło bijące od hutniczego pieca, przy których mistrzowie szklanego rzemiosła tworzą szklane arcydzieła. A jeśli będziesz chciał – sam możesz spróbować swoich sił dmuchając szkło!

Plan wycieczki

W planie wycieczki:

   • Spotkanie z przewodnikiem BP PAWUK w okolicy Krosna
   • Ruiny Zamku Kamieniec – Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego miejsce, w którym działa się akcja komedii Zemsta autorstwa Aleksandra Hrabiego Fredry.
   • Rezerwat Prządki – wspaniałe zbiorowiska skał piaskowcowych o różnych kształtach . Spacer pomiędzy skałami o fantazyjnych kształtach o których krąży wiele legend (opcja 1)
    • lub
    • Bóbrka Skansen naftowy – niezwykłe miejsce – kolebka światowego pero przemysłu. Turaj właśnie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej założona przez Ignacego Łukasiewicza w 1854 roku. Skansen prezentuje historie wydobycia od najbardziej archaicznych kopanek poprzez ogromne drewniane wierze wiertnicze do nowoczesnych sposobów wydobycia. Porozmawiamy także z hologramem Łukasiewicza. (opcja 2- dodatkowo płatna + 15 zł )
   • Przejazd do Krosna – Miasta Szkła. Krosno to urzekające miasto pięknym rynkiem z podcieniami – słynęło z handlu winem, teraz słynie ze szkła. Z przewodnikiem przespacerujemy się po krośnieńskiej średniowiecznej starówce z podcieniami, pięknych kościołach czy na wieżę farną z jednym z największych dzwonów w Polsce – Urbanem.
   • Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – interaktywne muzeum, w którym nie tylko zobaczysz jak rodzi się szkło, ale także staniesz się częścią tego procesu. Tradycyjne krośnieńskie szkło przestanie mieć przed Tobą tajemnice. W razie braku terminu w Centrum Dziedzictwa Szkła – zamiennie Huta Szkła Sabina.  
    • Krosno – niegdyś średniowieczny, ufortyfikowany gród, dawne Królewskie Wolne Miasto z bogatą tradycją handlu płótnem, suknem i winem węgierskim! Dziś miasto czerpie ze swoich średniowiecznych tradycji. Posiada piękny rynek i położenie.

   • Wizyta Pijalni Czekolady w Korczynie! To miejsce niczym z filmu Willie Wonka i fabryka czekolady. Każdego przeniesie w krainę dzieciństwa i słodkości. Najlepszy smak czekolady zapewnia założyciel Mirosław Pelczar. Pijalnia oferuje możliwość uczestnictwa w warsztatach, gdzie nauczymy się robić doskonałą czekoladę.
OPCJE DODATKOWE

Warsztaty robienia czekolady

Własnoręcznie wykonamy swoje własne czekolady, a nauczą nas tego mistrzowie cukiernictwa z Pijalni Czekolady M. Pelczara.
Cena wg aktualnego cennika.

Ognisko na zamku Kamieniec

Ognisko z kiełbaskami w murach średniowiecznego zamku Kamieniec, w którym odbywała się akcja Zemsty napisanej przez Aleksandra Hrabiego Fredrę.

Kolejka turystyczna po Krośnie

Przejażdżka KOLEJKĄ TURYSTYCZNĄ po Krośnie. W małych wagonach ciągniętych przez bajkową kolejkę przejedziemy się po wąskich uliczkach Krosna, słuchając opowieści i legend z ust przewodnika.
Cena wg aktualnego cennika

Cena i świadczenia
z transportem

… zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi …  zł. 

bez transportu

… zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi … zł. 

w cenie wycieczki

Jesteś organizatorem turystyki?

Zapraszamy do współpracy - bardzo korzystne warunki!
tel. 721 215 453

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami. 
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności. 

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

 

 • PROSTA REZERWACJA Zamówienie można złożyć telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji zamieszczonego poniżej. Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki na wycieczkę. 
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ Jest to wycieczka jednodniowa, więc jesteśmy ją w stanie zrealizować nawet bez wcześniejszych zaliczek. Rozliczenie najpóźniej może nastąpić w dniu realizacji.
 • KONTAKT Z NATURĄ To właśnie prawdziwa wartość tej wycieczki. Doświadczymy natury wszystkimi zmysłami. Woda, las góry, słońce… wszystko podczas pełnej przygód wyprawy!
 • RYWALIZACJA Celem tej wycieczki jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za szybkość, spostrzegawczość, dokładność. Każdy będzie miał możliwość odnaleźć swoją SUPERMOC.
 • BEZPIECZEŃSTWO Zawsze stawiamy na 1 miejscu! Wszystkie ze składowych wycieczki są nadzorowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników. Same konkurencje są tak zaprojektowane abybyły maksymalnie bezpieczne i pozwalały się skupiać na samej przyjemności i zabawie.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.