Krosno | Miasto szkła
Wycieczka Szkolna
Krosno | miasto szkła
Wycieczka jednodniowa | Dla Szkół

Krosno Miasto Szkła | Plan wycieczki szkolnej

wycieczka całodniowa

Zapraszamy na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Jest to propozycja niezwykle różnorodna. Górski spacer, dzika przyroda, kultura, historia, technika, piękno gór i sztuka podczas jednej tylko wycieczki.
solińskiej zaporze krążą zaskakujące legendy i opowieści. Wysłuchamy ich wszystkich! Nasz przewodnik opowie Wam wszystkie ciekawe historie związane z budową wielkiej zapory. Ponadto poznamy kulturę i zwyczaje ludzi, którzy niegdyś mieszkali w dolinie Sanu i Solinki, a w Myczkowcach dowiemy się wszystkiego o architekturze drewnianej regionu! Powędrujemy ścieżką przyrodniczą na szczyt Korbani z drewnianą wieżą widokową, z której rozciąga się widok na całe Bieszczady! A jeśli tego będzie mało wyruszymy na wycieczkę KOLEJKĄ GONDOLOWĄ nad zaporą solińską lub zwiedzimy jej wnętrze! 
Skuście się zatem, Drodzy Wędrowcy na niezapomniany spacer pośród solińskich “zielonych wzgórz”! Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady!

Jeziora Bieszczadów - czy warto?
Plan wycieczki

W planie wycieczki:

  • Bóbrka – Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa. Odwiedzimy miejsce, gdzie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej i poznamy archaiczne sposoby jej wydobywania.
  • Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – poznacie historię tego pięknego tworzywa i będziecie mieli możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła na żywo. Poczujesz ciepło bijące od hutniczego pieca, przy których mistrzowie szklanego rzemiosła tworzą szklane arcydzieła. A jeśli będziesz chciał – sam możesz spróbować swoich sił dmuchając szkło!
  • Przejazd do ruin Zamku Kamieniec i zwiedzanie zamku oraz interaktywnej Sali Tortur. To prawdziwa podróż w czasie. Na zamku Kamieniec działa się akcja z fredrowskiej „Zemsty”.
  • Spacer po Rezerwacie „Prządki” – wspaniałej formacji wystających z ziemi ostańców piaskowcowych wysokich na kilkanaście metrów! Z miejscem tym związana jest ciekawa legenda…
  • Po zwiedzaniu czas na odpoczynek! Odwiedzimy Pijalnię Czekolady M. Pelczar w Korczynie – jedyna pijalnia czekolady na Podkarpaciu, utrzymana w klimacie starej fabryki, prowadzona przez Mistrza Polski Cukierników. W środku zobaczymy pociągi wożące czekoladę, największą czekoladową fontannę w Polsce czy stare maszyny do produkcji czekolady. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w warsztatach (opcja dodatkowa).
OPCJE DODATKOWE

Warsztaty Czekolady w KORCZYNIE

Jeśli chcecie się dowiedzieć skąd się wzieła czekolada, spróbować różnych jej smaków i dowiedzieć się jak się ją robi - od największych jej mistrzów ... to coś dla Was!Zobaczycie jak wygląda drzewo Kakaowca, jak zbiera się czekoladę na fermach kakaowców i czym różnią się poszczególne rodzaje czekolad. Wykonacie swoją włąsną tabliczkę czekolady.

park mani

Park MANI

Super zabawa dla najmłodszych! Park Mani to znajdujący się na obrzeżach Krosna Park Rozrywki. DO Waszej dyspozycji między innymi zabawa w kulach wodnych oraz pływanie łódkami, mini park linowy, labirynt edukacyjny, tyrolski, klatka zabaw, pojazdy na pedały – gokarty, różne trampoliny, wieże widokowe, wielobok zabaw oraz dla najmłodszych dzieci kącik malucha z różnymi atrakcjami.

park mani

Kolejka Turystyczna

Przejażdżka kolejką turystyczną - zwiedzimy centrum miasta w nietypowy sposób - z uroczych wagoników kolejki turystycznej. Przejedziemy ulicami Krosna, zatrzymując się między innymi w parku miejskim oraz na Rynku w pobliżu budynku Centrum Dziedzictwa Szkła.

Cena i świadczenia
z transportem

… zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi …  zł. 

bez transportu

… zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi … zł. 

w cenie wycieczki

Jesteś organizatorem turystyki?

Zapraszamy do współpracy - bardzo korzystne warunki!
tel. 721 215 453

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami. 
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności. 

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

 

 • PROSTA REZERWACJA Zamówienie można złożyć telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji zamieszczonego poniżej. Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki na wycieczkę. 
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ Jest to wycieczka jednodniowa, więc jesteśmy ją w stanie zrealizować nawet bez wcześniejszych zaliczek. Rozliczenie najpóźniej może nastąpić w dniu realizacji.
 • KONTAKT Z NATURĄ To właśnie prawdziwa wartość tej wycieczki. Doświadczymy natury wszystkimi zmysłami. Woda, las góry, słońce… wszystko podczas pełnej przygód wyprawy!
 • RYWALIZACJA Celem tej wycieczki jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za szybkość, spostrzegawczość, dokładność. Każdy będzie miał możliwość odnaleźć swoją SUPERMOC.
 • BEZPIECZEŃSTWO Zawsze stawiamy na 1 miejscu! Wszystkie ze składowych wycieczki są nadzorowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników. Same konkurencje są tak zaprojektowane abybyły maksymalnie bezpieczne i pozwalały się skupiać na samej przyjemności i zabawie.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.