Zielona szkoła w Bieszczadach
Pakiet dla klas I-III

Zielona Szkoła w Bieszczadach

Pakiet DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

Zielona szkoła w Bieszczadach dla najmłodszych. W programie naszej 3 dniowej wycieczki przewidzieliśmy spotkania i atrakcje, które na pewno zostaną w pamięci najmłodszych uczestników i zagwarantują im nowe doświadczenia. Bieszczady to kraina legend i dzikiej przyrody, dlatego w sposób namacalny chcielibyśmy tak ją pokazać. Odwiedzimy robiące niesamowite wrażenie formacje skalne w rezerwacie prządki, na ramieniu naszych podopiecznych usiądzie prawdziwy sokół i sowa. Drugiego dnia weźmiemy udział w jedynej w Bieszczadach wycieczce interaktywnej , której scenariusz polega na znalezieniu skarbu zbójnika Ugarka, a uczestnikom będzie wydawać się , że sami tworzą tę wycieczkę. W taki sposób sami przeżywają legendę i zapamiętują dużo więcej informacji. Na koniec zobaczymy zaporę w Myczkowcach i Solinie oraz wiejskie ZOO. Odbędziemy także spacer do górskiego rezerwatu z pięknymi punktami widokowymi na dwa jeziora i Bieszczady wysokie.

Program stworzony specjalnie dla dzieci szkół podstawowych – bez chodzenia w wysokie góry

Szczegółowy program Zielonej Szkoły

 • Dzień 1 – Szklane arcydzieła i turniej BUMPER BALL
  • Przyjazd w Bieszczady –  wygodnym busem lub autokarem  (jeśli nie posiadacie własnego środka transportu zajmiemy się również zorganizowaniem waszego przejazdu w Bieszczady bezpośrednio z miejscowości, w której mieszkacie).
  • Spotkanie z przewodnikiem, który zapewni Wam bezpieczeństwo oraz będzie Wam przekazywać najciekawsze informacje dotyczące historii i przyrody Bieszczadów.
  • Pierwszym punktem naszej podróży będzie bardzo ciekawy REZERWAT PRZĄDKI. Legenda głosi, że są to zamienione w kamień dziewczyny, które przędły nitki w Wielki Piątek.  
  • W okolicy Prządek znajduje się zamek Kamieniec – z arcyciekawą historią i legendami. Zwiedzimy zamek, ale także lochy, a nawet SALĘ TORTUR.
  • Kolejnym punktem będzie Centrum Dziedzictwa Szkła LUB Huta Szkła Sabina z pokazem dmuchania szkła – tworzenia szklanych arcydzieł, istnieje również możliwość organizacji warsztatów podczas których, będziecie mogli spróbować swoich sił w tym trudnym rzemiośle.
  • Skierujemy się następnie do ośrodka noclegowego, gdzie po zakwaterowaniu się czekać na Was będzie pożywna obiadokolacja.
  • Po obiadokolacji Turniej piłki nożnej w kulach Bumper Ball oraz inne wybrane scenariusze. Świetna zabawa w dużych kulach wypełnionych powietrzem.
 • Dzień 2 – Tropem Legend Bieszczadzkich Zbójników
  • Śniadanie (w zależności od ośrodka noclegowego serwowane lub w formie bufetu).
  • Zapraszamy Was Drodzy Wędrowcy na wycieczkę w poszukiwaniu legend Bieszczadzkich Zbójników. Ludzie ci, których historie znamy z sądowych kart, ludowych pieśni oraz legend opowiadanych przez wędrownych dziadów, to postacie niezwykle barwne. Bywało, że ich prawdziwe losy potrafiły przyćmić legendę. Te postacie utożsamiane z ludowymi rycerzami walczącymi ze złymi panami, nie zawsze jednak były Robin Hoodami. Częściej rabowali po prostu dla siebie. Czasy, w których karty Regestru Złoczyńców Grodu Sanockiego wypełniły poczynania zbójnickich “grup swawolnych” sprzyjały temu procederowi. Ciągłe zagrożenie pójściem w rekruty na wojnę, która bieszczadzkich młodzieńców nie dotyczyła, czy nieustannie podnoszone podatki i zobowiązania względem panów sprawiły, że młodzi chłopcy uciekali w las i napadali na bogatych kupców. A lasów w Bieszczadach nie brakowało…a my znajdziemy ich SKARBY, ale zajmie to nam niemal cały dzień.  
  • Po całodniowych poszukiwaniach i odrywaniu legend bieszczadzkich zbójników w ośrodku posilimy się pożywną obiadokolacją. 
  • OPCJA DODATKOWA: na wieczór podzielimy łupy i zapalimy zbójnickie ognisko lub pobawimy się na dyskotece. 
 • Dzień 3 – Bieszczadzkie jeziora 
  • Poranne śniadanie i wykwaterowanie z obiektu noclegowego.
  • Przejazd lub przejście do  Cudownego źródełka w Zwierzyniu, gdzie poznamy jego legendę.
  • Następnie przemieścimy się do Mini zoo w Myczkowcach – zobaczymy tam największy w Polsce Ogród Biblijny oraz wystawę przyrodniczą NATURA 2000 w raz z pokazem filmu „Wilcze Góry”. 
  • Nieopodal zobaczymy również elektrownię wodną i zaporę w Myczkowcach, po czym pojedziemy porównać jej wielkość z największą w Polsce zaporą wodną w Solinie
  • Solina – Przespacerujemy się po koronie zapory oraz odwiedzimy największe centrum pamiątkarskie w Bieszczadach – czyli tzw. bieszczadzkie Krupówki.
  • OPCJA DODATKOWA: Przejazd widokową Kolejką Gondolową PKL Solina w obie strony. To szczególna w skali kraju atrakcja, nie tylko pod względem turystycznym, ale również technologicznym. W niepowtarzalny sposób możemy podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy.
  • W Polańczyku wejdziemy na niewielkie wzgórze Kiczera, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Zalew Soliński. 
  • OPCJA DODATKOWA: na koniec wspólnej wycieczki możliwość zamówienia obiadu przed drogą powrotną. 
  • Pożegnamy się z Bieszczadami i wyruszymy w drogę powrotną.

GALERIA ZDJĘĆ

Zielona Szkoła | pakiet „Dla Szkół Podstawowych”

Cena sezon 2024

Program 3-dniowy:
od 449 zł / osoba

40 uczniów (+4 opiekunów)

35 uczniów (+3)     469 zł / osoba
30 uczniów (+3)     499 zł / osoba
25 uczniów (+2)     539 zł / osoba

Co jest w cenie?

 • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2) zwykle dajemy kilka propozycji do  wyboru,
 • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), 
 • Opiekę przewodnika każdego dnia,
 • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • Spotkanie z rycerzem podczas wycieczki interaktywnej Tropem legend bieszczadzkich zbójników,
 • Sprzęt i mapy wykorzystywane podczas wycieczki interaktywnej m.in. kompasy, GPSy, wykrywacze metalu, latarki UV i wiele innych,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • Ubezpieczenie NNW każdego uczestnika.

Cena nie zawiera:
transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

Jak zamówić wycieczkę?

Zamówienia

Wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami 
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Płatność

następuje zwykle w 2 transzach:

 1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej.
 2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej.

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

Transport

Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

Opcjonalnie

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Sprawdzone noclegi

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Opiekun grupy 24 h

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

Plan na niepogodę

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.