Zielona szkoła w Bieszczadach
Pakiet DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 3 dni

Zielona Szkoła w Bieszczadach

Pakiet DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

Zielona szkoła w Bieszczadach dla najmłodszych. W programie naszej 3 dniowej wycieczki przewidzieliśmy spotkania i atrakcje, które na pewno zostaną w pamięci najmłodszych uczestników i zagwarantują im nowe doświadczenia. Bieszczady to kraina legend i dzikiej przyrody, dlatego w sposób namacalny chcielibyśmy tak ją pokazać. Odwiedzimy robiące niesamowite wrażenie formacje skalne w rezerwacie prządki, na ramieniu naszych podopiecznych usiądzie prawdziwy sokół i sowa. Drugiego dnia weźmiemy udział w jedynej w Bieszczadach wycieczce interaktywnej , której scenariusz polega na znalezieniu skarbu zbójnika Ugarka, a uczestnikom będzie wydawać się , że sami tworzą tę wycieczkę. W taki sposób sami przeżywają legendę i zapamiętują dużo więcej informacji. Na koniec zobaczymy zaporę w Myczkowcach i Solinie oraz wiejskie ZOO. Odbędziemy także spacer do górskiego rezerwatu z pięknymi punktami widokowymi na dwa jeziora i Bieszczady wysokie.

Program stworzony specjalnie dla dzieci szkół podstawowych – bez chodzenia w wysokie góry

Szczegółowy program Zielonej Szkoły

 • Dzień 1 – Szklane arcydzieła i turniej BUMPER BALL
  • Przyjazd w Bieszczady –  wygodnym busem lub autokarem  (jeśli nie posiadacie własnego środka transportu zajmiemy się również zorganizowaniem waszego przejazdu w Bieszczady bezpośrednio z miejscowości, w której mieszkacie).
  • Spotkanie z przewodnikiem, który zapewni Wam bezpieczeństwo oraz będzie Wam przekazywać najciekawsze informacje dotyczące historii i przyrody Bieszczadów.
  • Pierwszym punktem naszej podróży będzie bardzo ciekawy REZERWAT PRZĄDKI. Legenda głosi, że są to zamienione w kamień dziewczyny, które przędły nitki w Wielki Piątek.  
  • W okolicy Prządek znajduje się zamek Kamieniec – z arcyciekawą historią i legendami. Zwiedzimy zamek, ale także lochy, a nawet SALĘ TORTUR.
  • Kolejnym punktem będzie Centrum Dziedzictwa Szkła LUB Huta Szkła Sabina z pokazem dmuchania szkła – tworzenia szklanych arcydzieł, istnieje również możliwość organizacji warsztatów podczas których, będziecie mogli spróbować swoich sił w tym trudnym rzemiośle.
  • Skierujemy się następnie do ośrodka noclegowego, gdzie po zakwaterowaniu się czekać na Was będzie pożywna obiadokolacja.
  • Po obiadokolacji Turniej piłki nożnej w kulach Bumper Ball oraz inne wybrane scenariusze. Świetna zabawa w dużych kulach wypełnionych powietrzem.
 • Dzień 2 – Tropem Legend Bieszczadzkich Zbójników
  • Śniadanie (w zależności od ośrodka noclegowego serwowane lub w formie bufetu).
  • Zapraszamy Was Drodzy Wędrowcy na wycieczkę w poszukiwaniu legend Bieszczadzkich Zbójników. Ludzie ci, których historie znamy z sądowych kart, ludowych pieśni oraz legend opowiadanych przez wędrownych dziadów, to postacie niezwykle barwne. Bywało, że ich prawdziwe losy potrafiły przyćmić legendę. Te postacie utożsamiane z ludowymi rycerzami walczącymi ze złymi panami, nie zawsze jednak były Robin Hoodami. Częściej rabowali po prostu dla siebie. Czasy, w których karty Regestru Złoczyńców Grodu Sanockiego wypełniły poczynania zbójnickich “grup swawolnych” sprzyjały temu procederowi. Ciągłe zagrożenie pójściem w rekruty na wojnę, która bieszczadzkich młodzieńców nie dotyczyła, czy nieustannie podnoszone podatki i zobowiązania względem panów sprawiły, że młodzi chłopcy uciekali w las i napadali na bogatych kupców. A lasów w Bieszczadach nie brakowało…a my znajdziemy ich SKARBY, ale zajmie to nam niemal cały dzień.  
  • Po całodniowych poszukiwaniach i odrywaniu legend bieszczadzkich zbójników w ośrodku posilimy się pożywną obiadokolacją. 
  • OPCJA DODATKOWA: na wieczór podzielimy łupy i zapalimy zbójnickie ognisko lub pobawimy się na dyskotece. 
 • Dzień 3 – Bieszczadzkie jeziora 
  • Poranne śniadanie i wykwaterowanie z obiektu noclegowego.
  • Przejazd lub przejście do  Cudownego źródełka w Zwierzyniu, gdzie poznamy jego legendę.
  • Następnie przemieścimy się do Mini zoo w Myczkowcach – zobaczymy tam największy w Polsce Ogród Biblijny oraz wystawę przyrodniczą NATURA 2000 w raz z pokazem filmu „Wilcze Góry”. 
  • Nieopodal zobaczymy również elektrownię wodną i zaporę w Myczkowcach, po czym pojedziemy porównać jej wielkość z największą w Polsce zaporą wodną w Solinie
  • Solina – Przespacerujemy się po koronie zapory oraz odwiedzimy największe centrum pamiątkarskie w Bieszczadach – czyli tzw. bieszczadzkie Krupówki.
  • OPCJA DODATKOWA: Przejazd widokową Kolejką Gondolową PKL Solina w obie strony. To szczególna w skali kraju atrakcja, nie tylko pod względem turystycznym, ale również technologicznym. W niepowtarzalny sposób możemy podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy.
  • W Polańczyku wejdziemy na niewielkie wzgórze Kiczera, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Zalew Soliński. 
  • OPCJA DODATKOWA: na koniec wspólnej wycieczki możliwość zamówienia obiadu przed drogą powrotną. 
  • Pożegnamy się z Bieszczadami i wyruszymy w drogę powrotną.

GALERIA ZDJĘĆ

Zielona Szkoła | pakiet „Dla Szkół Podstawowych”

Cena

Program 3-dniowy:
409 zł / osoba

40 uczniów (+4 opiekunów)

35 uczniów (+3)     425 zł / osoba
30 uczniów (+3)     439 zł / osoba
25 uczniów (+2)     469 zł / osoba

Co jest w cenie?

 • Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2) zwykle dajemy kilka propozycji do  wyboru,
 • Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), 
 • Opiekę przewodnika każdego dnia,
 • Realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów,
 • Spotkanie z rycerzem podczas wycieczki interaktywnej Tropem legend bieszczadzkich zbójników,
 • Sprzęt i mapy wykorzystywane podczas wycieczki interaktywnej m.in. kompasy, GPSy, wykrywacze metalu, latarki UV i wiele innych,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • Ubezpieczenie NNW każdego uczestnika.

Cena nie zawiera:
transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez Zamawiającego).

Jak zamówić wycieczkę?

Zamówienia

Wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami 
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Płatność

następuje zwykle w 2 transzach:

 1. Zaliczka 30% kwoty do 7 dni od podpisania umowy na organizację wycieczki szkolnej.
 2. Pozostała część do 7 dni przed realizacją wycieczki szkolnej.

Przy wcześniejszym uzgodnieniu możliwe inne formy rozliczenia.

Do końca marca 2023 możliwa również płatność POLSKIM BONEM TURYSTYCZNYM do kwoty 500 zł na dziecko.

Transport

Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy. Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, nie martwcie się o koszty jego zakwaterowania oraz wyżywienia. Będą one po naszej stronie!

Opcjonalnie

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Sprawdzone noclegi

Proponowane przez nas obiekty noclegowe są w 100% sprawdzone i rekomendowane przez nas. Standardem są pokoje 2 i 3 a maksymalnie 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekty przystosowane do pobytu grup dzieci i młodzieży. Informujemy dokładnie jakie wyposażenie oferują ośrodki wypoczynkowe grupom.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Opiekun grupy 24 h

W trakcie pobytu w Bieszczadach Wasza grupa ma przydzielonego opiekuna (pracownika naszego biura), który całą dobę jest dostępny telefonicznie. W razie potrzeby udzieli informacji i pomocy.

Plan na niepogodę

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację programu proponujemy zamianę na inną atrakcję lub zamieniamy kolejność realizacji planu jeśli umożliwi to pogoda.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.