Wycieczka do Lwowa
Stolica Galicji

Lwów Stolica Galicji

wycieczka szkolna

Zapraszamy Was na wycieczkę do Lwowa. Klimat tego niezwykłego miasta tworzy swoista mieszkanka kultur wschodu i zachodu. Wspaniałe zabytkowe katedry prawosławne, greckokatolickie, łacińskie i ormiańskie sąsiadują w harmonii i do dziś goszczą swoich wyznawców. Lwów jest pełen cennych zabytków, nekropolii i urokliwych zakamarków silnie związanych z polską kulturą i historią. Czy wiecie, że w okresie międzywojennym Lwów był trzecim największym polskim miastem? Przez lata wytworzył swoją własną, niepowtarzalną miejską kulturę, którą znamy choćby z baciarskich piosenek, opowiadań naszych dziadków i babć, starych filmów. Muzyka, smak i dusza tego miasta tkwi w nas jeszcze długo po wyjeździe!

W planie wycieczki:

 • Przejazd przez najstarsze ulice miasta z przewodnikiem – nie sposób zobaczyć wszystkich najważniejszych miejsc we Lwowie pieszo. Przejedziemy autokarem najstarszymi ulicami m.in. Piekarską, Gródecką, miniemy katedrę św Jura, oraz imponujący gmach lwowskiego Dworca Kolejowego, zobaczycie też budynek Politechniki Lwowskiej.
 • Spacer po Cmentarzu Łyczakowskim – to jedna z najważniejszych nekropolii w dziejach kultury polskiej. Spoczywają nа Łyczakowie m.in. M. Konopnicka, S. Goszczyński, G. Zapolska, A. Grottger, Mauzoleum Baczewskich, I. Franko, S. Kruszelnicka. Przechadzając się alejkami pomiędzy nagrobkami nie sposób nie zwrócić uwagi na kunszt z jakim wykonano niektóre pomniki. Odwiedzimy też Cmentarz Orląt Lwowskich – to wyjątkowe miejsce o szczególnym znaczeniu dla dziejów Polski, kwatera obrońców Lwowa. 
 • Stare Miasto – lwowska starówka jest w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Sam Rynek Główny otacza 44 zabytkowe kamienice, a w jego narożnikach znajdują się 4 fontanny przedstawiające Neptuna, Dianę, Amfitrytę i Adonisa. Gdy tylko wysiądziecie z autokaru uderzy Was różnokolorowy miejski gwar i mieszanka zapachów kawy i czekolady z których Lwów słynie.
 • Opera Lwowska – a właściwie Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Jego budynek uznany jest najważniejszym i najpiękniejszym zabytkiem Lwowa, ale też jednym z najpiękniejszych budynków teatralnych w Europie. Wzniesiony w stylu renesansowo-barokowym zachwyci każdego miłośnika sztuki zarówno swoją bryłą jak i wnętrzem pełnym obrazów i rzeźb odnoszących się do sztuki teatralnej.
 • Obecny budynek Arsenału Miejskiego powstał w latach 1574-1576 i jest to trzeci budynek arsenału w tym miejscu. Ma on trzy kondygnacje ze sklepieniami krzyżowymi i renesansowymi krużgankami na parterze. Obok Arsenału zobaczymy dwie zrekonstruowane wieże obronne. Wewnątrz mieści się Muzeum Broni Starej z imponującą kolekcją broni zarówno białej jak i palnej. 

Galeria wycieczki :

Lwów Stolica Galicji

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – w trakcie całej wycieczki,
 • usługa polskojęzycznego przewodnika lwowskiego
 • bilety do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie NNW + KL każdego uczestnika, 
 • opłaty graniczne i parkingowe,
 • słuchawki tour-guide.

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania w przypadku wycieczek kilkudniowych.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.