Wycieczka na Słowację
Koszyce, kopalnia opali, Svidnik

Tajemnicza Słowacja | Koszyce, kopalnia opali, Svidnik

wycieczka szkolna

Słowacja większości z nas kojarzy się wyłącznie z górami i krótkimi wypadami na narty. To jednak bardzo krzywdzące uproszczenie. Ten malutki kraj skrywa wiele fascynujących tajemnic – postaramy się je wspólnie z Wami odkryć podczas naszej wycieczki! Odwiedzimy dawną warzelnię soli, gdzie dowiecie się jak można uratować zalaną kopalnię. Zabierzemy Was też w głąb ziemi i zabłądzimy w ręcznie kutych korytarzach kopalni opali, które ciągną się na ponad 30 km! Ale nie martwcie się, przewodnik na pewno zna drogę powrotną! Zwiedzimy Koszyce – drugie największe miasto na Słowacji, które zachwycają swoim unikatowym w kształcie rynkiem i wielonarodową mieszanką kulturową. Mamy też nie lada gratkę dla miłośników militariów… Zapraszamy na przygodę w Tajemniczej Słowacji!

W planie wycieczki:

 • SOLIVAR – dawna kopalnia (rafineria) soli. Preszowski Solivar jest jednym z najcenniejszych zabytków techniki na Słowacji. Kopalnia działała od 1571 roku! Wielki kompleks składa się ze zbiornika solanki, pieców do warzenia, drewnianych tężni, największego drewnianego kieratu w Europie oraz składu soli. Dawna kopania soli została zalana wodą, ale Słowacy wcale nie zaprzestali wydobywania cennego minerału… Chcecie dowiedzieć się jaki znaleźli na to sposób?
 • DUBNICKIE KOPALNIE OPALI pod Slańskimi Verchami – kompleks ręcznie kutych kopalni, których łączna długość przekracza 30 km! W sztolniach wydobywany był między innymi bardzo cenny opal tęczowy. To właśnie tu pod koniec XVIII wieku wydobyto „Harlekina” – jeden z największych opali świata, obecnie znajdujący się w muzeum w Wiedniu. Jego wymiary to: 13 x 7 x 7 cm a waga to imponujące 2970 karatów! Do kopalni wchodzimy w kaskach z latarkami. 
 • KOSZYCE – na przestrzeni wielu stuleci region ten znajdował się we władaniu różnych królestw, państw i kultur, co widać najwyraźniej w samych Koszycach – drugim pod względem wielkości mieście na Słowacji. W Koszycach znajdziemy ślady kultury Słowaków, Rusinów, Żydów, Niemców, a także Węgrów. Zobaczymy unikatowy w kształcie wrzecionowaty rynek, pełen klimatycznych kawiarenek i przede wszystkim pięknych zabytków architektury. Zobaczycie między innymi : pierwszy w historii Europy herb miejski, kaplicę św. Michała, Katedrę św. Elżbiety, grające fontanny, dom żebraka, wieżę Urbana, uliczkę rzemieślniczą, gmach teatru państwowego i uwaga… dom kata!
 • Svidník – to niewielkie miasto na północy Słowacji, leżało na bardzo ważnym szlaku handlowym zwanym szlakiem bursztynowym łączącym wybrzeże Morza Śródziemnego z krajami bałtyckimi. Svidník bardzo dotkliwie został doświadczony działaniami wojennymi zarówno podczas Pierwszej jak i Drugiej Wojny Światowej – w tym największej na europejskich frontach Operacji Karpacko-Dukielskiej. Spośród zabytków tego miasteczka wybraliśmy dla Was jeden – prawdziwą gratkę dla miłośników ciężkiego sprzętu wojskowego. Jest to plenerowa wystawa Muzeum Wojskowego w Svidníku.
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKÓW WZBOGACIĆ O:
  • Obiad w Koszycach – ok. 9 EUR/osoba

Galeria wycieczki :

Tajemnicza Słowacja – Solivar, Kopalnia Opali, Koszyce, Svidník

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • bilety do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie NNW + KL każdego uczestnika, 
 • opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.