Karpacka Troja
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Karpacka Troja | Żarnowiec i Iwonicz Zdrój

wycieczka szkolna

W małej miejscowości pod Jasłem – Trzcinicy, znajduje się niezwykłe miejsce. Odkryto w tym miejscu jedną z pierwszych ufortyfikowanych osad na terenie dzisiejszej Polski, której powstanie datuje się na ponad 4000 lat temu! 2 tyś. lat później Słowianie wznieśli w tym miejscu gród otoczony monumentalnym wałem obronnym, którego fragmenty po dziś dzień sięgają ponad 10 metrów!  Niedaleko, w urokliwym Żarnowcu otoczony parkiem starych drzew, znajdziemy niewielki dworek. Nie jest to dworek zwyczajny – został on zakupiony jako dar narodowy dla poetki Marii Konopnickiej. Było to najwyższe wyróżnienie dla pisarza w Polsce czasów zaborów. Dziś w dworku mieści się muzeum poświęcone twórczości i postaci Marii Konopnickiej. Następnie udamy się do  najstarszego uzdrowiska w Polsce na orzeźwiający spacer, gdzie spróbujemy wód mineralnych.

W planie wycieczki:

 • Karpacka Troja – pradawny skansen który przeniesie Was w czasie aż do epoki brązu, kiedy to powstała w tym miejscu jedna z pierwszych ufortyfikowanych osad na terenie dzisiejszej polski. Skansen składa się z grodziska oraz parku archeologicznego gdzie zrekonstruowano osadę otomańską oraz wioskę słowiańską z czasów wczesnego średniowiecza. 
 • Żarnowiec – muzeum urządzone w dworku należącym do Marii Konopnickiej poświęcone twórczości i życiu tej wybitnej poetki. Dworek został zakupiony w jubileusz 25-lecia pracy pisarskiej, jako dar narodowy co było w owych czasach najwyższym wyróżnieniem dla pisarza. Zobaczycie m.in. gabinet poetki a także pomieszczenia mieszkalne takie jak sypialnia, kuchnia czy jadalnia – wszystkie urządzone zgodnie z duchem epoki, gdzie przebywałana codzień oraz kolekcję darów jubileuszowych z całego świata. 
 • Zabierzemy Was na relaksujący spacer po najstarszym w Polsce uzdrowisku – Iwoniczu Zdroju.  Ta licząca ponad 425 lat tradycji miejscowość zdrojowa słynie z wód mineralnych. Zwiedzimy tu zdrojowy deptak starego uzdrowiska oraz odwiedzimy pijalnię wód, gdzie będziecie mieć okazję wypróbowania różnych ich rodzajów. Poznamy też tajemnicę, jaką skrywa pewne źródełko w lesie zwane „Bełkotką”…
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKOWO WZBOGACIĆ O:
  • Muzeum Lizaka w Jaśle – gdzie poznamy smak ręcznie wykonywanych słodyczy, a nawet zaprojektujemy i wykonamy swój własny lizak! (25 zł/osoba)*
  • Dwór Kopytowa – w XVIII wiecznym dworze otoczonym klimatycznym starodrzewiem powstało Muzeum Kultury Szlacheckiej, gdzie każdy ze zgromadzonych eksponatów ma ciekawą historię (6 zł/osoba)*

*Ceny podane orientacyjnie. W przypadku zmiany cenników poszczególnych atrakcji, ostateczna cena zostanie podana w dniu złożenia zamówienia.

Galeria wycieczki :

Karpacka Troja, Żarnowiec, Muzeum Lizaka, Iwonicz Zdrój

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • bilety do zwiedzanych obiektów (Skansen Karpacka Troja, Muzeum w Żarnowcu),
 • ubezpieczenie NNW każdego uczestnika, 
 • opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.