Kraków
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Kraków i wizyta w Ogrodzie Doświadczeń

wycieczka szkolna

Gród Kraka to najczęściej wybierany kierunek wycieczek zarówno szkolnych jak i indywidualnych turystów. Kto bowiem raz zasmakował klimatu tego przesiąkniętego historią, kulturą i rozrywką miasta będzie tu wracał raz za razem, a i tak zawsze odkryje coś nowego. Zabierzemy Was w najpiękniejsze i najważniejsze miejsca, których nie sposób pominąć podczas zwiedzania stolicy Małopolski. Aby jednak nasza wycieczka nie była kolejną sztampową przechadzką po muzeach i zabytkach, o których i tak będziecie uczyć się w szkole przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego… Słyszeliście o Stanisławie Lemie? Wybitny polski pisarz, futurolog i filozof, tworzył arcydzieła science-fiction przetłumaczone na 41 języków! Należy do panteonu sław Krakowa, a jego imieniem został nazwany pewien tajemniczy park. Jesteście ciekawi? Zapraszamy!

 • W planie wycieczki:

  • Kraków – na Starym Mieście spotkamy się z miejscowym przewodnikiem i wyruszymy na poszukiwanie najcenniejszych zabytków historycznej stolicy Polski.
  • Przejdziemy Drogą Królewską –  czyli najważniejszym uroczystym szlakiem monarszych wjazdów koronacyjnych, pochodów pogrzebowych i procesji. Prowadzi on od Placu Matejki przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulice Grodzką, Kanoniczną aż do Zamku Królewskiego. W programie zwiedzania m.in. Barbakan, Kościół Mariacki, Podziemia Rynku, Sukiennice, Rynek Główny, Wzgórze Zamkowe. 
  • Taki spacer okraszony sporą dawką informacji pobudza apetyt. Zrobimy sobie przerwę w zwiedzaniu na obiad i krótki odpoczynek (Obiad jako opcja dodatkowa + 25 zł/osoba)
  • Po obiedzie zabierzemy Was na spacer po parku. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego! Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to miejsce niezwykle ciekawe. Po przekroczeniu bram parku przenosimy się do krainy wyobraźni – ekspozycja parku jest w pełni interaktywna i pozwala wszystkimi zmysłami poznać prawa natury. To coś jak lekcja fizyki, tylko dużo fajniejsza. Po tej wycieczce pojęcia mechaniki, optyki, hydrostatyki, akustyki i magnetyzmu będą bardziej namacalne. Ale to nie jedyne atrakcje parku -będziemy musieli odnaleźć właściwą drogę w Lem-biryncie kierowani wskazówkami w formie cytatów Lema, dowiemy się czegoś o zapachach, a także poszukamy skał z których zbudowano większość zabytkowych budowli starego miasta.

Galeria wycieczki :

Kraków i Ogród Doświadczeń

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • bilety do zwiedzanych obiektów,
 • przewodnik po krakowskim Starym Mieście,
 • ubezpieczenie NNW każdego uczestnika, 
 • opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania w przypadku wyjazdów wielodniowych.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.