Krynica Zdrój
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Krynica Zdrój | Spacer ścieżką w koronach drzew

wycieczka szkolna

Celem naszej wyprawy będzie perła wśród wszystkich górskich miejscowości uzdrowiskowych – Krynica Zdrój. Uzdrowisko położone jest w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Muszyny i Tylicza.  Przybliżymy Wam odlaną z brązu postać – siedzącą na murku i z zapałem szkicującą na kolanie. To pomnik Nikifora Krynickiego – malarzy prymitywistę, który w swoich na pozór prostych rysunkach ujmował krajobrazy łemkowszczyzny i Beskidów. Zanim zagłębimy się w krynickie uliczki, pobujamy trochę w obłokach, poznamy julki, licho i bulgotka a także poszukamy inkluza. A to wszystko podczas spaceru wyjątkową Ścieżką w koronach drzew. Wyjdziemy też na imponujących rozmiarów wieżę widokową. Widok zapiera dech w piersiach. Przekonajcie się zobaczycie!

W planie wycieczki:

 • Ścieżka w koronach drzew – jedyna taka atrakcja w Polsce! Ponad 1000 metrów „ścieżki” zwieńczonej niemal 50 metrową wieżą widokową – to po prostu trzeba zobaczyć. Trasa powstała w połowie 2019 roku, na szczycie  stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Ścieżka pełni nie tylko funkcję widokową – napotkacie na jej trasie 15 interaktywnych punktów, które przybliżą Wam bogactwo przyrodnicze i kulturowe regionu oraz zabiorą w pełną przygód podróż w poszukiwaniu tajemniczego inkluza.
 • Wejdziemy na szczyt wieży widokowej wieńczącej koniec ścieżki w koronach drzew. Widok jaki się stamtąd rozpościera dosłownie zapiera dech w piersiach!
 • Nacieszywszy oczy i duszę pięknymi widokami wyruszymy w drogę powrotną na dół… Tak, nie skorzystamy z konwencjonalnej trasy – wybierzemy tą łatwiejszą, wygodną kolejkę krzesełkową.
 • Krynica Zdrój – udamy się na spacer kolorowymi uliczkami miasteczka zdrojowego. Wzdłuż krynickiego deptaka otoczonego klimatycznymi drewnianymi willami i pijalniami wód mineralnych, przycupnęły liczne kramy z pamiątkami i restauracje. Naszym celem będzie pomnik – Nikifora Krynickiego, a właściwie Epifaniusza Drowniaka. Ta niezwykła postać i jej tragiczna historia na stałe wpisała się w krynicki krajobraz.
 • Góra Parkowa wznosząca się na 714 m n.p.m. znajduje się w samym centrum Krynicy – to ulubione miejsce spacerów mieszkańców i gości odwiedzających uzdrowisko. Wśród starych drzew odnajdziecie m.in. jeziorka osuwiskowe zwane „Czaplimi Stawami”, dwie XIX wieczne drewniane altany, zobaczycie Ławeczkę Kraszewskiego, a na krótki odpoczynek można udać się na Michasiową Polanę. My natomiast zatrzymamy się w jednej ze starych pijalni, gdzie wypróbujecie  na własnej skórze leczniczych właściwości wód zdrojowych.
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKOW WZBOGACIĆ O:
  • Wyjazd kolejką gondolawą na Jaworzynę Krynicką – jest to najdłuższa i najnowocześniejsza w Polsce kolejka tego typu, na szczycie oprócz pięknych widoków znajdziemy nowoczesny kompleks narciarski, schronisko PTTK i dyżurkę GOPR (25 zł/osoba)*
  • Muzeum Pszczelarstwato niezwykle klimatyczne miejsce w którym dowiecie się wszystkiego o pszczelarstwie, pozyskiwaniu miodu i zobaczycie imponującą kolekcję zabytkowych uli począwszy od najprostszych słomianych „kószek” po bogato rzeźbione ule figuralne (11 zł/osoba)*
  • Zjeżdżalnia pontonowa i „Rajskie Ślizgawki” – te atrakcje czekają Was na górze parkowej i na pewno w każdym obudzą dziecko (10 zł/osoba)*

*Ceny podane orientacyjnie. W przypadku zmiany cenników poszczególnych atrakcji, ostateczna cena zostanie podana w dniu złożenia zamówienia.

Galeria wycieczki :

Krynica Zdrój i spacer Ścieżka w koronach drzew

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • bilety do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie NNW każdego uczestnika
 • opłaty parkingowe

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania w przypadku ofert wielodniowych.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.