Przygoda na Sanie
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Przygoda na Sanie | wycieczka ze spływem pontonowym

wycieczka szkolna

San to jedna z najciekawszych rzek w Polsce a jej dolina kryje wiele tajemnic. ODKRYJ JE WSPÓLNIE Z NAMI! Zapraszamy Was na całodniową wycieczkę z spływem pontonowym tą malowniczą rzeką! 2 godzinny rekreacyjny odcinek rzeki pokonujemy w bezpiecznych i nowoczesnych pontonach pod okiem doświadczonych instruktorów i ratownika. Spływ pontonowy Zielonym Pontonem to najbezpieczniejsza forma spływów rzecznych dostępnych w Bieszczadach. Ta wycieczka zapadnie Wam w pamięć na długo. Odcinek Sanu, który pokonamy prowadzi przez niezwykle dziewicze tereny Gór Słonnych. przepłyniemy przez miejsce w średniowieczu nazywane Bramą Węgierską. Z poziomu wody zobaczymy między innymi cerkiew na skale i  miejsca gniazdowania dzikich ptaków. Na koniec spływu regionalne ognisko z lokalnymi kiełbaskami! Podróżować będziemy Szlakiem Ikon Doliny Sanu, w niewielkiej odległości od radzieckich bunkrów tzw. Linii Mołotowa zwiedzimy ruiny zamku Kmitów z pięknym widokiem, a także jedną z cerkwi szlaku ikon.

W planie wycieczki:

 • Góra Sobień– rezerwat i miejsce, w którym znajdują się ruiny dawnego zamku rodu Kmitów. Zamek został opuszczony w XV wieku. W komnatach zamku gościł Władysław Jagiełło i jego żona Elżbieta Granowska w czasie swojego wesela. Dziś ruiny to przede wszystkim malowniczy punkt widokowy na Dolinę Sanu oraz Bieszczady. To wspaniałe i urokliwe miejsce które często bywa omijane przez odwiedzających region,
 • Spływ ZIELONYM PONTONEM (NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI 2021)  jest najbezpieczniejszą formą spływów rzecznych w Bieszczadach, siedzimy w 5 i 7 osobowych zielonych pontonach, siedząc wysoko na burtach, w pontonie nie ma wody. Każdy z uczestników otrzymuje pagaj do wiosłowania, ale nurt sam nas niesie – z wolna zmieniają się krajobrazy,
 • Spływ zakończymy klimatycznym ogniskiem na brzegu Sanu – zmęczeni posilicie się regionalnymi kiełbaskami i ciepłą herbatą,
 • Zwiedzanie z przewodnikiem Sanoka – skarbca Bieszczadów– zwiedzimy między innymi dziedziniec na Wzgórzu Zamkowym, prawosławną cerkiew katedralną, rynek, Plac św. Michała, sanocki deptak z ławeczką Dobrego Wojaka Szwejka. Sanok jest największym i najstarszym miastem regionu, w którym znajdziemy najcenniejsze pamiątki pozbierane z całych Bieszczadów (np. w Skansenie oraz muzeum Ikon) – na życzenie możemy zawrzeć w planie wycieczki np. Galerię Beksińskiego.
 • Klasztor w Zagórzu – położony na wzgórzu kompleks ruin klasztornych z XVIII wieku. Na klasztor prowadzi ciekawa droga krzyżowa, gdzie każda stacja to dzieło innego bieszczadzkiego artysty. Mury obronne klasztoru zostały zrekonstruowane a na dawnej wieży dzwonnicy znajduje się wieża widokowa z widokiem na Dolinę Rzeki Osławy oraz Góry Słonne. Poznacie też legendę o duchu nawiedzającym klasztorne mury.
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKOWO WZBOGACIĆ O:
  • Zwiedzanie największego w Polsce Skansenu – ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów – ostatni kawałek Bojkowszczyzny w Polsce (17 zł/osoba + 100 zł przewodnik)*
  • Galeria Zdzisława Beksińskiego – to bogata ekspozycja licząca ok 600 prac jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych (18 zł/osoba + 80 zł przewodnik)*
  • Spacer na Orle skałki – Orli Kamień to niewysoki szczyt w paśmie Gór Sanocko-Turczańskich, z przepiękną panoramą Sanoka. Po drodze zobaczycie pozostałości po okopach ziemnych z czasów II Wojny Światowej, a na samej górze kilka skalnych ostańców tzw. „Orle Skałki”
*Ceny podane orientacyjnie. W przypadku zmiany cenników poszczególnych atrakcji, ostateczna cena zostanie podana w dniu złożenia zamówienia.

Galeria wycieczki :

Przygoda na Sanie

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Spływ pontonowy, opieka instruktora i licencjonowanego ratownika wodnego,
 • Ognisko z kiełbaskami i ciepłymi napojami,
 • ubezpieczenie NNW każdego uczestnika, 
 • opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania w przypadku wycieczek wielodniowych.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.