Aktywny wypoczynek
w Bieszczadach

Aktywny wypoczynek w Bieszczadach

W Bieszczady przyjeżdżasz aby odpocząć, jednak wakacje już dawno przestały Ci kojarzyć się z leniwym plażowaniem i pilnowaniem równomiernej opalenizny i optymalnej odległości od stoiska z drinkami. W wakacje chcesz nabrać sił, naładować akumulatory, zrzucić z siebie balast fizyczny i psychiczny. Pragniesz wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować czegoś nowego

… czerpać z życia pełną piersią!

Twój czas jest cenny i nie chcesz go marnować, chcesz połączyć odpoczynek z przygodą, niezależnie od tego czy masz 25 czy 50 lat.

Dlatego tak bardzo odczuwasz potrzebę ruchu, kontaktu z przyrodą i wyciszenia. Stąd też Bieszczady będą dla Ciebie doskonałym refugium od stresu, obowiązków i zadań atakujących nas codziennie.

Życie tutaj ma swoje tempo i nie narzucają go godziny pracy, pory zakorkowanych ulic, gorączki wyprzedaży w sklepach czy gasnących latarni. W Bieszczadach rytm Twojego czasu wyznaczają pory roku i dnia. Świt zaprasza na przygodę, zmierzch do odpoczynku i relaksu. Czas biegnie tutaj jakby wolniej, ale Bieszczady o każdej porze dnia i nocy mogą zaoferować Ci niezapomnianą porcję aktywnego wypoczynku.

Bieszczady mają wiele twarzy a ich różnorodność geograficzna pozwala na odnalezienie własnej ścieżki i przestrzeni, w której poczujesz się jak pstrąg w górskim potoku, jastrząb nad połoninami albo wilk w lesie.

Czas jest cenny i warto znać jego wartość , więc z każdej chwili należy wyciągnąć to co najlepsze. Jakie zatem propozycje aktywnego wypoczynku możemy zaproponować „zabieganym ludziom”?

 

 

Wybierz swój ELEMENT!

NATURA

Zieleń i natura sprzyja odpoczynkowy.

Nie ma nic wspanialszego niż złapanie pełną piersią odżywczego oddechu krystalicznie czystego powietrza. Jeśli zatem lubisz otwartą przestrzeń gór, zieleń lasu czy szum górskich rzek.

PRZYGODA

Życie to podróż, podróż to przygoda.

Wykonaj pierwszy krok i poczuj przygodę! Nie ma nic wspanialszego niż złapanie pełną piersią odżywczego oddechu krystalicznie czystego powietrza. Jeśli zatem lubisz otwartą przestrzeń gór, zieleń lasu czy szum górskich rzek.

ADRENALINA

Poczuj prawdziwe emocje.

Bieszczady to poligon wrażeń, pozwól porwać się emocją i wznieć ponad szczyty, zanurz w zieleni lasu, poczuj pulsującą w żyłach krew przepełnioną adrenaliną.

WYZWANIE

Pokonaj siebie .

Jesteśmy istotami stadnymi, jak wilki w watasze. Współpracujemy by osiągnąć cel, ale także chcemy poznać nasze możliwości na tle innych. Sprawdź sam siebie, poczuj smak rywalizacji i słodycz zwycięstwa .

NATURA

Oto kilka ofert aktywnej turystyki związanej z kontaktem z dzikimi Bieszczadami. Bieszczady są duże, więc każdy odnajdzie tutaj żywioł i formę aktywności której może oddać się bez reszty i porostu odpocząć…

 1. GÓRSKIE WYCIECZKI – Połoniny, szczyty i płaje- czyli górskie ścieżki to królestwo otwartej przestrzeni. wspaniałe miejsce do odpoczynku i przemyśleń.
 2. NORDIC WALKING – Marsz z kijkami szczególnie w Bieszczadach to same niezwykła przyjemność i wspaniałe korzyści dla zdrowia. Warto zacząć spacer z kijkami pod okiem doświadczonego instruktora właśnie w Bieszczadach.
 3. POLOWANIE Z APARATEM – Z Bieszczadów w formie pamiątki można wywieźć nawet największego zwierza! Pod warunkiem , że będzie on na karcie do aparatu. Dlatego zapraszamy Was na pasjonujące bezkrwawe polowania! W pogoni za idealnym kadrem czasem trzeba dać z siebie tyle wysiłku i poświecenia ile na normalnym polowaniu!
 4. BIRDWATCHING NA PONTONACH – Popłyniemy z ornitologiem na pontonie i będziemy obserwować podczas spokojnego spływu Sanem ptaki żerujące nad rzeką.P
 5. POSZUKIWANIE ŻUBRA NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH – Zimą ubierzemy rakiety śnieżne i będziemy szukać śladów żubrzego stada. Piękne widoki, zimowe zatarte ścieżki i kontakt z dziką przyrodą, a może nawet spotkanie z Imperatorem Karpackiej Puszczy.
   
   

PRZYGODA

Przygoda jest wpisana w charakter naszych wypraw po Bieszczadach. Zapraszamy Was zatem na spotkania z ciekawymi ludźmi, odkrywanie dzikich zakątków, kosztowania smaków dzikich wypraw.

 1. GÓRSKIE WYCIECZKI – Połoniny, szczyty i płaje- czyli górskie ścieżki to królestwo otwartej przestrzeni. wspaniałe miejsce do odpoczynku i przemyśleń.
 2. FLISACKA PRZYGODA – Całodniowa wycieczka podczas której przepłyniemy pontonem, przespacerujemy się po szczytach pogórza i poznamy piękne zakątki Bieszczadów które zwykle omijamy.
 3. WYPRAWY PONTONOWE – 30 km spływu pontonowego, z przystankami na gulasz , który sami urządzimy w żeliwny garnku nad ogniskiem zapalonym na odludnym brzegu! Relaks doskonały i wspaniała integracja!
 4. ZBÓJNICKI NAPAD NA DREZYNACH ROWEROWYCH – Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zostały uznane za Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2023 – a my jeszcze go jeszcze bardziej atrakcyjnym!
 5. ZIMA: RAKIETAMI ŚNIEŻNYMI W BIAŁE GÓRY – Zimą zdobędziemy połoniny! Zimą Bieszczady stają sę piękne jak baśniowa kraina, jeśli ktoś wykaże się odwagą i wytrwałością zostanie nagrodzony widokami jak ze snu!
 6. ZIMA: BIESZCZADZKI KULIG – Zdyszane konie biegną przed siebie a my mkniemy na saniach w konnym zaprzęgu, w rękach pochodnia z trzaskającym ogniem… tak wyglądają Bieszczadzkie Kuligi
 7. ZIMA: PSIE ZAPRZĘGI – Wcielimy się w Maszera, przypilnujemy miejsca w szeregu śnieżnych psów, poczujemy ich szybkość i niespożytą energię ciągnącą nas ku zimowej przygodzie! 

ADRENALINA

Oto kilka ofert ekstremalnej turystyki, której uprawianie sprawie, ze krew w żyłach aż bulgocze od ADRENALINY!

 1. LOT SZYBOWCEM – Wsiadamy do kokpitu, wyciągarka podrywa nas, czujemy jak wpychamy się w fotel.. a potem cisza , szum wiatru i euforia – tak jest tam w górze…..
 2. RAFTING NA DZIKIM SANIE (tylko wiosna) – Kiedy roztopiony śnieg zaczyna spływać z gór nasze leniwe potoki zamieniają się rwące górskie rzeczki – to wymarzone warunki dla lubiących być niesionym pędem wody z nutka adrenaliny!
 3. SPEEDRIDING – To propozycja nie dla każdego nowy sport , który został wymyślony w Bieszczadach, polega na połączeniu narciarstwa i glidingu. Odlot!
 4. SURVIVAL – W małych grupkach będziemy nauczymy się sztuki rozpalania ognia, budowania schronienia, filtrowania wody i orientacji w terenie.
 5. POD ŻAGLAMI NA SOLINIE – Woda , zielone wzgórza, zmienny wiatr i łopoczące białe żagle nad głowami. Miłe towarzystwo, wspólne żeglarskie szanty … morski klimat w środku gór!
 6. OFFROAD – Do lasu trzeba mieć szacunek, jeździć tylko tam gdzie można, jechać tak aby podzielić się naturą, aby nie zabrac tylko dla siebie przyrody. Tak czy inaczej 4×4 może być wspaniała przygodą!

WYZWANIE

Sprawdźcie się! Działajcie jak watach wilków, wyłońcie w grupie silnego niedźwiedzia, sprytnego lisa, niezawodnego wilka, zwinnego rysia! Całkiem nowe pomysły na imprezy integracyjne i Team Building.

 1. GRY TERENOWE DLA DOROSŁYCH – Nawet 4 kilometrowy odcinek trasy potrafi dać w kość i sprawić, ze zgubimy się w labiryncie zagadek i ciekawych miejsc. Potrzebna będzie praca w grupie, strategiczne decyzje pod presją czasu … ponieważ wygrać może tylko jedna drużyna.
 2. GEOCACHING W WYSIEDLONYCH MIEJSCOWOŚCIACH – Geocache to skrzynki w których chowa się fanty lub karteczki z informacją kto dany cach znalazł. Szukamy je za pomocą odbiorników GPS? a co gdyby te skrzyneczki przypominały kawałek pnia, ślimaka lub grzyba i były ukryte w wysiedlonej miejscowości? Kto znajdzie więcej ten wygrywa!
 3. ARROW TAG – PAINTBALL NA ŁUKI – Nowa dziedzina sportu – będziemy strzelać się za pomocą łuków i strzał! Ale wszystko będzie bezpiecznie! zabawa przypomina paintball, ale rozgrywana jest na polu przypominającym boisko z przeszkodami za które możemy się schować.
 4. BUMPER BALL – Obijanie na całego, Wchodzimy do kuli w których wyglądamy jak bańka mydlana , ale wystają nam nogi, więc możemy biegać. Wyobraźcie sobie mecze piłki nożnej rozgrywane w kulach Bumper Ball. 
 5. MARSZE NA ORIENTACJE – Dostaniemy dokładną mapę, numerek startowy i katę która poświadczy że znaleśliśmy naniesione na mapę punkty. Wspaniała sportowa impreza rozgrywana w lesie! Wygrywa najszybszy! 
 6. EVENTY INTEGRACYJNE – ZBÓJNICKA REKRUTACJA – Wspaniała forma zabaw integracyjnych ! Zabawimy się w zbójników i będziemy strzelać z łuki, chodzić po linie, rzucać siekierką do sakiewki i poznamy trudną sztukę zbójowania w Bieszczadach. Najlepszych zatrzymamy do na

Jak zarezerwować ?

PRZEZ INTERNET

TELEFONICZNIE

13 30 67 888
721 215 453
Pon-Sb 9:00-18:00

W PUNKCIE SPRZEDAŻY

 1. Siedziba Biura Podróży PAWUK Zagórz ul. Bieszczadzka 5
 2. W Uhercach Mineralnych przy Drezynach Rowerowych (Zielona Chatka)
 3. W Recepcjach wybranych obiektów noclegowych w Bieszczadach