Węgry
Wycieczki w region Tokaju i na baseny termalne

Węgry

TURUL, GULASZ, WINO, MELANCHOLIA

czyli co tak naprawdę wiemy o Węgrach i ich kraju?

Gdy w 896 roku wódz Madziarów Arpad przeprowadzał swój lud z północy poprzez przełęcze karpackie na równinę Panonii, wiódł go do tej „ziemi obiecanej” mityczny ptak – Turul. Oprócz mglistej wizji o żyznej, bogatej i słoneczne krainie, ówcześni Madziarowie nie wiedzieli o niej prawie nic. Czuli jednak ogromną chęć przybycia tu i zobaczenia na własne oczy tej jej piękna i bogactwa. Gdy dotarli, nazwali tą ziemię nową ojczyzną i pozostali na niej aż do dziś.

Jest coś tajemniczego w tym kraju. Granice tej mistycznej krainy wyznaczają stojące bodaj w każdym, węgierskim mieście pomniki Turula. Spogląda on swymi kamiennymi oczyma na przyjezdnych i próbuje hipnotyzując wprowadzać w głębię i melancholię węgierskiej duszy. Większość z nas jednak wie o równinie Panonskiej niewiele więcej niż niegdyś wkraczający tu Arpad. Turyści z Polski zazwyczaj nie przyjeżdżają tu dla mistycyzmu. Nie dostrzegają Turuli, ani Białych Koni z Gesta Hungarorum, czy nawet czarnych kruków Hunyadich. Nie wiedzą, że połowa tego kraju znajdowała się przez długi czas pod panowaniem Osmanów, którzy byli znacznie bliżej Krakowa niż oblegając Chocim czy Kamieniec Podolski. Świadczy o tym do dziś choćby wspaniały minaret w Egerze czy słynna, turecka łaźnia Rudas w Budapeszcie. Nie przybywają też zwykle dla dźwięku czarodziejskiej, cisańskiej cytry czy nostalgicznego verbunkosza, choć niektórzy słyszeli o popularnych niegdyś zespołach rokowych Omega czy Lokomotiv, a wielu z nich nawet ich w młodości słuchało Na krótko pojawiła się również w polskiej przestrzeni muzycznej postać wspaniałego, węgierskiego barda Ferenca Sabo, przy okazji znanej historii popularnej piosenki „Czerwone korale” zespołu Brathanki.

WĘGIERSKIE CIEPŁO

Turyści z naszej północnej krainy przybywają na Węgry głównie z powodu „potrzeby ciepła” i to  zarówno tego słonecznego, jak i pochodzącego z głębin ziemi w postaci wód termalnych, wspaniale zagospodarowanych w licznych, urokliwych kąpieliskach.
Owe ciepło, gromadzi się również w doskonałych, węgierskich winach, unikatowych dzięki doskonałej ziemi i klimatowi. Ciepło i serdeczność mają w sobie również sami Węgrzy i  to dużej mierze szczególnie do Polaków.
Może zatem warto połączyć przyjemność relaksu na termalnych basenach i degustacji win z próbą głębszego poznania i zrozumienia naszych „bratanków”?

CO PROPONUJEMY?

Jeśli uznacie Państwo że tak, zapraszamy do podróży w najgłębsze zakątki Węgier, ich historii i kultury, od staromadziarskiego Ópusztaszer poprzez średniowieczny Pecz, Sárospatak Rakoczych, królewską Budę, neogotycki Peszt, dumny Wyszehrad, majestatyczny Ostrzychom, marcepanowe Sentendre, winny Tokaj,  górniczą Tatabányę aż po najwyższy szczyt w tego kraju górę Kékes.  Zapraszamy na  podróż wszystkimi zmysłami!

Wycieczka jednodniowa na Węgry

Miszkolc, termy i tokajskie wino

Wycieczka: „Węgry – Miszkolc, termy i tokajskie wino” wchodzi w skład pakietu wycieczek „PRZYGODA W BIESZCZADACH”, który został uznany za:

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2018!

Inne propozycje wycieczek jednodniowych na Węgry

Propozycje wycieczek dla grup zorganizowanych

Węgry Skarby Natury
Węgry skarby, zamki i piwniczki
Budapeszt relaks w tureckich termach
Tokaj i Eger gdzie wino samo się rodzi
Węgry na talerzu podróże ze smakiem
Puszta ojczyzna gulaszu
Miszkolc baseny w skalnym labiryncie
Hevitz kąpiel wśród kwiatów lotosu
Nyíregyháza baseny termalne i oceanarium
Hajdúszoboszló aquapark

Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

  • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
  • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
  • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
  • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Przewodnicy z najwyższej półki

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

Podróże z kulturą i smakiem

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

Najwyższa jakosć i zaufanie

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinie klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży! Sprawdzisz je tutaj.

Nasze referencje

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Bez przerwy udoskonalamy naszą ofertę, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami potwierdzającymi jakość  usług. Równie ważne są dla nas referencje od naszych Klientów, ale przede wszystkim miłe wspomnienia grup, które gościliśmy w Bieszczadach.