Rumunia
Wycieczki do Rumunii i Transylwanii

Rumunia

Wycieczki do Rumunii i Transylwanii

Transylwania zwana z polskiego Siedmiogrodem to kraina bardzo intrygująca. Wycieczka w ten region Rumunii to nie rozczarowuje. Pokutuje o niej więcej mitów niż faktów, ale i one czynią z niej krainę bardzo ciekawą i pełną tajemnic. Zatem gdy tyko przezwyciężymy swój strach przed wampirami i wilkołakami, wybierając Transylwanię na kilkudniową wycieczkę czeka nas bardzo pozytywne zaskoczenie.

Już sama Rumunia pozytywnie zaskakuje. Wśród Polaków nadal pokutują stereotypowe oceny i sloganowa wiedza na temat Rumunii jako kraju zapóźnionego, gdzie nadal czuć nieświeży oddech komunizmu. Miłym zaskoczeniem będzie zatem nowoczesnego kraju z dobrymi drogami, doskonała bazą hotelową  rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Dziewicza karpacka przyroda, piękne górskie miasta, wspaniałe zamki, bogata różnorodna kultura, doskonałe jedzenie i intrygująca legenda, czego chcieć więcej?

Polska nazwa Siedmiogród to kalka niemieckiej nazwy Siebenbürgen. Węgrzy na tę historyczną krainę mówią Erdely, zaś łacińska nazwa która przyjęła się w Rumunii i rozpowszechniła najbardziej to Transylwania.  Zarówno nazwa rumuńska jak i węgierska oznaczają „kraj za lasami”. Występowanie nazw w 3 językach jednocześnie jest powszechne w całej Transylwanii, może być przyczyną pomyłek, ponieważ po dziś dzień są one w powszechnym użyciu.

Siedmiogród należy do najbardziej rozwiniętej gospodarczo i turystycznie części Rumunii. Wpływ miały na to względy historyczne jak i  geograficzne, ponieważ teren ten obfituje w cenne minerały. Wiele osób uważa także teren Siedmiogrodu za najbardziej atrakcyjny pod względem turystycznym kawałek Rumunii. 

Podczas wycieczek po Transylwanii zobaczymy wspaniałe górskie krajobrazy, dziką przyrodę i unikalne zabytki kultury i kultury kilku narodów zamieszkujących po dziś dzień ten teren. Pośród wysokich wzgórz możliwy jest spacer  po średniowiecznych górskich miasteczkach, wspaniałych zamkach. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszy się siedziba osławionego Vlada Palownika w zamku Bran czyli wycieczki do zamku Drakuli. Unikatowe w Siedmiogrodzie są wspaniałe wiejskie grody kościelne, które służyły saskiej – katolickiej ludności jako schronienie przed najazdami. Są to piękne gotyckie kościoły otoczone wielokrotnie murami. Równie unikatowe są chłopskie zamki-warownie położone na szczytach wysokich wzniesień.

Prawdziwymi perłami skrytymi wśród wyżyny transylwańskiej są miasta o górskie średniowieczne miasta. ich zabudowa przedstawia style począwszy od saskiego gotyku po renesans a nawet wspaniałą architekturę secesyjną, która sprawia wrażenie jakbyśmy znajdowali się w stolicach dawnych królestw Monarchii Austrowęgierskiej.

Podczas wypraw do Rumunii nie sposób natchnąć się na piękne i unikatowe ślady wiary wielu obrządków. Począwszy od prawosławnych bogato zdobionych cerkwi do wyniosłych świątyni gotyckich czy surowych zborów kalwińskich i zborów unitarian. 

Często te świątynie współistnieją w nawet w małych miejscowościach. W zachwyt podróżujących wprawia również drewniana architektura ludowa. Drewniane cerkwie ze strzelistymi dachami i charakterystycznym łuskowatym gontem należą do najwyższych tego typu budowli w Karpatach. Dla miłośników historii wycieczki do Rumunii będą okazją do zobaczenia śladów budownictwa Cesarstwa Rzymskiego a nawet dawnych Daków.Podróżując podczas wycieczki objazdowej po Siedmiogrodzie będą nas witać Bramy Szeklerskie, wiejskie zagrody, małe zadbane miasteczka.Oko nacieszą  także miłośnicy górskich krajobrazów i entuzjaści skarbów przyrody. Zwiedzimy w Transylwanii skarby ziemi w postaci kopalń lub minerałów wypływających na powierzchnie razem z wodą w górskich uzdrowiskach.  Znajdziemy górskie regiony gdzie pasterskie życie toczy się niezakłócenie tak, jak kiedyś toczyło się w Bieszczadach. To wszytko zaserwuje nam Rumunia jak na talerzu … na którym nota bene zagości wspaniała regionalna kuchnia z mocnymi napojami.

Zapraszamy na ucztę dla koneserów.

Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

  • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
  • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
  • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
  • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Przewodnicy z najwyższej półki

Podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży PAWUK jesteście pod opieką profesjonalistów, przewodników i pilotów, których wiedza o regionie i zaangażowanie zapewnia wspaniały wypoczynek, wiele ciekawych informacji oraz bezpieczeństwo!

Podróże z kulturą i smakiem

Swoją pasję do podróżowania przekuliśmy na sprawdzoną i dopasowaną ofertę. Podczas każdej wycieczki poznacie zabytki zwiedzanego regionu, najważniejsze atrakcje, posmakujecie lokalnej kuchni i poznacie jego mieszkańców. Gwarantujemy podróż WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI!

Najwyższa jakosć i zaufanie

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinie klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży! Sprawdzisz je tutaj.

Nasze referencje

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Bez przerwy udoskonalamy naszą ofertę, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami potwierdzającymi jakość  usług. Równie ważne są dla nas referencje od naszych Klientów, ale przede wszystkim miłe wspomnienia grup, które gościliśmy w Bieszczadach.