Napady ZBÓJNICKIE
w Bieszczadach

Napady ZBÓJNICKIE

Zapraszamy Was na Zbójnicki napad w Bieszczadach!

Bieszczady to kraina naturalnie stworzona do zbójowania. Już od XV wieku ukrywali się w lasach i na wzgórzach Ci, którzy chcieli zniknąć z oczu władzy czy sprawiedliwości. Trudnili się zbójowaniem, nazywano ich Bieszczadnikami, Tolhajami, Opryszkami czy po prostu Zbójami.

Prawdziwy jednak zbójnicki wyraj nastąpił w wiekach XVII i XVIII. W dolinach liczne trakty i przełęcze z przechodzącymi na węgierską stronę bogatymi kupcami stwarzały okazję do kradzieży. Były to jednocześnie wieki wojen i niepokojów w Rzeczypospolitej jak i w Koronie świętego Stefana. Bieda, głód, epidemie, bunty chłopskie sprawiały, że decyzja o podjęciu się zbójnickiego fachu przychodziła nader łatwo. Do oddziałów zbójnickich częstokroć dołączała się zubożała szlachta z Ziemi Sanockiej i Przemyskiej, która w łupieszczym życiu widziała możliwość dostosowania swojego majątku do potrzeb stanu. Podobny los wybierali także podstarzali rycerze i wojacy, dla których nie było miejsca ani zajęcia w rodzinnej chacie, a którzy znali się na wojennym rzemiośle. Robili zatem to, czym trudnili się dotąd czyli rabowali, jednak dla mniej wzniosłych ideałów.Przeniesiemy Was w czasie na spotkanie ze zbójnikami Ziemi Sanockiej i dzikiego Bieszczadu. Spotkanie z ludźmi nieokrzesanymi, rubasznymi i czasem okrutnymi jak czasy, z których pochodzą. Braćmi zawadiakami, wołoskim pasterzem co w niewoli osmańskiej ludzkiego zapomniał języka.

PRZYGODA ZE ZBÓJAMI | 3 warianty

1. ZBÓJNICKI NAPAD Z UCZTĄ NA POLANIE

„Zatem swoich siec czy obcych, jedna praca za mną chłopcy!” – jak śpiewał Jacek Kaczmarski

Napadamy na drezyny, konne zaprzęgi, kuligi, a i podczas pieszych wycieczek, jeśli nadarzy się sposobność. Rabujemy z denarów jak leci, dziewki śliczne zabieramy ze sobą, a co mężniejszych gagatków od lichej kompanii oderwiemy i do naszej przyłączymy! A jeśli łup będzie dobry to i naszych gości zaprowadzimy na ognisko gdzie ugościmy okowitą a nawet pieczonym nad ogniskiem jagnięciem!

2. REKRUTACJA-INTEGRACJA ZBÓJNICKA

Najpierw napadniemy waszą grupę, ale że nam ludzie starosty po piętach stąpają i jak na zwierze polują zwerbujemy Was wszystkich. Zaprowadzimy do legowiska naszego, na leśnej polanie urządzimy trening i konkursy goszcząc przy tym winem, okowitą, a nawet pieczonym jagnięciem na ognisku. Co lepszych w rekruty weźniem! Siekierką rzucać się nauczymy, kupców obłapiać, pańskiego konia z łuku płożyć i przed obławą w las czmychać!

3. ZBÓJNICKA PRZYGODA NA DREZYNACH

To propozycja całodniowej wycieczki, podczas której nie dość. że zwiedzimy miejsca związane ze zbójnictwem w Bieszczadach to podczas wspaniałej przejażdżki na Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych spotkamy opryszków. Całodniowa wycieczka dla grup zorganizowanych, latem także dla klientów indywidualnych i grup integracyjnych! Wspaniała podróż w czasie i przestrzeni.

GALERIA ZDJĘĆ

Napady Zbójnickie w Bieszczadach

Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

  • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
  • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
  • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
  • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze Referencje

Biuro Podróży PAWUK powstało w Bieszczadach w 2012 roku. Bez przerwy udoskonalamy naszą ofertę, a naszą pracę uhonorowano kilkoma prestiżowymi nagrodami potwierdzającymi jakość  usług. Równie ważne są dla nas referencje od naszych Klientów, ale przede wszystkim miłe wspomnienia grup, które gościliśmy w Bieszczadach.