Bieszczady do Granic
Wycieczka Szkolna
Bieszczady do Granic
1 DZIEŃ | Wycieczka EDUKACYJNA

Bieszczady do GRANIC | Wycieczka Edukacyjna

1 dniowa WYCIECZKA SZKOLNA

Bieszczady maja wyjątkowe położenie, nie tylko geograficzne, ale także geopolityczne. Stanowią najdalej na południe wysunięty odcinek Polski. Od wschodu i południa graniczą z Ukrainą i Słowacją. Ta granica stanowi także granice Unii Europejskiej. Zapraszamy na wycieczkę, gdzie dojdziemy do GRANIC Polskich Bieszczadów, opowiemy – zobaczymy z bliskiej (legalnej odległości) słupki graniczne i zapoznamy się z pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej.  

Wyjątkowa wycieczka do Tajemniczego Bieszczadzkiego Worka – którego wysiedlone wsie obrosły legendą. Pieszo wybierzemy się do Granic Państwa – na jedną z 3 wybranych tras. Zobaczymy wieżę widokową na Jeleniowatym, gdzie nasz wzrok sięgnie daleko w głąb Ukrainy. Staniemy oko w oko z Imperatorem Bieszczadzkich Lasów – Żubrem i przespacerujemy się po cennych górskich Torfowiskach Wysokich. 

Bieszczady do Granic - czy warto?
Plan wycieczki
 1. Bieszczadzki Worek – o tym miejscu kiedyś krążyły niestworzone legendy, z tajnymi kopalniami uranu włącznie. Dziś jest najdalej wysuniętym na południe terytorium Polski dostępnym turystycznie. Część terenu jest objęta i chroniona Bieszczadzkim Parkiem Narodowym – głównie cenne torfowiska wysokie. Dawniej niedostępna enklawa dla dygnitarzy, dziś jest bardzo ciekawym turystycznym ewenementem, który warto zwiedzić będąc w Bieszczadach.
 2. Przespacerujemy się jedną z tras pieszych do Granic Państwa Rzeczpospolitej Polski:
  1. Ścieżka Edukacyjna Tarnawa Niżna – Dźwiniacz (czas przejścia ok 3 h – długość trasy 8-9 km)
  2. Najdłuższa – Bukowiec – Beniowa – Sianki – Źródła Sanu – Bukowiec (przejście ok 7 godzin – długość trasy 21 km)
  3. Sokoliki Górskie  (czas przejścia ok 2 h – ok 5 km)  oraz wieża widokowa na Jeleniowatym
 3. Torfowiska to nieco ukryty od utartych szlaków skarb Bieszczadzkiej Flory. W roku 1999 Bieszczadzki Park Narodowy powiększył swoje obwody o tereny Doliny Górnego Sanu, właśnie po to, by chronić ten niezwykły kawałek górskiej przyrody. Miękki kobierzec roślinności jest chroniony przez drewniane chodniki, po których bezpiecznie współpracujemy. Wśród roślin, które możemy zaobserwować podczas takiego spaceru przy odrobinie szczęścia natkniemy się nawet na mięsożerną rosiczkę.
Cena i świadczenia
z transportem

… zł/osoba

bez transportu

… zł/osoba

w cenie wycieczki

Jesteś organizatorem turystyki?

Zapraszamy do współpracy - bardzo korzystne warunki!
tel. 721 215 453

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami. 
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności. 

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

 • PROSTA REZERWACJA Zamówienie można złożyć telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji zamieszczonego poniżej. Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki na wycieczkę. 
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ Jest to wycieczka jednodniowa, więc jesteśmy ją w stanie zrealizować nawet bez wcześniejszych zaliczek. Rozliczenie najpóźniej może nastąpić w dniu realizacji.
 • KONTAKT Z NATURĄ To właśnie prawdziwa wartość tej wycieczki. Doświadczymy natury wszystkimi zmysłami. Woda, las góry, słońce… wszystko podczas pełnej przygód wyprawy!
 • RYWALIZACJA Celem tej wycieczki jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za szybkość, spostrzegawczość, dokładność. Każdy będzie miał możliwość odnaleźć swoją SUPERMOC.
 • BEZPIECZEŃSTWO Zawsze stawiamy na 1 miejscu! Wszystkie ze składowych wycieczki są nadzorowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników. Same konkurencje są tak zaprojektowane, aby były maksymalnie bezpieczne i pozwalały się skupiać na samej przyjemności i zabawie.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.