Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
Twórcze Bieszczady
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
Twórcze Bieszczady

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Twórcze Bieszczady 

Zimą warto na chwilę odłożyć narty i cofnąć się w czasie! Odkryj zimową atrakcje dla rodzin w Bieszczadach, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością! Warsztaty ginących zawodów to wyjątkowe miejsce, gdzie przeniesiesz się w czasie do początków XX wieku. W odrestaurowanej szkole w Uhercach Mineralnych czekają na Ciebie lekcja , jaką możesz pamiętać z opowiadań Dziadka lub Babci!

Podczas pobytu w szkole będziesz mógł utoczyć własny garnek, ożywić sztukę przedwojennej kaligrafii, a także nauczyć się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu. Na ponad 400 m2 nowoczesnych przestrzeni wystawienniczych przeniesiesz się w świat dawnych rzemiosł.

W klasie na strychu, kiedyś będącej mieszkaniem nauczyciela, teraz przekształconej w salę audiowizualną, czeka na Ciebie prezentacja o tradycyjnych rzemiosłach Bieszczadów. Następnie wyruszymy do kancelarii, piekarni, klasy kaligrafii oraz garncarni, gdzie samodzielnie wykonać będziesz mógł swoje prace.

W każdej z klas znajdują się interaktywne aplikacje, które sprawią, że nauka historii regionu stanie się fascynującym doświadczeniem. Wykorzystaj elektroniczną pocztówkę, obejrzyj fotoplastikony, zobacz żywe zdjęcia, zaglądaj przez okno 3D i poczuj beczkę śmiechu. To niezapomniana podróż w czasie dla całej rodziny, gdzie tradycja i nowoczesność spotykają się w jednym magicznym miejscu

Plan LEKCJI
  1. LEKCJA Historia – wypowiadana z ust holograficznych postaci … nie zdradzimy co mówią, ale na pewno docenicie to ile nowoczesnych technologii zaprzęgnięto w opowieść o dawnych czasach!
  2. Lekcja Kaligrafii – Odkryjesz piękno i elegancję pięknego pisma! Podczas lekcji poznasz techniki pisania piórem i stalówką zamaczaną w kałamarzu. Niepowtarzalny urok pięknych kształtów.
  3. Lekcja Garncarstwa:  Odkryjesz magię garncarstwa i stworzysz własną glinianą pamiątkę! Nasz instruktor poprowadzi Cię przez fascynujący świat tego wdzięcznego materiału. W kole garncarskim można się zakochać i jest w nim coś hipnotyzującego. A nóż odkryjesz swoją nową pasję…
  4. Lekcja Gotowania – Nauczysz się samodzielnie zrobić podkarpackiego PROZIAKA – czyli nasz regionalny podpłomyk. Kilka prostych składników, pewne ręce i gorący piec. Ta powstaje najsmaczniejsza przekąska podkarpacia… zabierz tę wiedzę ze sobą!
  5. Ponadto kilka innych atrakcji : Beczka śmiechu, telefon do przeszłości i wiele innych ciekawostek… 
Cennik i godziny
60 min
12:00

40 zł/osoba

Dla grup powyżej 15 osób w każdym terminie

60 min
13:00

40 zł/osoba

Dla grup powyżej 15 osób w każdym terminie

120 min
10:00 i 14:00

60 zł/osoba

Dla grup  powyżej 15 osób w każdym terminie 

Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2023

Rezerwacja

Aby skorzystać z oferty  Szkoły Ginących Zawodów w Uhercach Mineralnych  KONIECZNA JEST REZERWACJA!

  • Rezerwacje indywidualne przyjmowane są wyłącznie przez panel rezerwacyjny badź 10 min.
  •  
  •  

Kontakt

Kontakt telefoniczny

 570 770 135
Godziny pracy szkoły

Wtorek   – Piątek | 10:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

Poniedziałek i Niedziele – nieczynne 

Dla GRUP

Szkoła Rzemiosł: Jeśli organizujecie wycieczki w Bieszczady szkoła rzemiosł jest niemal idealną opcją warsztatową dla wycieczek szkolnych i grup dorosłych. 2 godziny zajęć manualnych w jednym z najnowocześniejszych prywatnych muzeów w Polsce.

Dojazd  autokarem pod samo muzeum. 

Gdzie dojechać?